İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır? [Kablo ve Kablosuz]

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet özellikli yeni televizyon modelleri üretilmektedir. İnternet olmadan televizyona internet nasıl bağlanır Yöntemleri araştıranlar artık interneti olmayan televizyonlara da internet bağlamanın mümkün olduğunu görebiliyor. TV'nizin arkasındaki Ethernet bağlantı noktasını bulun. TV'nizdeki bağlantı noktasına bir Ethernet kablosu bağlayın. TV'nizin uzaktan kumandasında Menü'yü seçin ve ardından Ağ Ayarları'na gidin. Kablolu interneti etkinleştirme seçeneğini seçin. Uzaktan kumandanızdaki tuşları kullanarak Wi-Fi şifrenizi yazın. İnternet bağlantısı için üretilen bazı cihazlar, eski televizyon modellerine de internet bağlanmasını mümkün kılmaktadır. Bu işlemlerin yapılması eski televizyonların uzun süre kullanılabilmesini sağlayacaktır.

İnterneti Akıllı Olmayan Bir Televizyona Bağlama

İnternet Olmadan Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır

Akıllı olmayan televizyonları kablolu veya kablosuz internete bağlamak mümkündür. Televizyon modeline göre gerekli özelliklere sahip cihazlar satın alınmalıdır. Uydu alıcısı kullanan televizyonlar için IP TV satın alınması internete bağlanmayı kolaylaştıracaktır. IP TV satın aldığınızda televizyon üzerinden internete bağlanarak Youtube kanalları dahil birçok kanala bağlanabilirsiniz.

İnterneti Televizyona Bağlamak İçin Hangi Cihaz Satın Alınır?

İnternet bağlantı özelliği bulunmayan televizyonlar iki farklı yöntem kullanılarak internete bağlanabilir. İnternet bağlantısı için satın alınabilecek cihazlar şunlardır; IP TV cihazı, İnternet uygulamalarını açan uydu alıcı cihazları,
Google Chromecast'iIP TV cihazlarında uydu anteninden gelen kablo çalıştırılarak televizyon üzerinden uydu yayınlarını izlemek ve internete bağlanmak mümkündür.

Kablosuz İnterneti Televizyona Nasıl Bağlarım?

İnternet olmayan televizyonlara kablosuz internet bağlanabilmesi için televizyonun sahip olması gereken özellikler bulunmaktadır. Smart TV özelliğine sahip televizyonlar wi-fi özelliğine sahip olup, wi-fi bağlantısını kullanarak kablosuz internete bağlanabilirsiniz. Akıllı olmayan TV'ler için Google Chromecast'i medya akış sağlayıcısı kullanılabilir. Bağlantı HDMI çıkışı üzerinden yapılmakta ve eski model televizyonların internet özelliği kazanması sağlanmaktadır.

Kablolu İnterneti Televizyona Nasıl Bağlarım?

Televizyona kablolu internet bağlamak için işlemlerin router ya da internet modemleri üzerinden yapılması gerekmektedir. İnternet kablolarını eski televizyonlara bağlamak için PC donanımı kullanılabilir. İnternet bağlantı soketi bulunan televizyonlar için bağlantı kabloları kullanılabilir. televizyonun arkasında LAN yuvası Varsa internet kablosu buraya bağlanır. Ağ ayarları televizyon markalarına göre farklılık gösterebilir.

IPTV'li Uydu Alıcısı

İnternete bağlanabilen IP TV uydu alıcıları, çanak antenden gelen sinyallerde herhangi bir kesinti olmadan televizyonda yayınların izlenmesine olanak sağlar. IP TV cihazlarına internet kablolu bağlantı yapıldığı için televizyondaki uygulama üzerinden internet bağlantıları yapılabilmektedir. IP TV'li uydu alıcıları sayesinde akıllı olmayan televizyonlara da kolaylıkla internet bağlanabilmektedir. İnternet bağlantısı için internet uyumlu uydu alıcısı ve IP TV satın alırken özelliklerine ve markasına dikkat edilmelidir.

Android İnternet Cihazlarını Televizyona Bağlama

Android tabanlı bir cihazla interneti televizyona bağlamak mümkün. Farklı markaların ürettiği bu cihazlar, hızlı internet bağlantısı ve internet özelliği olmayan televizyonlara hızlı erişim imkanı sağlıyor. Android tabanlı uygulamalarla desteklenen bu cihazlar, internet erişimi sağlamakta ve üyelik oluşturarak film uygulamaları, Netflix, Blue TV ve YouTube gibi çeşitli uygulamaların indirilmesine ve kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Android tabanlı cihazların güvenilir ve dayanıklı olması için tanınmış markalardan ve bilinen teknoloji mağazalarından satın alınması işlemlerin sorunsuz gerçekleşmesi açısından önemlidir.

ÇÖZÜM

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak televizyonunuzu internete bağlayabilir ve çevrimiçi içerikleri izleyebilirsiniz. Ancak televizyonunuzun bağlantı özelliklerini destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz önemlidir. Televizyonunuzun kullanım kılavuzunu inceleyerek veya üretici firmanın internet sitesinden bilgi alarak hangi bağlantı seçeneklerinin uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*