Arma 3 Sistem Gereksinimleri [Minimum ve Önerilen] ve Kaç GB?

Çek Cumhuriyeti'nin önemli teknoloji şirketlerinden Bohemia Interactive'in geliştirip ürettiği Arma 3, son zamanların en çok oynanan oyunlarından biri. Arma 3 sistem gereksinimleri minimum, önerilen ve kaç GB? hepsine bakalım. Başlangıçta Poseidon adı verilen Real Virtuality 4 oyun motoruyla geliştirilen bu oyun, biraz daha yüksek bütçesiyle göz doldurmaya devam etse de bazı iyileştirmelerle daha da iyi hale geldi ve son sürümüyle gerçek oyun keyfi sunmaya başladı. Oyunun Arma 3 oynamak için gereken minimum sistem ile oynanabileceğini ve Arma 3 sistem gereksinimlerinin büyük bir bütçe gerektirmediğini söyleyebiliriz. Ücretsiz bir dünya askeri simülasyon oyunu olan Arma 3, mükemmel keşif alanları ve sıra dışı silahlarıyla aynı türdeki diğer oyunlardan bir adım önde görünüyor. Ayrıca Paris Oyun ve Oyun Konsolları sıralamasında da ilk 10 arasında yer alan Arma 3, 7,8 milyon satışla şimdiden mükemmel bir trend yakaladı.
Arma 3 sistem gereksinimleri

2013 yılında Beta ve Alpha versiyonları çıkan Arma 3'ün sistem gereksinimlerini kapsayan bu yazımızda bu konuya değinmeden önce oyunla ilgili bazı noktalara değinelim.

Arma 3 Sistem Gereksinimleri

Oyun hakkında detaylı bilgiler verdikten sonra sıra geldi oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerine. Bildiğiniz gibi bilim kurgu ve macera üçlüsü genel olarak üstün sistem gereksinimleri gerektiriyor. Ve bu sistem gereksinimlerini aşağıda sizlerle paylaştık ancak yine de bunların üzerindeki sistem içerikleri oyunu daha kaliteli oynamanıza yardımcı olacaktır.

Sistem Gereksinimleri Steam

İşlemci: Bu oyunu oynamak için Intel Core i5-2300 veya eşdeğeri AMD Phenom II X4 940 veya üzeri İşlemci CPU'su yeterli olacaktır.
VERİ DEPOSU: Bahsettiğimiz gibi bu tür oyunları rahatça oynayabilmek için yüksek boyutlu RAM'in yanı sıra güçlü bir grafik yongasına da ihtiyacınız olacak. 4 GB RAM ve üzeri ile bu oyunu rahatlıkla oynayabileceksiniz.
İŞLETİM SİSTEMİ: Bu oyunu oynayabilmek için Windows Vista SP2 veya Windows 7 SP1 ve üzeri işletim sistemi entegrasyonları gerekmektedir.
Ekran kartı: 1 GB VRAM veya üzeri grafik kartına sahip NVIDIA GeForce GTX 560 veya eşdeğeri AMD Radeon HD 7750 ile mükemmel grafik efektleri elde edebilirsiniz.
Disk alanı: Bu oyunu indirip kurmak için 25 GB boş disk alanına ihtiyacınız olacak.

minimum sistem gereksinimleri

İşlemci: Intel Çift Çekirdekli 2,4 GHz ve AMD Çift Çekirdekli Athlon 2,5 GHz
VERİ DEPOSU: 2GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8800GT ve AMD Radeon HD 3850 veya Intel HD Graphics 4000, 512 MB VR ile
İŞLETİM SİSTEMİ: Windows Vista SP2 ve Windows 7 SP1

HDD'de Boş Alan: 16 GB

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-2300 ve AMD Phenom II X4 94 veya daha iyisi
Veri deposu: 4 CİGABAYT
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 ve AMD Radeon HD 7750, 1 GB VRAM veya üzeri
İŞLETİM SİSTEMİ: Windows Vista SP2 ve Windows 7 SP1

HDD'de Boş Alan: 26 GB

Arma 3'te Gezegende Savaş

Gezegende savaş mottosuyla oyun severlerle buluşan Arma 3, Son zamanların en popüler oyunlarından biri olmayı başarmıştır. Başta Windows ve XBOX olmak üzere tüm platformlarda oynanabilen bu sıra dışı oyunu oynayarak harika vakit geçirebilirsiniz. Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oyun modlarıyla büyük etki yaratan bu oyunu oynamak biraz cesaret gerektiriyor. Çünkü oyunda bazen büyüleyici bir atmosferde yaratıklar tarafından karşılanacaksınız, bazen de korkutucu kısımları geçebilmek için karşınıza midenizi bulandırabilecek yaratıklar çıkacak. Ancak tüm yönleriyle bu oyun gerçekten harikanın da ötesinde.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*