Instagram Hesabım Çalındı [Hacklendi] Nasıl Geri Alabilirim?

Çalınan Instagram hesabı Geri almak için telefonunuzda Instagram uygulamasını açın ve yardım al seçeneğine tıklayarak giriş yapın. Açılan ekranda “Bu bölüme giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz?” sorusuyla ilgili daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? bölüm. Tıklamak . Daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bölümde tüm detayları inceleyebilirsiniz. Çalınan bir Instagram hesabını kurtarma sürecine bakalım.

“Instagram Hesabım Çalındı, Telefon Numaram ve E-postam Değiştirildi” Hatasının çözümleri nelerdir?

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi

Instagram hesap kurtarmaAşağıda genel yönlerini anlattık, adımları takip edelim ve aynısını yapmaya çalışalım. Bu sırada https://webhakim.com/hesap-kapattirma-instagram.html Çalınan Instagram hesabını kapatabilir veya Instagram'ın oluşturduğu forma https://www.instagram.com/hacked/ adresinden ulaşabilirsiniz. Bu arada Instagram hesabım çalındı, telefon numaram değiştirildi diyorsanız detaylara bakalım. Öncelikle Instagram uygulamasının ana sayfasına yani giriş yaptığınız ekrana gidin.

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi

Aşağıda bulunan giriş Oturum açma konusunda yardım alın Tıklamak . Karşınıza çıkacak ekranda e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinizi bilmiyorsanız telefon numaranızı da girebilirsiniz. Kullanıcı adınızı da girebilirsiniz, ancak muhtemelen değişmiştir.

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi

Yukarıdaki adımları tamamlayıp ileri tuşuna basarsanız farklı seçenekler göreceksiniz. Whatsapp ile gönder, E-posta gönder, Facebook ile giriş yap gibi seçeneklerden birini seçmeniz gerekiyor. Bunlardan herhangi bir sonuç alamıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Tıklamak .

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi
Burada daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Seçeneğe tıkladıktan sonra Instagram sizden kimlik bilgilerinizi isteyecektir, bu bilgileri doldurup göndermeniz gerekmektedir.
Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi
Instagram sana gönderildi Bilgileri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp Instagram’a geri göndermeniz gerekiyor.
Kod size e-posta yoluyla gönderilecektir; Boş kağıda kodu, adınızı ve kullanıcı adınızı elle yazmanız gerekecek, ardından kağıdı tutan 2 eliniz ve yüzünüz tamamen kaldırılmalıdır. Resim çok net olmalı. Son olarak JPEG dosyası olarak e-posta yoluyla Instagram'a geri gönderilmelidir. Instagram hesabım çalındı ​​formunu kullanarak hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Instagram Şikayet Formu [ÇALINAN VEYA SAHTE AÇILAN HESABI KAPATMA İÇİN  TIKLAYIN…
[Çalınan INSTAGRAM Hesabını Kapattırma] veya Başka Bir Hesabın Kapatılması
Ayrıca Instagram'ın resmi kodu da şu şekilde, Yüzünüz ve elleriniz görünecek şekilde ayarladıktan sonra güzel bir açıklama yapıp mail atarsanız en kısa sürede size dönüş yapacaklardır. # Arkadaşlar biz kendimiz denedik ve hesabı geri aldık. Örnek görsel olarak (resimde yüzünüzün görünmesi gerekiyor ama burada kestim, normalde yüzümde görünüyor);
Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi

Instagram'a Direkt Nasıl Ulaşabilirim? Instagram Hesabım Çalındı

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi
Yukarıdaki adımlardan herhangi bir sonuç alamadıysanız doğrudan buraya tıklayabilirsiniz: https://help.instagram.com/contact/151081798582137 Instagram yardım Merkezi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.
Instagram destek merkezi selfie video açıklaması: https://help.instagram.com/1053588012132894
Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi
Bu şekilde doğrudan ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi yukarıda açıklandığı şekilde göndermeniz halinde Instagram hesabınızı tekrar alabilirsiniz. Instagram Destek Hattına ulaşmak için tıklayın

Instagram Hesabı Nasıl Güvenli Tutulur?

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi
Öncelikle hesabınızı yukarıdaki adımlarla kaydettiyseniz tebrik ederiz. Şimdi size Instagram hesabınızı nasıl daha güvenli tutabileceğinize dair adımları gösterelim.
[Çalınan INSTAGRAM Hesabını Kapattırma] veya Başka Bir Hesabı Kapatmak İçin Tıklayın

1- İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulama kullandığınızda Instagram, her giriş yaptığınızda tek seferlik bir güvenlik kodu gönderir. Bu kodu girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için Profilde oturum açın, Ayarlar'a gidin, Güvenlik'e basın, İki faktörlü kimlik doğrulamaya tıklayın ve Başlarken bölümüne gidin.

2- Güçlü ve uzun şifreler kullanmayın

Aslında en önemli detaylardan biri. Güçlü şifreler için en az bir harf, bir rakam ve bir sembol içermeli ve en az 9 karakter uzunluğunda olmalıdır. Bu şekilde hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

BONUS

Şifrenizi sıfırlayın: İlk adım olarak “Şifremi unuttum” seçeneğini kullanarak Instagram hesabınızın şifresini sıfırlamayı deneyin. Bu, bilgisayar korsanı şifrenizi değiştirmiş olsa bile hesabınıza erişimi geri yükleyebilir.
E-posta bağlantısını kontrol edin: Şifrenizi sıfırlarken kullandığınız e-posta adresini kontrol edin. Instagram size şifre sıfırlama bağlantısı veya talimatları içeren bir e-posta gönderecektir. Bu e-postayı bulup takip ederek hesabınızı geri alabilirsiniz.
İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanın: Hesabınızı daha da güvenli hale getirmek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririm. Bu, hesabınıza her giriş yaptığınızda bir doğrulama kodu girmenizi gerektirir, böylece hesabınızın hırsızlığa karşı daha iyi korunmasını sağlar.
Instagram'a ulaşın: Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa ve hâlâ hesabınıza erişemiyorsanız Instagram destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekebilir. Instagram'ın “Hesabımı Kurtar” gibi bir kurtarma süreci veya destek talep formu olabilir. Daha fazla bilgi alabilir ve Instagram'ın resmi web sitesinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Destek belgelerini hazırlayın: Instagram hesabınızı geri almak için destek ekibiyle iletişime geçtiğinizde hesabınızın size ait olduğunu kanıtlayabilecek belgeler hazırlamanız önemlidir. Örneğin hesap açılış tarihleri, hesapla ilişkili e-posta adresleri veya profil resimleri gibi bilgilerin sağlanması yararlı olabilir.

Instagram Beğeni ve Takipçi Arttıran Uygulama ve Sitelerden Uzak Durun

Instagram hesabım çalındı, telefon numaram ve e-posta adresim değiştirildi
Instagram beğeni ve takipçi arttırma uygulamaları ve sitelerinden uzak durun, çünkü burada sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi istiyorlar, yani resmi olarak hesabı manuel olarak teslim ediyorsunuz, artık hesap karşı tarafın insiyatifine kalmış.
Genel olarak konuşursak, bu işi yapan çoğu site, kullanıcılarına Gerekli hizmeti doğrudan sağlıyorlar ancak daha sonra bilgi toplayıp hesapları ele geçirebiliyorlar. Şifrenizi verecek olsanız bile, yüz kere düşünün ve biraz araştırma yapın. Ayrıca bilmediğiniz linklere tıklamayın. Bu arada Instagram hesabınızın çalınıp çalınmadığını nasıl anlayacağınızı merak ediyorsanız buraya tıklayın. https://webhakim.com/instagram-hesabimin-calindigini-nasil-anlarim.html bakabilirsin.
[Instagram Çalındığını Nasıl Anlarım] Öğrenmek İçin Tıklayın

Instagram Hesabımın Çalındığını Nasıl Anlarım?

Instagram hesabınıza giriş yaptığınızda ekranda şifre yanlış hatası görüyorsanız veya kullanıcı adınızla giriş yapıp hata alıyorsanız hesabınız çalınmış demektir.

Instagram hesabı çalınırsa nereye bildirilir?

Instagram hesabınızın birileri tarafından ele geçirildiğinden veya birisinin hesabınızı taklit eden içerikler paylaştığından şüpheleniyorsanız; bu konuda Instagram'ın Yardım Merkeziadresinden destek alabilirsiniz.

Instagram hesabım başkası tarafından ele geçirildi, ne yapmalıyım?

Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresinize veya cep telefonu numaranıza şifre sıfırlama mesajı gönderilmesini sağlayabilirsiniz. En mantıklı çözüm güvenlik kodu istemek olacaktır. Böylece size gönderilen kod ile doğrudan hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram hesabı çalındığında ne yapılmalı?

İlk olarak Instagram giriş sayfasında Giriş yapmak için yardım al'a tıklayın. Kullanıcı adınız değiştiği için yeni kullanıcı adınızı öğrenmek için sizi takip eden bir arkadaşınızdan yardım alın. Daha sonra Hesabını bul Bölümde kullanıcı adınızı arattıktan sonra e-posta veya SMS yoluyla hesabınızı geri alabilirsiniz.
Olumsuz: Arkadaşlar lütfen bilmediğiniz linklere tıklamayın. Günümüzde bu şekilde bağlantı gönderip birçok kişinin hesabını çalıyorlar.

DİKKAT!

Instagram uygulamasında kendilerini resmi irtibat kişisi olarak tanıtıyorlar, yardım istiyorlar, duygularınızı sömürüyorlar ve DM yoluyla gönderdikleri linklere tıklamanızı sağlıyorlar. Daha sonra hesabınızı ele geçiriyorlar. DM'den gelen linklere tıklamayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın