EBA Şifremi Unuttum [EBA Şifre Yenileme] EBA Şifre Alma

“EBA Giriş” ekranında EBA yolunu takip ederek Öğrenci kısmına ulaşabilirsiniz. Açılan ekranda “Şifremi Unuttum” linkine tıklayın. TC Kimlik Numaranızı giriniz. Bir doğrulama yöntemi seçin. Ancak öğrenciler daha önce şifre alarak EBA'ya kayıt olmuşlardı. Şifre daha önce alındığı için birçok öğrenci tarafından unutuldu. Eğer EBA şifremi unuttum, yeni şifre alıyorum EBA tek kullanımlık şifre nasıl alınır diye merak ediyorsanız gelin birlikte göz atalım.

EBA Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Alıyorum

eba şifremi unuttum yeni şifre almayın

EBA şifrenizi unuttuğunuz için nasıl yeni şifre alabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz. 1- Öncelikle EBA uygulamasına giriş yapalım. Sağ üstte bulunur yatay çizgiTıklamak .
eba şifresi
2- Daha sonra öğrenci Giriş kısmına tıklayın ve EBA’ya girin.
eba şifresini al
3- EBA ekranı göründükten sonra Şifremi Unuttum Tıklamak .
eba şifremi unuttum
4- Bu bölümde daha önce telefonla sisteme kayıt olduysanız kayıt olurken telefonu seçiniz. E-posta Bölümü seçtiyseniz basın. Kod size gelecektir.
eba şifre telefon al
5- Kod gelip tarafınıza girdikten sonra EBA yeni şifre oluştur Sizi bölüme yönlendirecektir. Şifrenizi buradan yeniden oluşturabilirsiniz.
eba şifre oluşturma
Olumsuz: Kodu telefonunuza almadıysanız, cep telefonu numaranızı yanlış girdiyseniz ya da hatırlamıyorsanız öğretmeninizden şifrenizi sıfırlamasını isteyebilirsiniz. Ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız söyleyin. Veya kayıt olduğunuz cep telefonu numarasını hatırlamıyorsanız söyleyin, öğretmeniniz size şifreyi verecektir. Şu an uygulama ile yapamayanlar için kısa link: https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/

EBA Email ile Kayıt Oldum, Şifremi mi Unuttum?

EBA uygulamasına e-posta yoluyla kayıt olduktan sonra şifrenizi unuttuysanız çözüme bakalım. 1- Öncelikle E-posta yoluyla kaydoldum tuşuna basın ve gönder tuşuna basın. 2- İşte Kod e-posta adresinize gönderilecektir girin ve yeni şifre oluştur sisteme girin. 3- Sistemde kayıtlı olan her şey E-posta adresiniz yok Eğer öyleyse tek yapmanız gereken öğretmeninizden bir şifre oluşturmasını istemek veya yeni bir şifre talep etmektir. 4- Son olarak E-posta hesabıyla giriş yapın Butona tıkladıktan sonra aldığınız şifreyi girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz.
Olumsuz: Yeni EBA şifresi oluşturmak için E-posta adresiniz ile tekrar giriş yaparak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bu arada buradan https://webhakim.com/eba-sifremi-unuttum-sifre-yenileme-sifre-alma.html bakabilirsin.

EBA Telefona Kayıt Oldum, Şifremi mi Unuttum?

EBA uygulamasına telefonla kayıt olduktan sonra şifrenizi unuttuysanız gelin çözüme bakalım. 1- Öncelikle telefonla kayıt Bitti düğmesine basın ve gönder tuşuna basın. 2- Telefonunuza bir kod gelecek, kodu girin ve yeni şifre oluştur sisteme girin. 3- Sistemde kayıtlı telefon yok Öyleyse öğretmeninizden bir şifre oluşturmasını veya size yeni bir şifre vermesini isteyebilirsiniz.
Olumsuz: Yeni EBA şifresi oluşturmak için telefonla tekrar giriş yaparak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

EBA Tek Kullanımlık Şifre Nasıl Alınır?

EBA tek kullanımlık şifre almak için e-devlet üzerinden veya EBA’ya giriş yaptıktan sonra TC’nin altındaki yerden alabilirsiniz. Şifreyi alamıyorsanız öğretmeninizden EBA tek kullanımlık şifre isteyebilirsiniz. E-posta veya telefon yoluyla kayıt olduysanız ve şifrenizi unuttuysanız öğretmeninize durumu açıklayıp şifre talebinde bulunabilirsiniz.

SORU CEVAP

Soru– Doküman sunucusu erişim doğrulaması başarısız oldu. Ne yapmalıyım?
Cevap vermek– EBA veritabanı ve sunucu güncellemeleri. Google Chrome ile giriş yapabilirsiniz.
Soru– Telefon numarasını giriyorum sistemde yok diyor. E-posta ile giriş yapıyorum ve sistemde bulunmadığını söylüyor.
Cevap vermek– Öğretmenlerinizle ya da idareden biriyle iletişime geçerek durumu anlatın. Size tek kullanımlık şifre verecekler.
Soru– e-Devlet EBA tek kullanımlık şifre nasıl alınır?
Cevap vermek– Bu şekilde alabilmeniz için e-okula kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aileleri onları okula kaydetmemiş olabilir. Öğretmenlerinizle iletişime geçin, size tek kullanımlık bir şifre vereceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın