WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme [Karşı Taraftan Silme]

Bu özelliği kullanarak sohbet penceresindeki mesajları yalnızca kendiniz için değil, bu mesajların alıcısı için de silebilirsiniz. Dilerseniz artık verilerinizi nasıl kaydedeceğinizi öğrenebilir ve WhatsApp gönderilen mesajı sil Özelliğin nasıl kullanıldığına bakalım. En yaygın kullanılan mesajlaşma platformu Naberkonuşma deneyiminizi iyileştirmeye yönelik önemli bir adım daha attı. Alıcının cevapsız mesajlarınızı okumasını engellemenizi kolaylaştırmak için “Herkesten Sil” adı verilen mesaj hatırlama özelliği kullanıma sunuldu.

WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme [Karşı Taraftan Silme] Şimdi sil

Olumsuz: Bu yöntem, WhatsApp v 2.17.400 Beta ve One Oxygen OS (Android 7.1) çalıştıran tüm telefonlarda test edilmiştir. Yeni güncelleme alan diğer telefon ve yazılımlarda da çalışacağını düşünüyoruz.
Yanlışlıkla WhatsApp'ta kayıtlı/kayıtsız bir kişiye gönderildi. Bir kısa mesaj gönderdiğinizi ve bunun onlar için anlamsız olduğunu fark edersiniz. Endişelenmenize gerek yok. Bir sohbetteki tüm mesajları veya herhangi bir mesajı anında silmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır: İster bireysel sohbet ister grup sohbeti olsun, her iki durum için de geçerli olan talimatları göreceksiniz.

WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme Karşı Taraftan Silme!

1- Sohbet penceresini açın ve hatalı gönderilen mesajların üzerine uzun basarak seçin. Artık sohbet penceresinin üst kısmında tanıdık bir dizi düğme/bayrak göreceksiniz. Gönderilen mesajlarınızı almak için:Herkes için sil” seçeneğini seçeceğiniz açılır pencereyi açmak için “sil” düğmesine dokunun.
WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme

2- Bunu yaparken WhatsApp'taki mesaj balonunun içindeki metin alıcıya gösterilecektir. “Bu mesaj silinmiştir” ile değiştirildiğini fark edeceksiniz. Ve ekranda “Bu mesajı sildiniz” etiketini göreceksiniz.
WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme
3- Eğer mesajları sadece kendiniz için silmek istiyorsanız aynı açılır pencereye tıklayın. “Benim için sil” Bunu düğmeye dokunarak yapabilirsiniz.
WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme
4- Artık herkese gönderilen mesajları silerek, istenmeyen kişilere mesaj gönderme endişesinden kurtulabilirsiniz.
WhatsApp Gönderilen Mesajı Silme

Gönderilen WhatsApp Mesajlarını Silme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

'Herkesten Sil' özelliğinin işleyişini zaten öğrendiniz, ancak herhangi bir mesajı gönderip geri çağırmaya başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bunlardan bazıları şunlardır: WhatsApp size mesajları istediğiniz zaman silme konusunda tam bir özgürlük vermez. Harekete geçmek için mesaj göndermeniz yeterli 7 dakikanız olacak Bu süre içerisinde Herkesten Sil seçeneğini uygulamanız gerekecektir. Bu süre dolduğunda, gönderilen mesajları artık geri çağıramayacaksınız. En önemli şey, 'Herkesten Sil' özelliğinin yalnızca alıcı, söz konusu özelliği destekleyen WhatsApp'ın en son sürümünü kullandığında çalışacaktır. Mesaj hatırlama özelliği yalnızca kısa mesajlar için değil aynı zamanda resimler, GIF'ler, sesli notlar, kişi kartları, konum, belgeler ile çalışır, durum yanıtları ve daha fazlası. Ayrıca mesajlar hem grup sohbetlerinde hem de bireysel sohbetlerde çalışır. Şu anda alıntılanan mesajların geri çağrılması konusunda destek bulunmamaktadır. Herkes için Sil eylemi aynı zamanda mesaj bildirimlerinin de kaybolmasına neden olacaktır. Bildirimler olsa bile alıcıların metinlerinizi okuması konusunda endişelenmenize gerek yok. Bunlar 'Bu mesaj silindi' etiketiyle değiştirilecektir. Yayın listelerinde gönderilen mesajlar için mesaj geri çağırma özelliği mevcut değildir. Mesajla arama özelliği iOS, Android ve Windows kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu, Symbian telefonlarına ve BlackBerry telefonlarına gönderilen mesajlara ilişkin geri çağırma isteklerinizin işe yaramayacağı anlamına gelir; bu nedenle, yanlışlıkla mesaj göndermemeye dikkat etmeniz gerekir. WhatsApp'ın en büyük rakibi Telegram bu özelliği uzun zaman önce hayata geçirmişti ancak uygulaması biraz farklıydı. Telegram'da gönderilen mesajlar gönderildikten sonra seçilen ve silinen tüm mesajlar sohbetten kaybolur. Yukarıda okuduğunuz gibi WhatsApp’ta da durum böyle değil. Ben şahsen Telegram uygulamasının büyük bir hayranı değilim, çünkü hem gönderen hem de alıcı için sohbet penceresinde gönderilen mesajlardan hiçbir iz bırakmaz. Gönderilen mesajların yerine “silinmiş mesaj” etiketi koymak, mesajların en azından bir kısmının alıcıya gönderildiğini garanti etmesi açısından önemlidir. Telegram'da bu mümkün değildir, bunun nedeni kullanıcı gizliliğine odaklanması olabilir.

WhatsApp Mesajlarını 7 Dakikada Kolayca Silebiliriz!

Mesajları uzun süre hatırlayabilme Kullanımını bekliyorduk ve görünen o ki WhatsApp sonunda bunu başardı. Mesaj içeriğinin yanlış kişi tarafından okunmasını engellerken hatalarınızı gizlemenizi de kolaylaştıracaktır. Geri çağırma özelliği oldukça yavaştır ve kullanıcıları seçebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın