Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? [2023]

Instagram'da engellendiğimi nasıl anlarım? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Engelleme ve takibi bırakma gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu durum bazen profil sahipleri açısından kafa karışıklığına neden olabiliyor. Bu yazımızda Instagram’da engellendiğinizi nasıl anlayacağınıza bir göz atmak istedik. Herhangi bir Instagram kullanıcısını engellemek ve profilinize erişimini kısıtlamak istiyorsanız; Bu durumda Instagram ana sayfasındaki arama çubuğuna kişinin adını girin ve karşınıza çıkan profile tıklayın.
Instagram'da engellenip engellenmediğimi nasıl anlarım? Profilde Android için bu sekmeye tıklamanız ve açılan sayfada “Engelle” bölümüne tıklamanız yeterli. Sizi kimin engellediğini görmek istiyorsanız instagramı kimin engellediğini görün Bu durumu yazımızda anlattık.
Peki ya onu engelleyen başka biriyse ve bu beni takip etmekten alıkoymuyorsa? Veya bunun bir kök blok olup olmadığını nasıl anlarsınız? Instagram’da engellenip engellenmediğimi nasıl anlarsınız diye merak ediyorsanız yazımız tam size göre.

Instagram'da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram'da engellendiğimi nasıl anlarım?

Birisinin sizi Instagram'da engelleyip engellemediğini görün Bunun için kesinlikle herhangi bir program veya uygulama kurmanıza gerek yoktur. Bu konuda Facebook, Whatsapp ve Instagram’ın sunduğu yardım merkezi olanaklarını hatırlamakta fayda var. #Birisinin sizi Instagram'da engelleyip engellemediğini görmek için arama yapın Çubuk bölümüne o kişinin kullanıcı adını veya adını girin. Burada profili size kapalıysa ve duvarında hiçbir şey göremiyorsanız sizi engellemiş olabilir. Fakat bu kesin sonuç değildir. Çünkü sizi engellediğini düşündüğünüz kişi Instagram hesabını devre dışı bırakmış ya da kapatmış olabilir. Bu durumda kendi hesabınızın dışında sahte bir hesap açmanız gerekecektir. Bu sahte hesapta aynı yöntemi tekrar denemeniz gerekecek. #Arama çubuğuna kullanıcı adını girdikten sonra profil hala kapalıysa kişi artık kesinlikle Instagram hesabını dondurdu veya kapattı. Fakat profilindeki resmi ve duvarındaki paylaşımları yeni açtığınız bu sahte hesapta yer alıyorsa tahmin ettiğiniz gibi bu kişi tarafından engellenmişsiniz demektir. İnstagramda engellendiğinizi ancak bu şekilde anlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın