Modem Arayüz Şifresini Unuttum – 192.168.1.1

Artık ülkemizde yaşayan insanların neredeyse %75'i internet kullanıyor. Bu aynı zamanda internete bağlanan hane sayısının da oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Ancak bu arayüze erişim sağlayan modem arayüz şifresi zamanla unutulabilir. Sen de Modem arayüzü şifresini unuttum Eğer öyleyse bu yazı tam size göre. Bildiğiniz gibi internet bağlantımızı telefon hattını internet bağlantısı olarak kullanmamızı sağlayan modem cihazlarla sağlıyoruz. Bu nedenle zaman zaman modem üzerinde bazı ayarları değiştirmemiz gerekebilir. Modem arayüzü görsel kullanım özellikleri ile modem ayarlarını yapmanın en kısa ve etkili yolu olarak bilinmektedir.

Modem Arayüzü Şifresini Unutma Çözümü

Modem Arayüzü Şifresini Unuttum

Modem arayüzü şifresi Unutursanız yapabileceğiniz en basit şey sıfırlama butonunu kullanarak modemi fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Bu buton tüm modemlerde bulunur ve modemin tüm ayarlarının sıfırlanmasını sağlar. Sıfırla Butonun kullanımı şu şekildedir; Adım 1: Öncelikle sıfırlama düğmesinin yerini bulun. Bu düğme genel olarak çok küçük olmasına rağmen çoğu modemin iç kısmında yer aldığından doğrudan basılamaz.

Adım 2: İnce bir cisim yardımıyla sıfırlama butonuna 5 – 10 saniye basılı tutun. Bu süre zarfında modeminizin açık olması gerekmektedir. Aksi takdirde sıfırlama gerçekleşmez. Düğmeyi basılı tutarken aniden modem üzerindeki tüm ışıkların yandığını göreceksiniz. Bu aşamada sıfırlama butonuna basmayı bırakabilirsiniz.

Kısa bir süre sonra modeminiz tekrar açılacaktır. Bu yeniden açılış sonrasında Wifi ayarlarınız ve modem arayüz şifreniz dahil tüm ayarlarınız sıfırlanacaktır. (İnternete bağlanmanızı sağlar) ttnet kullanıcı adı Çoğu modemde şifre ve şifre girişi otomatik olarak yapılır ancak eski bir modem kullanıyorsanız bu işlemi manuel olarak yapmanız gerekebilir.)

Modem Arayüzüne Tekrar Erişin

Yukarıda belirttiğimiz gibi sıfırlama Bu işlem sonrasında tüm ayarlarınız sıfırlanacaktır. Bu aşamada WiFi adı ve şifresini yeniden belirlemek ve port açma gibi işlemleri gerçekleştirmek için modem arayüzüne tekrar girmeniz gerekebilir. Bilindiği üzere arayüze erişim için 192.168.xx gibi bir IP adresine ve şifreye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu varsayılan IP adresi ve şifre, modem markalarına göre değişir. İşte en çok kullanılan modemlerin arayüz IP adresleri ve şifreleri…

Modem Markası
Arayüz IP'si
Arayüz Kullanıcı Adı
Şifre

Airties (Eski) 192.168.1.1 admin Yalnızca alan Airties (TTNET Yazarları) 192.168.1.1 admin ttnet Airties (Yeni) 192.168.2.1 admin 1234 Huawei 192.168.1.1 admin admin Huawei (TTNET Yazarları) 192.168.1.1 admin ttnet TP-Link 192.168 . 1.1 admin admin TP-Link (TTNET Yazarları) 192.168.1.1 admin ttnet ZyXEL (Tüm Modeller) 192.168.1.1 admin 1234 veya admin

Bu şifreler ile modem arayüzüne erişebilmek için öncelikle bağlantıyı kurmanız gerekmektedir. Modeminizin varsayılan Wi-Fi şifresi genellikle modemin alt kısmındaki bir etikette yazılıdır. Bu etiket çıkarılmışsa ilk kurulum için modeme kablo ile bağlanıp ayarları bilgisayarda yapmanız gerekmektedir.
Bu listede verdiğimiz IP ve şifreler ile tekrar modem arayüzüne erişebilir ve ayarlarınızı yapabilirsiniz. Arayüze ilk girdiğinizde sizden modem arayüz şifresini değiştirmenizi isteyecektir. Güvenliğiniz için arayüze yeni bir şifre girmenizi öneririz. Not: Bazı durumlarda sıfırlama düğmesi modemi sıfırlamayabilir. Böyle bir durumda modemin müşteri hizmetlerini arayıp bilgi veriniz. Bilgisayarınıza bağlanıp farklı yöntemler kullanarak modeminizi sıfırlayacaklar.

Modem Arayüzü Şifremi Unuttum TTNET

Birçoğumuz internete bağlanmak için TTNET'ten altyapı desteği alıyoruz. Bu nedenle çoğu internet kullanıcısının modeminde TTNET veya Türk Telekom bulunmaktadır.

Adım 1: Öncelikle Modemi Sıfırlayın

Arayüz şifresi unutulduğunda yapılması gereken modemin fabrika ayarlarına sıfırlanmasıdır. Bunu yapmak için genellikle modemin arkasında bulunan sıfırlama düğmesini kullanmanız gerekir. Modeminiz açıkken sıfırlama düğmesini 5 ila 10 saniye basılı tutun. Modem üzerindeki tüm ışıkların açık olduğunu göreceksiniz. Bu aşamada sıfırlama tuşuna basmayı bırakın. Modeminiz tüm ayarların sıfırlanmasıyla yeniden başlatılacaktır.
Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra yapılması gereken arayüze erişim sağlamaktır. WiFi gibi ayarlara erişme ve bunları yapma. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta TTNET'in iki farklı modem tipine sahip olmasıdır.
eski nesil
bu fotoğraftaki gibi modeminizde. “TTNET” diyorsa kullanmanız gereken IP Adresi ve şifre aşağıdaki gibidir. Arayüz IP adresi: 192.168.1.1 Arayüz Kullanıcı Adı: admin Arayüz Şifresi: ttnet veya admin Öte yandan modeminizde (yeni nesil modemler) “Türk Telekom” yazıyorsa kullanmanız gereken IP adresi ve şifre aşağıdaki gibidir .

Arayüz IP adresi: 192.168.1.1
Arayüz Kullanıcı Adı: yönetici
Arayüz Şifresi: türktelekom veya admin
Olumsuz: Arayüze tekrar eriştikten sonra varsayılan modem arayüzü şifresini değiştirmenizi öneririz. Ayrıca modemi sıfırladıktan sonra ilk bağlantıda modemin altındaki varsayılan WiFi şifresini kullanabilir veya doğrudan kabloyla bağlanabilirsiniz.

Modem Arayüzü Şifremi Unuttum ZyXEL

Sıklıkla kullanılan modemlerden biri de ZyXEL marka modemlerdir. Yazımızın bu bölümünde Modem arayüzü şifresini unuttum ZyXEL Sorunun nasıl çözüleceğini konuşacağız. Adım 1: Sıfırlama Düğmesini Kullanarak Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın. Diğer tüm modemlerde olduğu gibi ZyXEL Fabrika ayarlarına dönmeyi sağlayan küçük bir sıfırlamaBir kuş var. Bu buton resimde görüldüğü gibi modemin arka tarafında, Ethernet portlarının sağında veya solunda bulunur.

ZyXEL VMG3312-B10B modelinde bu düğme Sağ tarafta bulunur.
Aşama 1: Modem açıkken reset tuşuna 5 – 10 saniye basılı tutun ve tüm ışıkların yanmasını bekleyin. Bu aşamadan sonra modeminiz arayüz şifre sıfırlaması ile yeniden başlayacaktır.
Adım 2: Arayüze Erişin ve Ayarları Yapın Artık sıfırlama işlemini yaptığınıza göre arayüze girebilirsiniz. ZyXEL modemleri genel olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Modeminizin ön tarafında “TTNET” veya “Türk Telekom” diyorsa arayüz bilgileri aşağıdaki gibidir. Arayüz IP adresi: 192.168.1.1 Arayüz Kullanıcı Adı: admin Arayüz Şifresi: turktelekom, ttnet veya admin Modeminizin ön tarafında sadece “ZyXEL” diyorsa arayüz bilgileri şu şekildedir; Arayüz IP adresi: 192.168.1.1
Arayüz Kullanıcı Adı: yönetici
Arayüz Şifresi: yönetici veya 1234

Modem Arayüzü Şifremi Unuttum Superonline

İnternet hizmeti için Turkcell'i tercih eden kullanıcılar genellikle Superonline modemleri kullanıyor. Yazımızın bu bölümünde, Modem arayüzü şifremi unuttum Superonline İşlemin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Aşama 1: Öncelikle sıfırlama butonunu kullanarak modemi sıfırlayın.. Superonline'ın kullanıcılara verdiği modemler genel olarak Huawei marka olup, reset butonu modemin arka kısmında yer almaktadır. Modem açıkken Reset butonuna 5 – 10 saniye basılı tutun ve modem üzerindeki tüm ışıkların yanmasını bekleyin. Bu aşamadan sonra sıfırlama butonunu bırakabilirsiniz. Arayüz şifre sıfırlaması ile modeminiz yeniden başlatılacaktır.
Adım 2: Modeminiz yeniden başladıktan sonra arayüze tekrar bağlanın. Erişmek için modemin altında bulunan WiFi şifresini kullanarak modeme bağlanın. Tarayıcı çubuğuna 192.168.2.1 yazıp enter tuşuna basın.
Aşama 3: Kullanıcı giriş ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda kullanıcı adı kısmında “yönetici” Şifre bölümünde “süper çevrimiçi” yazarak oturum açın. Artık arayüze giriş yaptığınıza göre gerekli tüm ayarlarınızı yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın