Format Atmadan Virüs Temizleme Yolları [Laptop ve PC] Güncel

Bilgisayarınız risk altında ancak uzun süredir elinizde bulunan klasörleri veya diğer programları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız; format atmadan virüs temizleme Rotaları detaylı bir şekilde anlattık.

Format Atmadan Virüs Temizleme

Format Atmadan Virüs Temizleme

Format atmadan virüs temizleme yöntemleri Hepsini göstermeye çalıştık, gelin detaylara birlikte bakalım.

Yöntem 1: Virüs Programlarını Kullanın!

Bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılım Ve eğer saldırılar varsa bunları programlar aracılığıyla temizleyebilirsiniz. Kullanacağınız programların kötü amaçlı yazılımlar da içerdiğinden emin olmalısınız. Yani dost gibi görünen birçok uygulama ve program aynı zamanda bilgisayarlarınıza düşman yazılımlar gönderip bilgilerinizi ele geçirebilir. Bu nedenle önerdiğimiz programları resmi adreslerinden veya güvendiğiniz tedarikçilerden indirip yüklemenizi öneririz. Sizlere önerdiğimiz en etkili antivirüs programlarından bazıları şunlardır:
1-AdwCleaner
2-Hitman Pro
3- Kaspersky TDSSKiller
4- Malwarebytes Anti-Malware programlar işinizi görecek ideal programlardır. Lütfen bu programları indirme konumlarına dikkat ederek indirip kurunuz. AdwCleaner'ı indirmek için tıklayabilirsiniz Malwarebytes'i indirmek için tıklayabilirsiniz

Yöntem 2: Sistem Geri Yükleme

Bu yöntem bazen hayati önem taşıyabilir. Virüsün bilgisayarınıza bulaştığı zamana bağlı olarak bilgisayarınızı en yakın güncelleme tarihine güncelleyin. “Eski haline getirmek” Bunu geri alabilir ve virüslerden kurtulabilirsiniz. Bilmeniz gereken şey, virüsün güçlü bir yazılımla desteklenmesi durumunda bu yöntemin pek işe yaramayabileceğidir. Bu nedenle ilk kullanmanız gereken yöntem bu yöntem olmamalıdır. Aksi halde son yüklediğiniz dosyalarınızın kaydedilmeyebileceğini unutmamalısınız. Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız; Başlat/Tüm Programlar/Donatılar/Sistem Araçları/ ve Sistem Geri Yükleme'ye gidin.Bilgisayarımı Önceki Bir Zamana Geri Yükle” sekmesine tıklayarak ilerleyin. Burada bir tarih göreceksiniz ve daha önce de belirttiğimiz gibi virüsün bulaşmadan önceki ilk güncelleme tarihini seçmeniz gerekiyor.

Yöntem 3: Uzantıları Tek Tek Silme

Bu yöntem biraz zorlu olsa da; Sahip olduğunuz dosyaları kaybetmekten daha iyi olduğunu düşünüyorsanız kullanabilirsiniz. Bu amaçla özellikle bilgisayarınıza virüs bulaştığından şüphelendiğiniz uygulama ve uzantıları yükledikten sonra tek tek tespit edip silebilirsiniz. Söylediğimiz gibi bu biraz zaman alabilir ve işe yaramayabilir. Çünkü virüs zaten diğer klasörlerinize de bulaşmış olabilir!

Yöntem 4: Regedit'ten Virüs Uzantılarını İzleme

Regedit kısmından virüs uzantısını inceleyebilirsiniz. Bunun için profesyonel bilgisayar bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde farklı anahtarların silinmesi bilgisayarınızdaki diğer programların çalışmasını bozabilir. Regedit'ten uzantıları temizlemek için; Başlangıç ​​Dosyasından regedit Bunu söyleyip kayıt defterini açtıktan sonra inceleyip “HKEY” klasörlerinde bulmanız gerekiyor. Onu burada bulduğunuzda temizlemek için temizle düğmesine tıklayın! Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu yöntem biraz daha risklidir ve profesyonellik gerektirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın