iPhone Garanti Sorgulama (Seri No) Orijinal 2024

Dünyada ve Türkiye'de en çok kullanılan cihazların başında gelen Apple garanti sorgulama nasıl yapılır yazımızda sizler için her şeyi anlattık. Gelin birlikte göz atalım. Öncelikle Ayarlar bölümüne tıklayın. Burada 'Genel' penceresini açın. Hakkında bölümünü açın. Bu alanda 'Garantiniz Sona Eriyor' yazısının yanında garantinin sona erme tarihini görebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone garanti sorgulama Özellikle ikinci el ve yabancı telefonlar için çok önemlidir. Bu yüzden kontrol etmek en iyisidir. Aşağıdaki adımları takip edelim. İlk adımda Apple servis ve destek sayfasına gidelim. Gitmek Tıklamak

Açılan alana istenen bilgileri girin. cihazın seri numarası ve güvenlik Kodu Girin ve devam edin. Cihazın seri numarasını bilmiyorsanız iPhone seri numarasını bulma yazımıza gidin. iPhone garanti sorgulama veya Apple cihaz sorgulama ekranını göreceksiniz. Bu bölümde güncel satın alma tarihi, onarım ve servis kapsamı, telefonla teknik destek ve Apple Care planına ilişkin koruma bilgileri hakkında ayrıntılı bilgiler bulacaksınız.

iPhone Seri Numarası Nasıl Bulunur?

Burada durum aslında çok basit, herhangi bir Apple cihazınızdaki seri numarasını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu arada seri numarasını bilmiyorsanız doğrudan https://webhakim.com/apple-seri-no-ogrenme.html bakabilirsin.

Yöntem 1: iPhone'dan Öğrenme

Öncelikle Ayarlar'a girelim.
Gelelim genel kısma. Hakkında kısmına geçelim.
Burada iPhone seri numarasını, ICCID IMEI numaralarını görebilirsiniz.

Yöntem 2: iPhone Box aracılığıyla Öğrenme

IMEI ve seri numarası bilgilerine iPhone kutusu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elbette öncelikle orijinal iPhone kutusuna sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca kutunun üzerindeki bilgileri cihazla karıştırmayın.

Yöntem 3 iPhone Kılıfı

Sahip olduğunuz iPhone orijinal ise cihazın arkasında IMEI ve seri numarası yazılacaktır. Bu sayede istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yöntem 4: iTunes ile Öğrenme

Öncelikle iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Cihazı bulun ve cihaz bilgilerini görmek için Özet Sekmesine tıklayın. Cihazın ICCID veya IMEI bilgisini öğrenmek için telefon numarasına basın. Not: iPad'de ICCID, IMEI veya CDN bilgilerine erişmek için seri numarasına tıklayın.

iPhone Garanti Süresi Ne Zaman Başlıyor?

iPhone garanti süresi, SIM kartın takılıp takılmasından sonra başlar. Ancak iPhone garanti sorgulaması yaptığınızda cihazın garantisi devam ediyorsa ne kadar süreyle garanti kapsamında olduğunu öğreneceksiniz.

ÇÖZÜM

Bu yöntemleri kullanarak garanti durumunu kontrol edemiyorsanız doğrudan Apple Destek ekibiyle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*