Cep Telefon IP Değiştirme [Android ve iPhone] Güncel

cep telefonunun ipini değiştir Bunu yapmak için telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin ve Ağ ve İnternet'e tıklayın, ardından Wi-Fi'ye gidin. IP adresini değiştirmek istediğiniz bağlı olduğunuz ağın tuşuna basılı tutun ve Unut seçeneğini kullanın. Hemen hemen herkesin akıllı telefonu olduğunu söyleyebiliriz. İnternet arama motorları üzerinden her gün milyonlarca arama yapılıyor. Bu sayede telefonumuzun gerekli internet ve bağlantı özelliklerini az çok öğrenmiş oluyoruz. Telefonunun IP adresini gizlemek, telefonunun IP adresini değiştirmek, telefonunun IP adresini nasıl öğreneceğini ve nasıl değiştireceğini isteyenler için aşağıdaki yöntemler oldukça iyi. Buradan engellenen sitelere giriş yapabilir ve MAC adresini bulabilirsiniz.

IP Adresi nedir?

IP adresi “İnternet protokolü“” anlamına gelen ve her bilgisayarda bulunan, cihazın hangi servis sağlayıcıyı kullandığını söyleyen ve servis sağlayıcınız tarafından belirlenen kimlik adresidir. Ağdaki cihazlarla IP adresi üzerinden veri alışverişi yapabilirsiniz.

Telefon IP'sini Değiştirme

Android ve iOS işlemcili akıllı telefonlarınızın IP adresini öğrenmek ve değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir:
telefonun ip adresini değiştir

1- Öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına gidin. Bağlantılar bölümüne tıklayın. Wi-Fi düğmesine tıklayın. Bağlı olduğunuz Wi-Fi’a basılı tutun, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.
telefonun ip adresini değiştir
2- Ağ ayarlarını yönet bölümünde IP ayarlarını DHCP'den Statik'e değiştirin. 3- Daha sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Buradan IP adresi kısmına istediğiniz adresi girin ve Kaydet butonuna tıklayın. 4- Buraya gireceğiniz dns adreslerini seçmelisiniz. Bunun için hızlı dns yazımıza gidin ve oradan dns’leri alın.
telefonun ip adresini değiştir

Android Telefondan IP Adresi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?

Android Telefondan IP Adresini Öğrenme Yöntemi 1

Android telefonun IP adresini öğrenmenin ilk yöntemi herhangi bir internet tarayıcısını açmaktır. Açtıktan sonra kullandığınız arama motoruna “IP adresim” yazın ve ara butonuna tıklayın. Görünen ilk sitelerden herhangi birini açın. Sitedeki veriler sonucunda IP adresiniz yazılacaktır. Bu ilk yöntemle bulabilirsiniz.

Android Telefon Yöntemi 2'den IP Adresini Öğrenme

Android akıllı telefonunuz aracılığıyla “Ayarlar” Menüyü açın. Ayarlar menüsünde Wi-Fi bölümüne girin. Bağlandığınız herhangi bir kablosuz ağa dokunun. Açılan ekranda akıllı telefonunuzun yerel ağdaki IP adresi yazılıdır. IP adresi 4 rakamdan oluşur. Örneğin: 12.345.677.810 Gördüğünüz sayılar akıllı telefonunuzun IP adresidir. Android akıllı telefonunuzun IP adresini değiştirmek mümkündür. IP adresinizi değiştirmek için şu adımları izleyin:

IP Adresini Android Telefon Yöntemi 3'ten Değiştirme

Android akıllı telefonlarınızdan IP adresini değiştirme işlemi çok basittir. Telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne gidin. Seçeneklerden “Uçak Modu”nu açın. Uçak modunu açmak, çağrı ve mesaj gibi özellikleri devre dışı bırakır. Acil bir aramanız veya mesajınız varsa bunu daha sonra yapın. Uçak modunu açtıktan sonra internet bağlantınız kesilecektir. Uçak modunu tekrar kapatın. Kapattıktan sonra internete yeniden bağlanacaksınız. Uçak modunu açıp kapatmadan önceki IP adresiniz farklıdır. İşlem tamamlandıktan sonra size yeni bir IP adresi atanacaktır. Bu yöntemle Android telefonunuzdan IP adresinizi değiştireceksiniz.

iPhone'dan IP Adresi Nasıl Öğrenilir ve Değiştirilir?

Birinci Yöntem: Tıpkı Android telefonda yaptığımız gibi, kullandığınız herhangi bir arama motorunu açın ve ip adresimi yazın. Ortaya çıkan siteden IP adresinizi öğrenebilirsiniz.
İkinci Yöntem: IP adresini bir iPhone telefondan öğrenmenin ikinci yöntemi, yukarıdaki bir Android telefondan IP adresini öğrenme işlemiyle hemen hemen aynıdır. iPhone’unuzdaki “Ayarlar” menüsüne girin. Wi-Fi seçeneğini açın ve bağlı olduğunuz kablosuz ağın yanındaki “i” işaretine tıklayın. Buradan kablosuz ağ bağlantısını göreceksiniz. Açılan ekranda IP adresiniz yazmaktadır. Bu sayede IP adresinizi iPhone'unuzdan öğrendiniz.

IP Adresini iPhone'dan Değiştirmek

Android telefonda yaptığımız adımların aynısını yaparak bunu değiştirebilirsiniz. Bu nedenle uçak modunu açıp kapatın ve IP adresinizi değiştirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*