Fotoğraf Boyut Küçültme Nasıl Yapılır? [Programsız ve Online] Uygulama

Çevrimiçi bir yere çok büyük bir görsel yüklemeyi denediyseniz, muhtemelen görsel boyutu kısıtlamaları nedeniyle başarısız yüklemelerin yarattığı hayal kırıklığını yaşamışsınızdır. Peki, fotoğraf boyutu küçültme Size web sitesini ve WordPress resim sıkıştırma eklentilerini göstereceğiz. Web görselliği oldukça yüksek bir yer haline geldi ve büyük resim dosyası boyutları en iyi kaliteyi sunarken maalesef depolama alanı sınırlamaları ve yükleme süreleri nedeniyle birçok soruna neden oluyor. Bu nedenle, büyük görsellerinizi yüklemeden önce dosya boyutlarını en aza indirmek de uzun bir yol kat edebilir.

Fotoğraf Boyutu Küçültme

Fotoğraf Boyutu Küçültme

İhtiyacınız olan şey, yeniden boyutlandırmanın ötesine geçen bir şeydir Bir görüntü geliştirme aracıdır. Aşağıdaki araç listesi, görüntü kalitesini korurken görüntü dosyası boyutlarını da etkili bir şekilde sıkıştırır.

1-TinyPNG

Fotoğraf Boyutu Küçültme
TinyPNG, en hızlı ve en kolay görüntü geliştirme araçlarından biridir. Dosya boyutunu azaltmak için akıllı sıkıştırma tekniklerini kullanma hem PNG hem de JPEG resim dosyası Türlerle çalışır. Araç, görsellerin renk sayısını azaltarak çalışır; Boyutun küçültülmesine ve orijinal görsellerle karşılaştırıldığında öne çıkmasına yardımcı olur. Siteye gitmek için Tıklamak.
Tek yapmanız gereken görsel dosyalarınızı ekranın üst kısmındaki yükleyiciye yüklemek (hesap oluşturmanıza gerek yoktur) ve beklemektir. Tek tek görselleri yükleyin veya toplu olarak yapın. Bazı görsellerin yüzde 85 veya daha fazla oranda küçültüleceğini görebilirsiniz!

2-Compressor.io

En İyi Görüntü Sıkıştırma Eklentileri
Kompresör.io, PNG ve JPEG dosyalarının yanı sıra GIF ve SVG dosyalarını da optimize etmek için kullanılabildiğinden TinyPNG'den daha fazla avantaja sahiptir. Bu bir araçtır. Siteye gitmek için Tıklamak.
Görüntüleri yüksek sıkıştırma oranlarıyla optimize etmek için hem kayıplı hem de kayıpsız sıkıştırma tekniklerini kullanarak kullanıcıların görüntü dosyası boyutlarını yüzde 90 oranında azaltmasına yardımcı olur. Bu aracın tek dezavantajı toplu resim yükleme seçeneğinin henüz mevcut olmamasıdır.

3-Optimizilla

WordPress resim sıkıştırma eklentisi
Resim dosyası boyutlarını azaltmak için Optimizilla Optimizasyon teknikleri ve kayıplı sıkıştırma kombinasyonunu kullanarak hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışır.
Araç yalnızca PNG ve JPEG dosyalarıyla çalışır. Resimleriniz sıkıştırma için sıraya alındığından kalite ayarlarını özelleştirmek için küçük resimlere tıklayabilirsiniz. Görüntüyü sıkıştırmayı bitirdikten sonra, Ayrıca orijinal ile optimize edilmiş belgenin yan yana karşılaştırmasını da görebilirsiniz. Her ikisine de daha yakından bakmak için yakınlaştırabilir ve sağdaki ölçeği kullanarak kalite ayarlarını yapabilirsiniz.

4-Kraken.io

Kraken.io,Gelişmiş optimizasyon ve yüksek kaliteli sonuçlar için denemeye değer Ücretsiz bir araçtır. Ücretsiz araçla, üç gelişmiş optimizasyon yönteminden biri kullanılarak optimize edilecek, boyutu 1 MB'a kadar olan görselleri yükleyebilirsiniz. Kraken'in ücretsiz sürümü ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Birincil plan, görsel yeniden boyutlandırma, API erişimi, Kraken.io WordPress eklentisinin daha iyi kullanımı ve daha birçok özellik gibi çok çeşitli gelişmiş özelliklere erişmenizi sağlarken daha fazla görsel yüklemenize olanak tanır.

5-ImageOptim

ImageOptim, mümkün olan en iyi kaliteyi korurken görüntü dosyası boyutlarını azaltan bir Mac uygulaması ve web hizmetidir. Kalite ayarlarını özelleştirmek için bu ayarı kullandığınızda, ne tür sonuçlar alacağınız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. araç, kayıplı JPG, GIF ve PNG resim dosyalarını yüklemek ve optimize etmek için sıkıştırmanın yanı sıra kullanışlı bir sürükle ve bırak özelliğini kullanır.
Bu aracın diğerlerine göre avantajlarından biri yapılandırılabilir kayıplı optimizasyonlar sunmasıdır; Bu sayede sıkıştırma sonrasında görüntü kalitesini yüksek tutabilir veya en küçük dosya boyutunu elde etmek istiyorsanız küçültme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

6-EWWW Görüntü Optimize Edici

WordPress kullanıcıları için başka bir seçenek de WP Smush için benzer bir görüntü iyileştirici eklentisi olan EWWW Image Optimizer'dır.
WordPress sitenize yüklediğiniz herhangi bir JPG, GIF veya PNG dosyasını otomatik olarak sıkıştırır ve optimize eder. Ayrıca kitaplığınızdaki mevcut görselleri optimize etme seçeneğiyle birlikte gelir. Bu listedeki diğer birçok araç gibi, EWWW eklentisi de görsellerinizi optimize etmek için kayıplı ve kayıpsız sıkıştırma tekniklerini kullanır. Resimlerinizi istediğiniz şekilde optimize etmenize olanak sağlamak için bir dizi temel ayarı, gelişmiş ayarı ve dönüştürme ayarını yapılandırabilirsiniz.

7-WP Slapa

Sitenize yüklediğiniz her görseli otomatik olarak sıkıştırır ve optimize eder, böylece bunu önceden manuel olarak yaparak zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Kayıpsız sıkıştırma tekniklerini kullanan eklenti, Aynı anda 50'ye kadar JPG, GIF veya PNG dosyasını optimize etmek için çalışır.
Yeniden boyutlandırılacak görsellerinizin maksimum yükseklik ve genişliğini ayarlayın veya ek özellikler için premium eklenti sürümünden yararlanın.

Fotoğraf Boyutu Küçültme Sitesi

https://imagecompressor.com/tr/ adresinden fotoğrafı kolaylıkla küçültebilirsiniz. Öncelikle siteye giriş yapın. Daha sonra görseli yükleyin. Bir süre bekleyin, resmin boyutu küçültülmüş olarak görünecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*