Tek Bir Kaşık Tuzun Diyetten Çıkarılmasıyla Tansiyon Düşüşü Sağlandı! İlaçları Aratmayan Etki! – Webhakim.com

Üç üniversiteden bilim adamlarının yaptığı yeni bir araştırmada araştırmacılar, halihazırda tansiyon ilacı kullanan hastaların, yiyeceklerine belirli bir limitten fazla tuz eklememeleri halinde tansiyonlarını daha da düşürebileceklerini buldu. Tuz tüketimini günde bir çay kaşığı kadar azaltmak ilaç tedavisine benzer etki yaratacaktır. sistolik tansiyon gerilemesine neden oldu. Bu, önlemenin genellikle tedaviden daha etkili olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca Amerikalı katılımcılar üzerinde yapılan bu çalışma, halihazırda tansiyon ilacı kullanan kişilerin tuz tüketimini azaltarak eleştirel okumayı daha da azaltabileceğini gösteren ilk çalışma oldu. Araştırma Northwestern Medicine, Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi ve Alabama Üniversitesi tarafından yürütüldü. Araştırmanın baş yazarlarından biri Profesör Norrina Allen, Northwestern Üniversitesi “Tansiyon ilacı kullansın ya da kullanmasın 10 kişiden 7 ila 8'i, tuz tüketimini azaltmaları durumunda kan basıncında düşüş görebilir” dedi. Allen ayrıca insanların tansiyon ilacı alıp almadıklarını bilmediklerini, tuz alımını azaltarak tansiyonu daha da düşürebileceklerini söyledi. Çalışmada, yüksek tansiyonu veya hipertansiyonu olan ve halihazırda ilaç kullanan kişiler de dahil olmak üzere tuzun beslenme üzerindeki etkisi araştırıldı. En büyük çalışmalardan biridir. Randomize kontrollü bir çalışma olan bu çalışma, araştırmanın altın standardıdır ve beslenme müdahalelerinde kullanılması genellikle zor bir yöntemdir. Profesör Allen, Amerikan Kalp Derneği tarafından tavsiye edilen günlük toplam sodyum alımının şu kadar olduğunu söyledi: 1.500 miligramdan Düşük olduğunu belirterek, çalışmanın bunu daha da azaltmaya odaklandığını söyledi. Gupta, “Yüksek tansiyon, atardamarlarınıza ekstra baskı uygulayarak kalp krizi, felç ve kalp yetmezliğine yol açabilir” dedi. “Kalbin etkili bir şekilde çalışma ve kan pompalama yeteneğini etkiliyor” dedi. Yemeklere, özellikle de egzersizle dengelenmesi zor olanlara tuz eklenmesi, yüksek sodyum alımı riskinin çoğunun, paketlenmiş ve işlenmiş gıdalardaki gizli tuz miktarından kaynaklandığını göstermiştir.

Bir Haftadır Diyet Yaptım ve Sonuçlar Şaşırtıcı!

Uzmanlar Bir Kaşık Tuz Azaltmanın Büyük Etkisini Açıklıyor!
Araştırmacılar Birmingham, Alabama ve Chicago'daki katılımcıları ya yüksek sodyumlu bir diyete (normal diyetlerine ek olarak günde 2.200 mg tuz) ya da düşük sodyumlu bir diyete (toplamda günde 500 mg tuz) yerleştirdiler. hafta, ardından bir hafta boyunca tam tersi diyeti uyguladım. 213 katılımcı arasında sistolik kan basıncı, düşük sodyumlu diyet uygulanan dönemde, yüksek sodyumlu diyet uygulanan döneme kıyasla “önemli ölçüde azaldı”. Gupta, “Çoğu insan için herhangi bir fiziksel aktivite, tuzun azaltılmasından daha iyidir” dedi. “Çünkü kan basıncı açısından bakıldığında, mevcut alışılagelmiş beslenme düzeninden herhangi bir tuz azaltımı çoğu insan için tuzun herhangi bir şekilde azaltılmasından daha iyidir” dedi.

Sonuç olarak

Araştırma ekibine göre, Diyetle tuz alımının azaltılması kan basıncını bir hafta içinde hızlı ve güvenli bir şekilde düşürdü. Bu, tansiyonunu düşürmek isteyen kişilerin anında harekete geçebileceği ve tüketici tercihlerini yapabileceği güçlü bir noktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın