Facebook WhatsApp Bağlantısı Kaldırma (2023)

WhatsApp Facebook bağlantısını kapatın Birçok kullanıcı bu konuda sorun yaşıyor. Bilindiği üzere dünya üzerinde 1 milyarın üzerinde Facebook ve WhatsApp kullanıcısı bulunuyor, dolayısıyla kimse bilgilerini paylaşmak istemiyor. Bu bazı kullanıcılar için asla tasvip edilemeyecek bir durumdur çünkü WhatsApp ve Facebook bağlantısı, iki sosyal ağın birbirlerine özel bilgilerine müdahale ederek açık hedef haline gelmesi anlamına gelmektedir.

Android WhatsApp Facebook Bağlantısı Nasıl Kapatılır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi güncelleme sonrasında gelen bu Facebook ve WhatsApp bağlantısını tamamen kapatmak mümkün değil. Ancak veri paylaşımının en azından bir kısmını kapatmanın bir yolu var. WhatsApp'ta ayarlar menüsünü görüntülemek için 3 noktalı menü düğmesine tıklayın ve “Ayarlar” Düğmeye dokunun.WhatsApp Facebook Bağlantısını Kapatma
“Fatura” Üzerine dokunun . WhatsApp Facebook Bağlantısını Kapatma

” hesap ayarlarında Hesap bilgilerimi paylaş ” yazan onay kutusu imza kaldırabilirsiniz.WhatsApp Facebook Bağlantısını Kapatma

WhatsApp Facebook Bağlantısını Devre Dışı Bırakma iOS

Burada da benzer bir yöntem kullanılıyor. Bu kadar basit. Gelin birlikte görelim.

Ayarlar Bölüme geçelim.
Hesap Bölümüne Giriş yapalım.
Hesap Bilgilerinizi Aşağıda Paylaşın Seçeceğinizi göreceksiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde bilgileriniz kullanılmayacaktır. Daha sonra bir uyarı mesajı görünecektir. Gelen uyarı mesajında ​​”Paylaşma” butonuna tıkladığınızda bilgiler paylaşılmayacaktır.

WhatsApp'ın Veri Paylaşım Politikasından Çıkılması ve Facebook Reklamlarının WhatsApp'ta Yayınlanması

Aslına bakılırsa, aslında reklamlara karşı değilim, ancak işletmelerin tüketicilere mesaj gönderme şekli, kısa mesaj konusunda nefret ettiğim bir şey ve muhtemelen WhatsApp'tan da nefret edeceğim. Arkadaşlarımızla ve ailenizle iletişim kurmak ve bağlantı kurmak için kullandığımız bir platformda reklam almamız ne kadar mantıklı? Her zaman olduğu gibi, WhatsApp Şartlar ve Koşullarında yapılan bu radikal değişiklik hakkındaki düşüncelerinizi duymak istiyoruz. Ayrıca WhatsApp, Facebook ve veri paylaşım politikalarımız hakkında eklemek istedikleriniz veya bu konuyla ilgili çözüm önerileriniz varsa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Bu kadar büyük bir platformda reklam vermek sizce ne kadar doğru? Lütfen aşağıya yorum yaparak görüşlerinizi bize bildirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın