Cep Telefonundan Konum Nasıl Atılır? [WhatsApp, iPhone, Samsung]

Android telefonlarda WhatsApp üzerinden konum bilgilerinizi gönderme Bunu yapmak için öncelikle sohbet ekranının üst kısmındaki “Ataş simgesine” basın. Açılan menüde “Konum” butonuna basın. Açılan ekranda konumunuzu gösteren bir harita ve konumunuza yakın yerlerin listesini görebilirsiniz.
Cep telefonundan konum nasıl öğrenilir

WhatsApp konumunu at ilk olarak mevcut konum Göndermek için göndermek istediğiniz kişinin Sohbet ekranını açın. Daha sonra sağ üstte konum simgesi Ataç simgesine dokunun. Nereden açılacak konum simgesine Bir süre bekleyin ve Konumunuzu Gönderin Konumu seçip kişiye göndermek için tıklayın.

Pozisyon Ataması Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesi insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Uygulamalarla devam eden kolaylıklar bunu mümkün kılıyor. WhatsApp'tan konum gönder bir adım daha ileri götürdü. Eskiden biz bir adresi anlatmak için dakikalar harcıyorduk, gelen kişi de o adresi bulmak için çok zaman harcıyordu. Bunlar artık geçmişte kaldı ve şu anki konumum Konumunuzu gösterin ve paylaşın derken karşınızdaki kişi kapınıza geliyor. Peki ben neredeyim? WhatsApptan Diğer tarafa nasıl atacağımızı hep birlikte görelim. Adım 1: Öncelikle konumu göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın. Adım 2: Daha sonra sağ üstteki ataç simgesine basın. Adım 3: Açılan menüden konum simgesine basın. Adım 4: Konumunuzu gönderin'e basın. Pozisyon karşı tarafa gidecek.

Mesajla (Sms) Konum Gönderme

Yer tahsisi konusunda pek çok kolaylık bulunmaktadır. Genel olarak çoğu kullanıcı WhatsApp'tan konum gönderiliyor Ancak WhatsApp’tan konum gönderemiyorsanız ya da WhatsApp yüklü değilse mesaj yoluyla konum göndererek konumunuzu paylaşabilirsiniz ki bu noktada devreye giriyor. Adım 1: Önce bunun yerine mesajı girin. Adım 2: Konumu göndereceğiniz kişinin üzerine tıklayın. Adım 3: Ardından alttaki ataç simgesine dokunun ve Yer İşaretine basın. Adım 4: Konumu gönder tuşuna bastığınızda konum diğer tarafa gönderilecektir.

Cep Telefonundan Konum Nasıl Alınır?

Cep telefonunuzdan konum aktarımını farklı yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda da açıkladığımız gibi, WhatsaAptan istesen bile mesaja göre konum gönderebilirsin. Bu yöntemleri kullanarak telefonunuzdan kolayca konum aktarımı yapabilirsiniz. Yine de WhatsApp konum paylaşmanın en hızlı ve en basit yolu gibi görünüyor.

iPhone'da Konum Nasıl Alınır?

iPhone'da konum paylaşmak da kolay ve hızlıdır. Aşağıdaki yöntemle kolayca konum atayabilir ve mevcut konumunuzu paylaşabilirsiniz. Adım 1: Öncelikle konum göndermek istediğiniz kişiyle WhatsApp sohbeti açın. Adım 2: Sohbet ekranındaki metin kutusunun sol alt kısmında bulunan yukarı ok tuşuna basın. Adım 3: Son olarak Konumu paylaş'a tıklayın.

Google Haritalar ile Konum Gönderme

Konumunuzu Google Haritalar ve Navigasyon aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Mevcut konumunuzu Google haritalar ile paylaşmak istediğinizde aşağıdaki yöntemi izleyin. Adım 1: Haritadaki mavi noktaya tıklayın. Adım 2: Aşağıda görülen satıra tıklayın ve mevcut konum detaylarını açın. Adım 3: Paylaş düğmesini tıklayın ve konumunuzu paylaşmak için kullanacağınız uygulamayı seçin. Not: Haritadaki konum yerine farklı bir konum paylaşmak istediğinizde haritadaki konuma gidin, paylaşmak istediğiniz noktaya tıklayın ve alt kısımdaki bilgi satırını açın. Satıra dokunun ve paylaş düğmesine tıklayın. Konumu paylaşmak için uygulamayı seçin.

Konum Samsung'a Nasıl Gidilir?

Bir Samsung telefondan konum aktarmak WhatsApp aracılığıyla çok kolaydır. Burada size anlatacağımız yöntemi kullanarak konumunuzu paylaşabilirsiniz. Adım 1: WhatsApp uygulamasını açın ve konumu göndereceğiniz kişinin sohbet ekranını açın. Adım 2: Sağ alt veya sağ üst kısımdaki ataş simgesine tıklayın. Adım 3: Açılan kutudaki Konum işaretine dokunun ve geçerli konumu gönder'e tıklayın. Not: Bazen mevcut konumu paylaş dediğinizde konum bir yerde kalabilir, bu nedenle mevcut konum gönderisini seçin.

Facebook Konum Atma Messenger

Facebook konum paylaşımı ile mevcut konumunuzu hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Telefonunuzdan konum almanın en basit yollarından biridir. Facebook konumunun nasıl kaldırılacağını görelim. Adım 1: Messenger sohbet balonunu açın ve mesajın gönderileceği kişiyi seçin. Adım 2: Ardından… simgesine basın. Adım 3: Konuma tıklayın ve konumun üzerindeki mavi daire ok simgesine tıklayın. Not: Mevcut konumunuz yerine farklı bir konum göndermek istiyorsanız haritayı sürükleyerek konumu seçebilirsiniz. Pozisyon atama işleminin tüm yöntemlerini sizlerle paylaştık. WhatsApp'tan konum atama konusunda sorun yaşıyorsanız yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın