Türkiye’nin Zorlandığı (İlkokul)Matematik Sorusu (Dört İşlem) – Webhakim.com

Bizim ülkemizde matematik Adeta kanayan bir yaraya dönüştü. Bu durum ilkokuldan liseye kadar devam ediyor çünkü çoğu insanımızın matematiğe karşı önyargısı var. Üniversiteden mezun olduktan sonra bile öğrenemiyoruz ya da öğrenmek istemiyoruz. Matematik denilince akan sular durur. dört operasyon İlkokulda görüyoruz, ortaokulda görüyoruz, lisede görüyoruz, üniversitede görüyoruz ama bir türlü yapamıyoruz. Aslında bunun altında yatan neden önyargıdan başka bir şey değildir. Normal hayatta her gün matematik görevleriyle karşılaşırız. Ama kesir çizgisine gelindiğinde korku yaratıyor. Aşağıdaki dört işlem matematik Gelin hep birlikte soruya bakalım, çoğu soruyu yanlış cevaplamış, bu da 10 saniyenizi bile almayabilir.

Türkiye'nin Zorlandığı Matematik Sorusu (Dört İşlem)

Matematik testi

Sokak röportajları yapan bir kanal Çoğu kişi aşağıdaki prosedürü sordu ve yanlış cevap verdi. Dört adımlı bir soru, ilkokulda gördüğümüz basit ve kolay bir soru, verilen cevaplar 5, 25, 35, 60, 70, peki kaç tane buldunuz?

CEVAP VERMEK

İşlem önceliği bölme işleminde olduğundan; 1- Öncelikle 1/2'si tamamlandı Ters çeviriyoruz. 2- Daha sonra 30X2 = 60 yaparız Bu mümkün. 3- 10'u 60'a eklersek sonuç 70 olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*