Instagram Hesabı Neden Kapatılır? (Nedenleri ve Çözümleri)

Instagram hesabı neden kapatıldı?? Telif haklarını ihlal etmeniz, şiddet, ırkçılık ya da sınırı aşma gibi davranışlar sergilemeniz ya da hesabınızın +18 içerikli cinsel içerikle paylaşılması durumunda hesaplarınız incelendikten sonra silinebilir. Bu gibi sebeplerden dolayı hesabınız kapatılabilir. Daha detaylı bilgi için yazının devamını okuyabilirsiniz. Instagram hesabı çeşitli sebeplerden dolayı kapatılabilmektedir. Instagram tarafından hesap kapatılmasına neden olabilecek bazı durumlar şunlardır:

Instagram Hesabı Neden Kapatıldı?

Instagram Hesabı Neden Kapatıldı?

Instagram uygulaması En çok kullanıcıya sahip mobil uygulamadır. Bilindiği üzere Facebook'un sosyal medya şirketi tarafından satın alınmasının ardından hikaye paylaşımı gibi meşhur özellikleri sayesinde daha da ilgi çekici hale gelen uygulamada bazı teknik sorunlar yaşanabiliyor. Öte yandan sahte kullanıcıların hesap açmasını engellemek için Instagram algoritması zaman zaman gerçek kişilerin hesaplarını yanlışlıkla kapatabiliyor. Bu nedenle webhakim.com olarak Instagram hesapları neden kapatıldı? Sorunun birkaç farklı çözümüne değindik. Eğer instagram hesabım kapatıldı Eğer öyleyse, çözümü bu makalede bulabilirsiniz. Bu arada Instagram destek hattında https://webhakim.com/instagram-yardim-destek-hatti-musteri-hizmetleri.html Kapatılan hesaplar için yardım talebinde bulunabilirsiniz. Öncelikle topluluk kurallarına uyulmadığı için Instagram hesabı kapatılabilir. Bu noktada eğer bu ve benzeri sebeplerden dolayı kapatılmışsa hesabınıza giriş yapmayı denediğinizde “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiğiniz için kapatıldı” Aşağıdaki metni göreceksiniz. Elbette bunun da bir çözümü var. Ayrıntılara bakalım. Mesajla karşılaştığınızda bu notun altında iki seçenek belirir: İptal ve daha fazla bilgi. İptal'e tıkladığınızda ekranı kapatıyorsunuz ancak herhangi bir çözüme gidemezsiniz.
Daha fazla bilgi edin Seçeneğe tıkladığınızda hesabınızın neden kapatıldığına dair bilgi alabilirsiniz. Bu arada Instagram hesabı, başka hesapların kimliğine bürünme nedeniyle de kapatılabilir. Ancak bunu kanıtlamak sorunlu olabilir. Üstelik Instagram uygulamasında aslında pek çok kişinin kendi hesapları başkaları tarafından kullanılıyor. Taklit edilmesine rağmen kapatıldı tespit edildi. Bu nedenle sahte hesaplar Instagram'a bildirilerek kapatılmaktadır. Hesabınız birisinin kimliğine büründüğünüz için rapor edildiyse, özellikle de çok sayıda kişi tarafından rapor edildiyse, hesabınız hemen kapatılabilir. Bu bölümde Instagram uygulamasına itiraz Hesabınızı yeniden açmanız gerekecek. Burada Instagram uygulaması sizden hesabın size ait olduğunu kanıtlayacak bazı belgeler isteyecektir. Yani Instagram'a bir e-posta göndereceksiniz. Daha sonra size kodu gönderecektir. Bu kodu kullanarak yüzünüz görünecek şekilde fotoğrafınızı çekmenizi isteyecekler. Bu işlemi tamamladıktan sonra Instagram’a e-posta yoluyla göndermeniz gerekecektir. Bu işlemler Instagram hesabım çalındı, nasıl geri alabilirim? Yazımıza göz atarak bunu yapabilirsiniz. Instagram Şikayet Formu[TOCLOSESTOLENORFAKEACCOUNT[ÇALINANVEYASAHTEAÇILANHESABIKAPATMAİÇİN[TOCLOSESTOLENORFAKEACCOUNT[ÇALINANVEYASAHTEAÇILANHESABIKAPATMAİÇİN TIKLAMAK…

Instagram Hesabı Limit Aşımından Dolayı Kapatıldı

Instagram uygulamasında Her şeyde olduğu gibi gün içerisinde yapabileceğiniz işlemlerin de sınırları bulunmaktadır. Aslında sonuç olarak sınırlı sayıda yeni kişiye takip isteği gönderebilir, sınırlı sayıda beğeni yapabilir, sınırlı sayıda takipçi kabul edip silebilirsiniz. Sınırlı sayıda kişi tarafından paylaşılan içeriklere yorum yapabilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız içeriklerde belirli sayıda hashtag'i sınırlı sayıda kullanabilirsiniz. Öte yandan bu işlemleri birçok kez yaparsanız, instagram hesabınız Bir süre dondurulabilir, hatta üzeri kapatılabilir. Bir daha açılmayabilir. Bunun nedeni instagram hesabınızı spamlamak Düşmüş olabilir. Bu sırada ilave bilgi Yeni bir Instagram hesabı açıldığında tüm yorum, beğeni, paylaşım ve takip isteklerinin gönderilme limiti daha düşüktür. Böylece hesap yeni olarak görünecektir. Üstelik güvenilmez. Ancak kurallara uymanız ve ileride hesabınızın güvende olduğunu göstermeniz halinde tüm limitler artacaktır. Silinmişse instagram hesabı aç İsterseniz bu yazıya bakabilirsiniz. Instagram şifrenizi unuttum diyorsanız buraya tıklayın.

Telif Hakkı İhlali Nedeniyle Hesabın Kapatılması

Instagram uygulamasında telif hakkı ihlali Bu nedenle hesap kapatma en sık karşılaşılan durumlardan biridir. Bilindiği gibi günümüzde telif hakları çok daha önemli hale geldiğinden Instagram uygulamasında da bu çok önemli hale gelmiştir. Örneğin bir video çektiğinizi varsayalım. Bunu Youtube'dan indirdiğiniz bir müzikle birleştirip Instagram hesabınızda paylaşmak istediniz. Siz hala yükleme yaparken Instagram muhtemelen buna izin vermeyecektir. Daha fazla videonuz Telif haklarını ihlal ettiğiniz için yükleyemezsiniz Metni göreceksiniz. Öte yandan, yüklense bile video kaldırılacak ve size telif hakkı nedeniyle kaldırıldığına dair bir mesaj gönderilecektir. Bu bölümde çözüm müzik kanalını kullanmaktır. ücretsiz telif hakkı Olmayan müzikler var. Bunları kullanmayı deneyebilirsiniz. Size bir uyarı olarak, telif haklarını üst üste çok fazla ihlal etmeniz durumunda hesabınız çok kısa sürede kapatılabilir ve tekrar açılamayabilir. Bu bölümde instagram destek hattında Bilgi alabilirsiniz.

Instagram Hesabım Engellendi, Neden?

Instagram uygulaması Tüm dünyaya hitap ettiği ve çok popüler olduğu için çok emek veriliyor. Instagram uygulamasında hesabınızın engellenmesi, limitlerin aşılması nedeniyle meydana gelir. Sınırları aşarsanız Instagram sizi 10 ila 15 gün süreyle engelleyecektir. Bu bir uyarıdır. Devam etmesi halinde Instagram hesabınızın bir kez daha engelleneceği anlamına gelecektir. Diğer taraftan Instagram hesabınız engellendiğinde Yeniden açıldığında gönderilerinizi daha az kişi görecek ve hikayeleriniz daha az kişiye ulaşacak. Instagram Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendiyse Öğrenmek İçin Tıklayın

Şikayet edildim, hesabım kapatıldı!

Instagram uygulamasında
Hesabın kapatılmasının en hızlı nedenlerinden biri şikayettir. Yani sizinle iletişim kurmak istemeyen biriyle iletişim kurmaya devam ederseniz ve bu kişi sizden şikayetçi olursa hesabınız doğrudan kapatılabilir. Rahatsız etmeyin, taciz etmeyin, istemeyin Birisiyle flört etmek gibi davranışlar yazılı olarak da kanıtlanabiliyor ve bu durum hesapların kapatılmasıyla sonuçlanabiliyor. Öte yandan birisinin sözlü veya mesaj yoluyla herhangi bir kişiyi taciz etmesi veya rahatsız etmesi, hesabın kapatılarak bir daha açılamamasına neden olabilir. Diğer taraftan
aynı kişinin hesabı kapatıldı Eğer başka bir hesap açıp aynı işlemi tekrar yaparsa Instagram telefonu tamamen bloke edecektir.

Instagram Hesabı Dondurulduktan Kaç Gün Sonra Kapatılır?

Instagram uygulamasında hesap kapatma Bunun nedenlerinden biri de hesaplarını donduran kişilerin o gün hesabı açmayı unutmalarıdır. Bilindiği üzere Instagram, dondurulmuş hesapların 14 gün içerisinde açılmaması durumunda hesabın artık kullanılmayacağını düşünerek hesabı tamamen kapatıyor. Instagram uygulamasında hesap dondurulduktan sonra Daha sonra açılmadığı için tekrar açmak çok zor oluyor ya da hiç açılmıyor. Bu arada hesabınızı haftada bir dondurup 6 gün içerisinde hemen açabilirsiniz. Instagram'da bir hesabı dondurmak, özel hesaba geçmek gibidir. Mesajlarınız, beğenileriniz ve tüm bilgileriniz durdurulacak Ve Instagram'da seni arayan hiç kimse seni bulamıyor. Üstelik daha sonra açtığınızda her şey kaldığı yerden devam ediyor. Dondurulmuş bir Instagram hesabını kurtarma Süreci burada görebilirsiniz.

Açılmaması İçin Sahte Hesaplar da Kapatılıyor

Instagram uygulamasındaki sahte hesaplar yani mevcut olmayan hesaplar Birisi gibi davranan hesaplar ve kuruluşları temsil ediyormuş gibi davranan hesaplar da hiçbir zaman tamamen açılmamak üzere kapatılır. Bu arada, dolandırıcılık ve gerçeğe aykırı bilgi vermek suçlarından da savcılığa suç duyurusunda bulunulabilecek. Hesabınızın kapatıldığı bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Instagram Hesabınızı Geri Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Instagram uygulamasında hesaba giriş yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki gibi Instagram hesabı kapatıldı ekranı karşımıza çıkıyor. Kapanma aşamasına yeni girmiş hesaplarda bu ekranlar yaklaşık 24 saat sonra karşınıza çıkar. Öte yandan bazı hesaplar kapatılmadan önce doğrulamaya tabi tutuluyor ve 24 saatlik bir ekran çıkıyor. 1-Instagram Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınızda Görünen ekran:

2- Bu bölümde Daha fazla bilgi edin Bunu söyleyerek hesabın neden kapatıldığını tam olarak anlayacaksınız. Aşağıdaki ekranlar görünür: Instagram hesabı kimliğe bürünme hatası nedeniyle kapatıldı ekranı:

3- Eğer buradaysaKoşulları ihlal ettiği için kapatılan Instagram hesabının hata ekranı:

ÇÖZÜM

Instagram hesabınız kapatıldıysa ve sebebini bilmiyorsanız veya itiraz etmek istiyorsanız Instagram'ın resmi destek kanallarıyla iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızın neden kapatıldığını öğrenmek ve durumu çözüme kavuşturmak için destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için genellikle Instagram’a “Destek” veya “Yardım” bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın