Türksat Otomatik Kanal Arama Frekansı [Güncel Ayar]

Türksat A.Ş. Hizmet kalitesinin artırılması kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda mevcut şebeke arama frekanslarına (Türkiye ve Batı kapsama alanı için 12380 V SR: 27500, Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR: 30000) yeni frekanslar eklendi. ). Türksat uydusunda otomatik kanal arama için gerekli frekans ve diğer detaylar genel olarak uydu alıcınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak Türksat uydusu için otomatik kanal araması yapmak istiyorsanız aşağıdaki frekans bilgilerinden yararlanabilirsiniz:

Türksat Otomatik Kanal Arama Frekansı

Türksat Otomatik Kanal Arama Frekansı

Kanal ayarlarını sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Hemen aşağıdaki adımları izleyin. 1- Öncelikle uzaktan kumandadan Menü tuşuna basın ve TV kanalı Bölüme girin.

2- Kanal Ayarı Tıklayın ve uydu listesi Tıklamak .

3- Karşınıza çıkan ekranın alt kısmında EKLE (uydu ekle) Tıklamak .

4- Daha sonra İsim burada türksat4a Boylam kısmına 042.00E Yazın ve Tamam'a basın.

5- Daha sonra tekrar uydu listesi Bunun yerine Türksat4a'ya gidin ve onay işareti almak için uzaktan kumandanın orta tuşuna basın. Daha sonra hafızaya kaydedip kaydetmeyeceğiniz sorulacak, evet deyin ve kaydet tuşuna basın.

6- Daha sonra Kanal Ayarları kısmına gidin ve Anten Ayarı Bunun yerine tıklayın.

7- Bu bölümde Uydu ayarı 2/2 turksat4a'dır, LNB Frekansı: Evrensel(9750-10600) Transponder: NO_TP, Diseqc: Port 1 olmalıdır.

8- Daha sonra Kanal Ayarları bölümüne gidin ve alttaki butona tıklayın. TP listesi Tıklamak .

9- Bu bölümde TP ekle görünecek veya eklenecek, çıkacak ve tıklayın Sıklık: 12380 olarak ayarlayın, Sembol Oranı: 27500, Polarite: V olarak ayarlayın ve Kaydet'e tıklayın.

10- TP Tarama karşınıza çıkacak, Tamam butonuna basıp, ardından TP tarama modu: Tp tarama, Sadece şifrelenmemiş: evet, Kanallar: Tüm kanallar, Ağ araması: Evet deyin ve Ara'ya basın.
11- Son olarak tüm kanallar karşınıza çıkacak, Kaydet butonuna tıklayarak işlemi bitiriniz.
Mini Uydu Alıcısı Türksat 4a Uydu ve Kanal Arama Ekleme 2020

DİĞER YÖNTEM

Uydu Adı: Türksat 3A / Türksat 4A Uydu Pozisyonu: 42° Doğu Frekans: 11.916 MHz (V – Dikey Polarizasyon) Sembol Hızı: 27500 FEC (İleri Hata Düzeltme): 5/6 Bu frekans bilgisini kullanarak menüden “Kanal Tarama” yapınız. Uydu alıcınızın “Frekans Tarama” veya “Otomatik Arama” gibi seçeneklerini seçerek otomatik kanal arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ÇÖZÜM

Bu frekans bilgisini kullanarak uydu alıcınızın menüsünden “Kanal Tarama”, “Frekans Tarama” veya “Otomatik Arama” gibi seçenekleri seçerek otomatik kanal arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, uydu alıcınızın marka ve modeline göre menü adımları ve arayüz farklılık gösterebilir. Bu nedenle cihazınızın kullanım kılavuzunu inceleyerek veya üretici firmanın web sitesinden destek alarak doğru adımları izlemeniz önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*