Uygulama Yüklenemedi Hatası Çözümü APK (2023)

Bir uygulamayı yüklemek istediğinizde bir hata mesajı göreceksiniz. uygulama hatası apk yüklenemedi Kullanıcılar için büyük bir sorundur. Bu hatayı çözmek için birkaç farklı çözüm yöntemi göstereceğiz. Aşağıda gösterdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz. Şimdi çözümlere geçelim.

Uygulama Yüklenemedi Hatası

Hatanın çözümlerine tek tek bakacağız. Lütfen adımları dikkatlice okuyup uygulayınız. İlerleyen zamanlarda güvenlik sorunu ya da başka bir sorunla karşılaşmanızı istemiyoruz.

İndirme Yöneticisi Önbelleğini Temizleme (Güvenle yapmak için video yayınladık👉 https://youtu.be/Xz7RFdo0spI)

telefonundan “Ayarlar” Bölüme girin.
“Uygulamalar” Sekmeyi seçin. Buradan “İndirme yöneticisi” Tıklayın ve ekranı açın. Açılan ekranda önbellek başlığı görünüyorsa “Önbelleği Temizle” Düğmeye basarak verileri silin. Önbellek bölümü görünmüyorsa “Depolama” seçeneğine tıklayın ve ardından “Önbelleği Temizle” Seçeneği seçin. İşlem sonrasında telefonunuzu yeniden başlatmanız sorununuzu çözecektir. Uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

SD Kartın Yeniden Takılması

Bu çözümde öncelikle SD kartınızı çıkarın. Telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından SD kartınızı telefona tekrar takın. Daha sonra uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin.

Özelliği Kapatmayı Deneyin

Bu çözüm diğerlerinden biraz farklı. Bu çözüm genel olarak önerilmez ancak yapmak isteyenler için yazmak istedik. Bu özelliği kapattığınızda uygulamalar virüs tehditlerine karşı taranmayacaktır. Bu nedenle özelliği kapatsanız bile uygulamayı yükledikten sonra tekrar açmanız tavsiye edilir. “Play Store” uygulamasına giriş yapın.Uygulama yüklenemedi hatası
Sol menüyü açın ve “Oynatma Koruması” bölümüne gidin. Daha sonra açılan menüden sağ üstteki dişli işaretine tıklamanız gerekiyor.Uygulama yüklenemedi hatası
“Cihazı Güvenlik Tehditlerine Karşı Tara” çubuğunu kapatın. Uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyin. Uygulamayı yükledikten sonra bu özelliği tekrar açın.Uygulama yüklenemedi hatası

Uygulama yüklenemedi hatasını çözmek için bu adımları uyguladıktan sonra hala çözüm bulamadıysanız yorumlarda sorunu belirtebilirsiniz veya birçok kullanıcı YouTube kanalımızda çözüm bulmuştur. İsterseniz o videoya gidebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın