Akıllı Telefon Kullanırken Yapılan 5 Hata – Webhakim.com

Akıllı telefonlar çok hızlı bir şekilde hayatımıza girdi ve bir parçamız oldu. Telefonumuz olmadan dışarı çıkmıyoruz ve asla bırakmıyoruz. Hatta bazı insanlara bir tane yetmiyor ve 2 akıllı telefonla geziyorlar. Akıllı telefon bizim uyku arkadaşımız değil, zaten gün boyu yeterince uzun süre yanımızda ve bize zarar veriyor. Peki gelin hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlarda yapılan hatalara bir göz atalım.

Akıllı Telefon Kullanırken Yapılan 5 Hata

Akıllı Telefon Kullanırken Yapılan Hatalar

Akıllı telefon kullanırken bilmediğimiz birçok hata yapıyoruz. Farkında olmadan sağlığımıza zarar veriyor olabiliriz, gelin detaylara birlikte bakalım.

1- Telefonunuzla uyumak

Akıllı Telefon Kullanırken Yapılan 5 Hata
Bir cep telefonuna dayalı elektromanyetik bir alıcı-vericidir. Radyo dalgaları yayar. Henüz kanıtlanmamış olsa da, dalgaların uzun saatler maruz kaldıktan sonra beyninizi nasıl etkileyebileceğini gösteriyor. Uyurken telefonunuzu tamamen kapatmak iyi bir fikir olacaktır. Kapatamıyorsanız başka bir odaya götürün, bu mümkün değilse uçak modunda tutup öyle uyuyun.

2- Çok uzun süre mavi ışığa maruz kalmak

mavi ışığa uzun süre maruz kalma
Uykunuzun düzenli olmasını istiyorsanız ışığı tamamen kısın. Mavi ışık aynı zamanda baş ağrısına ve görme sorunlarına da neden olur. Telefonunuzun ışık düzeylerini sıfırlamayı ve mavi ışık filtresini açmayı deneyin.

3- Düşük Sinyalle Kullanmak

Düşük Sinyalle Kullanma
Telefonunuzun sinyali zayıfsa sağlığınıza çok daha zararlıdır. Disconnect'in yazarı Dr. Devra Davis: Cep Telefonu Radyasyonu Hakkında Gerçekler'de sinyal düşük olduğunda Telefon çok daha zararlıdır çünkü telefonunuzun ısınmasına neden olur, bu da çok daha fazla radyasyon yayar.

4- Her zaman elinizin altında bulundurmak

Telefonda yapılan hatalar
Özellikle 900 MHz civarındaki iletim sinyallerine odaklanarak kanser ve cep telefonları arasındaki bağlantıyı araştırmak ve telefonunuzun ısınmasına neden olan birkaç çalışma var. Cildiniz vücudunuza yakın tuttuğunuzda ısıyı küçük parçalar halinde kolayca emer. Radyasyonun insan vücudu üzerinde kanıtlanmış bir etkisi olmasa da, telefonunuzla aranıza belli bir mesafe bıraktığınızda emilim oranı önemli ölçüde azalır.

5- Telefona Yanlış Duruşla Bakmak

telefon kullanım hataları
Ekrana bakmak için boynunuzu öne eğdiğinizde servikal omurganızdaki stres giderek artar. Zamanla boynunuzun hissettiği ağırlık, gerçek baş ağırlığınızdan 5 kat daha fazla olabilir. Bu boyun ağrısına ve duruş bozukluklarına neden olur. Telefonunuzu göz hizanızda tutun ve boynunuzu mümkün olduğunca düz tutun. Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/5-mistakes-we-all-make-when-using-our-smartphones-795324/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*