Telefon Arama Yapmıyor Çözüm | Arama Almıyor 2023

Telefon arama yapmıyor, arama engellendi ve benzer sorunlar akıllı telefonlarda da yaygın olarak görülüyor. Hayatın her alanında karşımıza çıkan telefon, sözlü iletişimde de temel tercihtir. Tamamen dijital bir dünyada yaşıyoruz. Dünyada her gün yenilikler oluyor. Bu yenilik ve gelişmeler sorunları da beraberinde getiriyor. Birçoğumuz ayak uydurabilmiş olsak da bu yeterli değil. Görüntülü arama, sesli mesaj veya sesli arama artık konuşma olarak değerlendiriliyor. Konuşmak istediğiniz kişiyle iletişime geçmenin yolu ağlardan geçer. Sorunların devreye girdiği yer burasıdır. mobil ağ bağlantısı Gibi çeşitli ortamlarda sıklıkla sorunlarla karşılaşılır. “Neden aramıyor?, çağrı engellendi“Sorunun çözümleri nelerdir ve nasıl yapılır? Tüm soruları tek tek ele alalım;

telefon arama yapmıyor

Telefonun arama yapmamasının bununla ne alakası var?

Kullanılan cihazın markası, modeli ve tipi. Tercih edilen operatör şirketi. Cihaz ve kart dayanıklılığı. Uzun yıllar aynı SIM kartı kullanmak. Cihazın veya hattın sıvıyla teması. Sim kartı çizilmiş veya tozlu. Kullanılan telefon artık desteklenmiyor.

telefon

Telefonun arama yapmama sorununa çözüm

Telefon Açma/kapama düğmesi ile açılıp kapatılmaktadır. SIM kartın cihaz üzerindeki yuvaya (hat tepsisi) tam olarak oturması sağlanır. Sim kartta çizik olup olmadığını kontrol edin. Varsa yeni kartla değiştirilmesi talep edilir. Sim yuvasında nem veya sıvı olmamasına dikkat edilmelidir. (ıslak ise çalışmaz) IME bilgilerinin başkası tarafından kopyalanmış olma ihtimali dikkate alınarak kontrol edilir. Cihaz yanlışlıkla uçuş moduna alınmış olabilir. Düzlem görüntüsünü maviden griye çevirmek yeterlidir. Otomatik olmayan faturaların ödenmesi gerekebilir. Tercih edilen operatör firmasından kaynaklanan sorunlar yaşanabilmektedir.
“Ayarlar” – “bağlantılar” – “mobil ağlar” – “volte” Özelliğin aktif olup olmadığı kontrol edilir.

Basma Düğmeli Telefon Arama Yapmıyor

Tuşlu telefon arama yapmıyor Sorun azalsa bile hala tamamen ortadan kalkmış değil. Gençler teknolojiyi yakından takip ettikleri için akıllı cihazları tercih ediyor. Butonları kullanan yaş grubu genellikle orta ve üzeridir. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi tuşlu telefonlarda da hatalar oluşabilmektedir. Sorun hattan veya cihazın kendisinden kaynaklanıyor olabilir.

Tuşlu Telefon Neden Arama Yapmıyor?

telefon

Kullanılan model artık yeni SIM kartları desteklemiyor. Hat tepsisinde deformasyon ve temas eksikliği. Kartın altındaki chip kısmında çizikler mevcut. Fatura zamanında ödenmedi. Mobil operatör firmasından kaynaklanan sorunlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*