EBA Şifresi Alma Yöntemleri | EBA Şifresi Almak İçin Tıklayın

EBA şifresi alma, EBA Giriş ekranında TC Kimlik Numaranızı ve ebeveyninizden veya öğretmeninizden aldığınız tek kullanımlık şifrenizi giriniz. Güvenlik kodunuzu girin ve “Gönder” butonuna tıklayın. Aktivasyon adımını geçtikten sonra açılan ekranda EBA hesabınız için “Yeni Şifrenizi Belirleyin” ve “Kaydet” butonuna tıklayın.

EBA Şifresi Almak

eba sifresi alma

Kolay bir yöntemle EBA şifresini nasıl alacağınızı göstereceğiz. Aşağıdaki adımları takip et. 1- Öncelikle buraya tıklayın. https://eokulyd.meb.gov.tr/VbsSSOGiris.aspx?URL=http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/EOkulKontrol/EBA 2- Sonraki ekranda TR, Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve Cilt Numarası bilgisini girin.
eba sifresi alma 2020
3- Son olarak giriş kısmına tıklayın.

EBA Yeni Şifre Alıyorum Şifremi Unuttum

EBA'ya yeni şifre geliyor Şifrenizi unuttum diyorsanız yapmanız gereken adımlar var. 1- Öncelikle https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/studentForgetPassword.jsp adresine tıklayınız. 2- E-posta ile giriş yaptıysanız E-posta seçeneğini seçin. Cep telefonu bölümünü seçtiyseniz Cep telefonu seçeneğini seçin.
eba şifremi unuttum yeni şifre almayın
3- Son olarak bilgileri girin ve Gönder'e tıklayın, yeni bir şifre alacaksınız.

ÇÖZÜM

EBA şifresi genellikle öğrencinin TC Kimlik numarası ve belirli bir kurum/kuruluş tarafından sağlanan bilgilerle belirlenir. Öğrenci ve velilerin EBA şifresi almada veya erişimde sorun yaşamaları durumunda yerel okul yönetimlerinden veya Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilgili destek hatlarından yardım almaları önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın