Lost Ark Fps Arttırma (Nvidia ve Amd Ekran Kartları) Yeni

Kayıp Ark FPS artışı İşlemi gerçekleştirmeden önce sisteminizin oyunun gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Aksi takdirde ne yaparsak yapalım fps artışı başarısız olacak ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bunu kontrol etmek için oyunun Steam sayfasından sistem gereksinimlerini kontrol edebilir veya listeyi aşağıya bırakıyorum ve oradan kontrol edebilirsiniz. Eğer minimum sistem gereksinimlerini karşılayamıyorsanız FPS artışı beklemeyin.

MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir İşletim Sistemi: Windows 10 (yalnızca 64 bit) İşlemci: Intel i3 veya AMD Ryzen 3 Bellek: 8 GB RAM Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD HD6850 DirectX: Sürüm 9.0c Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLDİ:

64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit) İşlemci: Intel i5 veya AMD Ryzen 5 Bellek: 16 GB RAM Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 DirectX: Sürüm 11 Depolama: 50 GB kullanılabilir alan İlk Oyunun yapımcısı Amazon'un yayınlamış olduğu bir FPS arttırma rehberi bulunmaktadır. Bu rehbere baktıktan sonra konuyu detaylandıralım.

Lost Ark Fps Artışı (Amazon Tavsiyesi)

Video ayarlarınızda pencereli veya kenarlıksız ekrandan tam ekrana geçmeyi deneyin. Tam ekrana geçmek FPS'yi artıracaktır. Bilgisayarınızın performansını olumsuz etkileyebileceğinden, Lost Ark oynarken gereksiz programları kapatın. (Daha CPU kullanan programlar Görev Yöneticisi'nde bulabilirsiniz.)

Lost Ark Fps Artışı (Detaylı👉)

Eğer oyun otomatik olarak yüksek grafik ayarlarını seçiyorsa bunları düşürmeniz gerekiyor. Bazen oyunlar ilk açılışta yüksek grafiklerde açılıyor ve kullanıcı bunun farkına varmıyor. Öncelikle hemen grafiklere bakın ve ayarları düşürün. Video ayarlarını düşürmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: Oyuna girdiğinizde Esc Menüyü açmak için düğmeye basın. Oyun menüsünden Ayarlar Bölüme girin. Ayarlar içinden Video Bölüme girin. Burada grafik ayarlarını istediğiniz kadar düşürebilirsiniz. Eğer bu işlemler işe yaramazsa daha önce denediğimiz ve çoğu kişinin başarılı olduğu oyunlarda fps'yi arttırmayı deneyin.

Genel Performans FPS Arttırma İşlemleri (Ayrıntılı AMD ve Nvidia Aşağıda👍)

Windows güç seçeneğinizi Maksimum Performans ayarına getirin. Sıcaklık değerleri oyunlarda fps'yi de etkiler. Bunun için bir video yayınladık. Şuna bakabilirsin. https://youtu.be/p01QaV2GeLM
Amd ve nvidia grafik kartlarında fps'yi artırmak için Bazı işlemler var. AMD için bir rehber hazırladık. Yaklaşık 300 bin izlenme sayısına ulaşan videomuza buradan ulaşabilirsiniz. https://youtu.be/HMnCrEHS1lc

Nvidia Fps Arttırma Ayarları (İşlemler etki etmiyorsa ekran kartınızı güncelleyin 👉 https://webhakim.com/ekran-karti-guncelleme.html bu yazımızda anlattık)

Nvidia için öncelikle Nvidia kontrol paneline gidelim.
kayıp ark fps artışı

Buradan “Tercihlerimi kullanın ve aşağıdakilere dikkat edin” alanını seçin ve “Verim” alanı. Ardından “Beni oraya götür” alanına tıklayın.
kayıp ark fps artışı
Burada yapmanız gereken “Texture Filtering – Quality” alanını High Performance olarak ayarlamanızdır. Diğer ayar ise Güç yönetimi modu alan Maksimum performansı seçin seçmektir.

Amd Fps Arttırma Ayarları (AMD için Fps arttırma rehberi burada 👉 amd fps arttırma ayarları ve ekran kartı güncellemesi)

AMD kontrol paneline girdikten sonra “Oyun” ve “Tüm Grafikler” alanına tıklayın. Daha sonra aşağıdaki bölüm açılacaktır.
Kayıp Ark Fps Artışı
Buradan Grafik Kartları alanından “eSpor” modunu seçebilirsiniz. Bu şekilde performansı artırabilirsiniz.
Kayıp Ark Fps Artışı
Ayrıca grafik kartınızı güncellemeyi de unutmayın. Otomatik güncellemeyi anlattık. Bu açıklamayı videoda bulabilirsiniz. https://youtu.be/HMnCrEHS1lc

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın