En İyi 6 Hamachi Alternatifi VLAN Oyunları 2024

Her zaman internete bağlı olmak yerine arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, her sistemi bir LAN yönlendiricisine bağlayabilir ve istediğiniz çok oyunculu oyunu oynayabilirsiniz. Her zaman kendi sunucunuzu oluşturma seçeneğiniz vardır, ancak bu, yönlendiricinin bağlantı noktası yönlendirmesini gerektirir. Bu nedenle akla Sanal (Hamachi Alternatif) LAN Oluşturucular geliyor ve Hamachi ismi de ilk sırada geliyor. Bu yazımızda size anlatacağız hamachi benzeri program Olanları listeleyeceğiz. Hamachi artık dünya çapında birçok oyuncunun en çok tercih ettiği seçeneklerden biri. Hamachi, farklı amaçlarla kullanılabilecek özel bir VPN (Sanal Özel Ağ) uygulamasıdır. Bu uygulama ile iş yerinizden ev bilgisayarınıza bağlanabilir, arkadaşlarınızla sanki LAN üzerindeymiş gibi oyun oynayabilir veya dosya paylaşabilirsiniz.

Hamachi Alternatif En İyi Sanal Ağ Programları

En İyi Sanal Ağ Oluşturma Programları

Hamachi artık dünya çapında birçok oyuncunun en çok tercih ettiği seçeneklerden biri. Hamachi, farklı amaçlarla kullanılabilecek özel bir VPN (Sanal Özel Ağ) uygulamasıdır. Bu uygulama ile iş yerinizden evinizdeki bilgisayarınıza bağlanabilir, arkadaşlarınızla sanki LAN üzerindeymiş gibi oyun oynayabilir veya dosya paylaşabilirsiniz.

1-Wippien

Wippien, VPN kurmak amacıyla istemcilerin her biriyle P2P bağlantısı kurmak için WeOnlyDo wodVPN bileşenini kullanır. Üstelik bu uygulama tamamen ücretsiz değil. Uygulama, Gmail veya Jabber hesaplarıyla iyi çalışır ve kayıt için diğer e-posta hizmetlerini desteklemez.
Oyun kullanımlarına gelince, çok oyunculu oyunlar oynarken yerel ağ kullanan herhangi bir oyun için doğrudan kullanabilirsiniz. Yalnızca 2 MB yer kaplayan yazılım, en hafif VPN oluşturuculardan biridir. İNDİRMEK

2- Evrimleşin

Sanal Oyunlar dünyasının en heyecan verici projesi Evolve, birçok oyun severin ilk tercihi oluyor. oldu. Hamachi gibi iletişim kolaylığı sağlamak için ağ bağdaştırıcıları ve ek tünel sürücüleri de vardır. Son zamanlarda, Evolve'un arkasındaki ekip Green Man Gaming ile ortaklık kurdu; Bu nedenle oyun satın alma işlemlerini yalnızca doğrudan Evolve istemcisi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Evolve'un yakında çıkacak olan sürümü Evolve 2.0, herhangi bir oyun istemcisinin parti modu ve eşleştirme gibi olağan özelliklerini içeriyor. Ayrıca Facebook, YouTube ve Twitch de dahil olmak üzere tüm büyük yayın platformlarına entegre canlı yayın olanağı sunuyor.
İNDİRMEK

3- GameRanger

1999'da Mac OS için bir proje olarak başladı ve daha sonra 2008 sonbaharında PC oyunlarına genişledi GameRanger, kullanıcılara sunulan en güvenilir LAN oyun çözümlerinden biridir.
GameRanger'ın güvenlik ve kararlılık düzeyi eşsizdir. LAN oyunları için çeşitli sürücüler kullanan diğer Sanal LAN oyun işlemcilerinin aksine, GameRanger bunu dahili olarak işlemcisi aracılığıyla yapar. Unutulmaması gereken bir nokta da Hamachi'nin internet üzerinden herhangi bir LAN'ı oynamak için kullanılabileceği, GameRanger'ın ise yalnızca desteklenen oyunların listesiyle çalıştığıdır. Bunun nedeni, her oyun için desteğin GameRanger istemcisine eklenmesi gerektiğidir. Genel olarak, Oyununuz destekleniyorsa ve basit bir alternatif arıyorsanız GameRanger'dan daha iyi Hiçbir şey bulamayacaksın. İNDİRMEK

4- NetOverNet

Sanal LAN oluşturmak için temel bir çözüm arıyorsanız NetOverNet'ten başkasına bakmayın. Bu basit ama güçlü araç, interneti kullanarak birden fazla cihazı bağlamanıza olanak tanır. Listede daha önce bahsedilen yazılımların çoğu oyun odaklı olsa da NetOverNet aslında oyun amacıyla kullanılabilecek basit bir VPN'dir. Bu bir emülatördür. NetOverNet ile her cihazın bağlantı için kendi kullanıcı adı/şifresi vardır ve bu cihazlara, kullanıcının sanal ağındaki özel bir alanda tanımlanan bir IP adresi aracılığıyla erişilebilir. Ek olarak, bu istemciyi kullanarak, sanal ağın parçası olan uzak bilgisayarlara da doğrudan erişebilir ve istemciyi tüm sistemi kapsayan veri paylaşımı için kullanmanıza olanak tanıyabilirsiniz. Hamachi'nin kendi VPN'inizi oluşturması bir alternatiftir.
İNDİRMEK

5- Tünel

“Made by Gamers”dan sonra muhtemelen en iyi Hamachi alternatifi Tunngle'dır. Hamachi tam teşekküllü bir VPN oluşturma hizmeti olarak çalışırken, Tunngle öncelikle bir oyundur oynamaya odaklandı. Tunngle, kullanıcıları Tunngle sizi oyun topluluğunun bir parçası yapar ve profilinize oyunlar ekler Aynı zamanda fırsat da sunuyor. Hamachi gibi Tunngle da iletişim için kendi LAN adaptörlerini oluşturuyor. Ayrıca uygulama, spam gönderenlere ve bilgisayar korsanlarına karşı gelişmiş koruma sağlamak için VPN kanalları aracılığıyla yerleşik güvenlik duvarı korumasıyla birlikte gelir.
Tunngle'ın en önemli özelliği kullanıcılarının Özel Ağları ve ayrıca Genel Ağları 255 oyuncuya açabilmesidir. Ayrıca yazılım oyunlarına odaklandığından, oyuncuların sorunlarını tartışabilecekleri ve çeşitli oyunlarla başarılarını paylaşabilecekleri özel bir forum da bulunmaktadır. İNDİRMEK

6- Serbest LAN

Bu listenin sonuncusu, herkese açık bir VPN oluşturan FreeLAN'dır. FreeLAN, kendi Sanal özel ağınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz en ünlü ve basit uygulamalardan biridir. Birçoğunuz da buna aşina olmalısınız. Bu yazılımın en büyük özelliği tamamen açık kaynak olması ve istemci-sunucu, eşler arası veya hibrit gibi çeşitli topolojileri takip eden bir ağ oluşturacak şekilde özelleştirilebilmesidir.
Oyun önceliğine gelince, oyunlar herhangi bir gecikme olmadan sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve ani ping artışları olmuyor. Genel olarak VPN yaratıcısı, kullanımı en yaygın ve en basit olanlardan biridir ve Hamachi'ye ücretsiz bir alternatif olarak çalışır. İNDİRMEK

ÇÖZÜM

Bu programlar oyuncuların oyunlarını birlikte oynayabilmeleri için sanal bir ağ kurmalarına yardımcı olur. Ancak tercih edilen programın oyununuzla uyumluluğu, kullanım kolaylığı gibi faktörleri de dikkate almanız önemlidir. Bazı oyunlar belirli bir sanal ağ programıyla daha iyi çalışabilir; bu nedenle, kullanmadan önce oyununuzla uyumlu olduğundan emin olmakta fayda var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*