Instagram Gece Modu Nasıl Yapılır? [Android ve iOS]

 

Instagram gece modu Android ve iOS ile kullanıcılarını şaşırtmayı başardı. Aslında uzun zamandır beklenen özellik, Ekim 2019’da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Peki, merakla beklenen iOS ve Android uygulamalarında Instagram gece moduna nasıl geçirilir? Haydi, birlikte görelim. Telefonlarında karanlık mod entegre olmayan kullanıcıların şimdilik bakmak zorunda kalacağını söyleyebiliriz çünkü uygulama Android’de Pie 9.0 ve üzeri, iOS’ta ise 13.0 ve üzeri versiyonları için kullanılabiliyor.
Instagram Gece Modu Android

Android Cihazlarda Instagram Gece Modu Nasıl?

İlk önce Google Oyun mağazası Bölümünü açalım. Sol üstte bulunur 3 satıra kadar Dokunalım. Daha sonra Uygulamalarım ve Oyunlarım Menüye girelim. Buradan Hadi Instagram’ı bulalım, o zaman ona dokunalım. Açılan sayfayı indirelim.
Beta sürüme katıldığımızı gördüğümüzde YATAK Düğmeye dokunalım. Biraz beklemek (15 dakika) ve ardından tekrarlamak gerekebilir. Uygulamalarım ve Oyunlarım Bölüme geçelim. Instagram’ı bulup ona dokunalım. Güncelleme gelmiş olacak. Sonraki İndirmek Düğmeye basalım. Şu anda Android uygulamasıyla uyumludur. cihazın ana ekranında Ayarlar Bölüme geçelim. ara kısmına Karanlık Mod Hadi yaz. Karşınıza çıkacak ayarlardan GECE MODU Onu açalım. Son olarak Instagram’ı açın ve karanlık modu kullanın. Önemli Not: Instagram gece modunu ayarlayamayan kullanıcılar için yazı yayınladık. Erişmek için tıklayın.
Olumsuz: Yukarıda da belirttiğimiz gibi cihazınızın Android Pie 9.0 veya üzeri bir sürüme sahip olması gerekmektedir. Elbette telefonlarınız Siyah Tema ve Gece Modunu desteklese bile kullanabilirsiniz.
2 değil: Bu arada BETA sürümünü kullanıyorsanız küçük bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümüne gidip Instagram’ı bulup üzerine dokunmak, açılan menüde Beta Test Kullanıcısısınız penceresinde Ayrıl butonuna tıklamak ve son olarak Instagram’ı tekrar güncellemek.

iOS’ta Instagram Karanlık Modu Nasıl Yapılır?

İlk önce iOS 13.0 sürümü Veya daha yüksek bir sürüme sahip olmanız gerekir. Daha sonra Ayarlar Bölüme geçelim.
Ekran ve Parlaklık Seçeneğe dokunalım. Açılan menüde Karanlık Mod Hadi seçelim.
instagram Onu açalım.
Gece modu kullanabilirsiniz

İOS’ta Instagram Karanlık Modu Nasıl Kapatılır?

İlk önce Ayarlar Bölüme geçelim.
Karanlık Mod burada Açık Mod Hadi seçelim. Şimdi hava aydınlık madde kullanabilirsiniz

Android’de Instagram Karanlık Modu Nasıl Kapatılır?

Instagram henüz tema ayarlamanıza izin vermiyor. Telefon ışık modunda çalışırken Instagram’ın karanlık modda çalışması mümkün değildir. Bu yüzden telefonda Instagram gece modundan çıkmak için karanlık modu devre dışı bırakmanız gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*