Bilgisayar’da Youtube Açılmıyor – PC’den Giremiyorum

Araştırmalara göre internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu bilgisayarı açılır açılmaz ilk olarak YouTube'a giriyor. Peki durum böyleyse ve Youtube açılmıyorsa. Birçok kullanıcı YouTube'a çeşitli yollardan erişemiyor. Hatta bazı kullanıcılar Youtube'a erişemiyor veya Youtube açılmıyor o şikayet eder. Ayrıntılara bakalım.
YouTube bilgisayarda açılmıyordinlediğimiz müzikler, takip ettiğimiz diziler, çeşitli belgeseller ve hemen hemen tüm günlük olaylar YouTube'da takip edilebilmektedir.
Youtube Açılmıyor
YouTube'un hayatımıza bu kadar nüfuz ettiği bu günlerde bu siteye erişememek biz kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda YouTube açılmama sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

Youtube Açılmıyorsa Bu Adımları Deneyin!

Youtube dünyanın en güçlü sunucu altyapılarından birini kullanıyor. Özellikle sitenin arkasında Google gibi dev bir kuruluşun bulunması, YouTube'un dünya çapında her zaman erişilebilir olmasını sağlıyor. eğer Youtube'a erişemiyorum Eğer öyleyse sorun büyük ihtimalle sisteminizden, internet bağlantınızdan ya da kullandığınız cihazdan kaynaklanıyordur.

Youtube Bilgisayarda Açılmama Sorununun Çözümü

YouTube ve diğer Google hizmetleri zaman zaman dünya çapında erişim sorunlarına neden olabiliyor. Bu durumlarda yapılması gereken hizmetlerin tekrar kullanılabilir hale gelmesini beklemektir. Youtube'un çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bu adrese tıklayın. Böyle bir ekran görüyorsanız YouTube sunucuları düzgün çalışıyor ancak erişim sorunu yaşanıyor demektir.

Youtube Açılmıyor

Tarayıcı Geçmişini Temizle

Ziyaret ettiğimiz her web sitesi bilgisayarımızda çerez adı verilen dosyalar oluşturur. Youtube da diğer siteler gibi reklam hizmetleri için çerezleri kullanır. Ancak zaman zaman bu yapıların çoğalması siteye erişimi engellemekte veya bağlantıyı yavaşlatmaktadır. Çünkü youtube açılmıyor Eğer öyleyse, öncelikle kullandığınız tarayıcının tüm geçmişini temizleyin.
Youtube Açılmıyor

Tarayıcıyı Güncelle

Geçmişte Youtube dahil tüm video oynatma siteleri, video oynatmak için Flash Player eklentisine ihtiyaç duyuyordu. Ancak birçok güvenlik açığını tespit eden Flash Player artık Youtube tarafından kullanılmıyor. YouTube ise gücünü HTML5 gibi güncel teknolojilerden alıyor. Tarayıcıya gömülü olan bu teknolojilerin düzgün çalışabilmesi için zaman zaman güncellemelerin yapılması gerekmektedir.
Youtube Açılmıyor

Uzantıları Kontrol Et

Özellikle Chrome veya Firefox kullanıyorsanız bağlantı parametrelerini kontrol eden ve değiştiren birçok eklentiniz olabilir. Bu eklentilerden bazıları zaman zaman YouTube ile bağlantı sorunlarına neden olabilir. Bunun nedeni çoğunlukla reklam engelleme ve VPN eklentileridir. İlgili eklentileri devre dışı bıraktıktan sonra tekrar Youtube'a erişmeyi deneyebilirsiniz.
Youtube Açılmıyor

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Yukarıdaki adımlara rağmen hâlâ YouTube'a erişimde sorun yaşıyorsanız internet bağlantınızda bir sorun olabilir. YouTube'a erişirken ortaya çıkan internet sorunlarının çoğu DNS'den kaynaklanmaktadır. Bazı DNS adresleri www.youtube.com YouTube web sitesini çözemez. bu da dns probu bitti internet yok Bir hatayla karşılaşmamıza neden olur. Bu sorunu çözmek için Wi-Fi veya Ethernet simgesine sağ tıklayın ve “Sorunları giderin” seçeneğini seçin. Windows tüm ağ ayarlarınızı kontrol edecektir. “Ağdaki belirli bir web sitesine veya klasöre erişemiyorum” seçeneğine tıklayın ve açılan alana www.youtube.com yazarak ilerleyin. Windows Youtube'un DNS önbelleğini temizleyecektir.
Youtube Açılmıyor
Ardından Google'ın kendi DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4'ü kullanın. Hızlı DNS Adresleri başlıklı yazımızdan DNS değiştirme işlemine ve güncel DNS adreslerine ulaşabilirsiniz.

Youtube'un Cep Telefonunda Açılmamasına Çözüm

Birçoğumuz Youtube videolarını büyük ekranlı bilgisayarlarımızda izlemeyi sevsek de taşınabilir olması nedeniyle cep telefonlarında da YouTube kullanımı son derece yüksektir. Ancak zaman zaman Youtube uygulaması düzgün çalışmayabilir. Yazımızın bu bölümünde sizlere Youtube Mobil uygulaması açılmadığında yapılması gereken adımları göstereceğiz.

Youtube Uygulamasını Güncelle

Uygulamanın güncel olması hem erişim sorunlarını çözüyor hem de yeni özelliklerin kullanılmasının önünü açıyor. Cep telefonunuzda Youtube açılmıyorsa öncelikle Google Play Store veya AppStore üzerinden güncellemeleri kontrol edin.
Youtube Açılmıyor

Uygulama Dosyalarını Temizleme

Özellikle Android'de zaman zaman uygulamaların açılmasında veya bunlara erişilmesinde sorunlar yaşanabilmektedir. Bu durumda yapılacak ilk şeylerden biri uygulamanın sistem dosyalarını temizlemektir. Bunu yapmak için öncelikle Ayarlar ekranına girin ve Uygulamalar sekmesini seçin. Bu listeden Youtube uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın. Açılan ekranda “Depolama” alanını bulup girin ve “Verileri Sil” seçeneğini seçin.
Youtube Açılmıyor
Bu işlem cihazınızdaki Youtube uygulamasına ait tüm dosyaları temizleyecektir.

Youtube'un açılmamasına ilişkin genel çözümlere de bakalım.

Tüm bu adımlara rağmen sorun devam ediyorsa aşağıdaki genel çözümleri deneyebilirsiniz.

1- DNS'yi Değiştirmek

YouTube açılmıyorsa en etkili çözümlerden biri DNS ayarlarını değiştirmektir. Bilgisayarınızda yapacağınız birkaç adımla YouTube sorununu çözebilirsiniz. DNS değiştirme işlemi işletim sisteminize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Vereceğimiz bağlantılardan hangi işletim sistemini kullanıyorsanız ona tıklayın ve DNS ayarlarını kolayca değiştirin. # DNS değiştirmeden önce genellikle YouTube'un kendi kendine çöktüğünü veya sistemi kapattığını bilirsiniz. Öncelikle proxy siteleri makalemize gidin ve oradan deneyin. Muhtemelen giriş yapabileceksiniz, ancak giremezseniz diğer yöntemleri deneyin.

2- Chrome'u Sıfırlama

YouTube da diğer uygulamalar gibi bazen sorunlar yaşayabiliyor. Bu sorunu çözmenin kısa bir yolu Chrome'u sıfırlamaktır. Öncelikle Google’a gidin ve sağ üstte üç nokta bulunan sembole tıklayın. Daha sonra Ayarlar'a tıklayın.

Youtube Neden Açılmıyor?

Daha sonra sol taraftaki Advanced kısmına tıklayalım.

Youtube Neden Açılmıyor?

Son olarak alttaki sıfırla ve temizle butonuna tıklayın. Bu şimdi açılacak.

Youtube Neden Açılmıyor?

3- Youtube Güncellemeleri

Youtube kendini sürekli geliştiren uygulamalardan biridir. Bazen tempoya ayak uydurmak çok zordur. Bu teknik sorunlara neden olabilir. Bu yüzden Youtube güncellemelerine dikkat etmeli ve güncellemeleri zamanında yapmalıyız. Google Play'de yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

4- Cihazı Açıp Kapatmayı Deneyin

Bazen günlerin nasıl geçtiğini fark etmiyoruz ve telefonumuz aylarca açık kalabiliyor, her gün şarj edip kullanıyoruz, bazen haftalarca telefonu kapatmadan gidiyor. Aslında 2-3 gün sonra telefonu açıp kapatmamız gerekiyor. Eğer Youtube açılmıyorsa bu yöntemle Youtube uygulamasını çalıştırabilirsiniz. Telefonunuzu açıp kapatmayı deneyin.

5- Mobil Cihazdan Verileri Silin

YouTube'a erişimde sorun yaşıyorsanız veya YouTube mobilde açılmıyorsa size göstereceğimiz birkaç adımla YouTube uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına gidin. Youtube uygulamasına gidin ve Depolamalar bölümüne girin. Daha sonra verileri silin. Son olarak işlemi yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatın. Büyük olasılıkla YouTube çalışacaktır. Bu en sık karşılaşılan sorunlardan biridir ancak bu işlemi takip ederek YouTube’a giriş yapabilirsiniz.

6- Modemi Sıfırlayın, Açın ve Kapatın

YouTube'un kendi sunucularından kaynaklanan sorunların yanı sıra bazen modem üzerinden de sorunlar yaşanabilmektedir. Modeminizi açıp kapatmayı denemeniz faydalı olacaktır çünkü bazen internet erişimini engelleyebilir. Modemi kapatıp yaklaşık 30 saniye bekleyip tekrar açtıktan sonra bağlantı farklı bir port üzerinden aktarılacağı için büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Tüm bu adımlara rağmen Youtube açılmıyorsa sistem güncellemelerini kontrol edin ve cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Bu yazımızda hem Windows PC’lerde hem de mobil cihazlarda deneyimlenebilmektedir. youtube açılmıyor Soruna çözüm önerileri sunduk. Tüm bu adımlara rağmen siteye erişimde sorun yaşıyorsanız yorum sekmesini kullanarak bizden yardım isteyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*