PC Ses Yükseltme Programı [Windows 7, 8 ve 10] Ücretsiz

Özellikle video izlerken, müzik dinlerken veya oyun oynarken kullandığımız bilgisayarın ses seviyesi her zamankinden daha önemli hale geliyor. Çünkü çoğu kullanıcı yüksek sesle müzik söylemeyi veya oyun oynamayı sever. bu da bilgisayar ses yükseltme sürecin ön plana çıkmasına neden olur. Ancak bazen PC ses düzeyinin artırılması gerekli olabilir. Çünkü özellikle alt-orta segmentteki laptop modellerinde varsayılan ses seviyesi son derece düşük. Bu yazımızda çeşitli eklentileri kullanarak ve Windows'un kendi ayarlarını kullanarak nasıl daha yüksek ses elde edebileceğinizi göstereceğiz.

Windows Ayarlarıyla PC Sesini Artırın

Herhangi bir ek program veya eklenti kullanmadan bilgisayar ses yükseltme Bunu yapmanız mümkün ancak öncelikle ses kartınızın bu işlemi desteklemesi gerekiyor. Özellikle eski nesil Realtek marka ses kartlarının bu süreci desteklemediğini belirtelim. Windows ayarlarını kullanarak ses seviyesini artırmak için şu adımları izleyin: Öncelikle sağ alt köşedeki hoparlör simgesine sağ tıklayın ve “Ses karıştırıcıyı aç” Tıklamak .

bilgisayar ses yükseltme

Açılan ekranda”Hoparlör” seçeneğinin altındaki hoparlör simgesine tıklayın.

PC Ses Yükseltme

Açılan yeni pencerede “Geliştirmeler” Sekmesine gidin ve bu sekmenin altındaki Bas Güçlendirme, Sanal Çevresel Ses ve Ses Yüksekliği Eşitleme seçeneklerini etkinleştirin.

PC Ses Yükseltme

“Uygula” düğmesine tıklayın ve pencereyi kapatın. Bu işlemden sonra bilgisayarınızın sesi ciddi oranda artacaktır ancak kullandığınız hoparlörler veya dizüstü bilgisayarınızın hoparlörleri düşük kalitede ise çatlama veya seste bozulmalar meydana gelebilir. Bu işlem tüm Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde yapılabilir. BİLGİSAYARDAN SES YOKSA BURAYA TIKLAYIN..

Windows Ses Geliştirme Uygulamaları

Bilgisayarın ses düzeyi, ses kartının desteklediği maksimum aralığa kadar artırılabilir. Örneğin yukarıda bahsettiğimiz Windows ayarları ile ses yükseltme işlemi tamamen ses kartının kapasitesi ile ilgilidir. Ancak Letasoft Sound Booster isimli uygulama ile ses hızı yaklaşık %400 oranında arttırılabilmektedir.
PC Ses Yükseltme
Son derece kullanışlı olan Letasoft Sound Booster sadece 6 MB boyutunda olup sistemi yormayacak özelliklere sahiptir. Ücretsiz olarak kullanılabilecek bu küçük program sayesinde başka hiçbir eklentiye veya yazılıma ihtiyaç duymadan ses yükseltme işlemi yapılabilmektedir. Letasoft Sound Booster'ı indirmek için buraya tıklayın.
PC Ses Yükseltme
Yukarıdaki bağlantıdan Letasoft Sound Booster'ı indirdikten sonra, Setup exe'sini çalıştırarak normal kurulumu gerçekleştirin. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Windows araç çubuğunun sağ tarafında Letasoft Sound Booster'a ait bir simge görünecektir. Bu simgeye tıklayarak ses seviyesini istediğiniz seviyeye artırabilirsiniz. Sesi artırmak benim için yeterli değilse ve kaliteyi artırmak istiyorsanız FxSound tam size göre. FxSound, sanki bilgisayarınıza yeni bir ses kartı takmışsınız gibi donanım tespitine olanak sağlar. bilgisayar ses yükseltme Bu işleme ek olarak bas ve tizleri dilediğiniz gibi ayarlama, 3D surround efektleri ekleme, farklı frekanslarda ekolayzır ayarlarını yapma gibi birçok seçeneği de bizlere sunuyor.
PC Ses Yükseltme
Özellikle bilgisayar kullanırken ses çıkış cihazı olarak kulaklık kullanırsanız FxSound'un etkisi çok daha fazla hissedilir. Özellikle bas konusunda sağladığı olumlu katkı, FxSound'u diğer birçok uygulamanın önüne geçirmektedir. FxSound'u indirmek için tıklayın. Yaklaşık 4 MB boyutunda olan Kurulum dosyasını indirip standart olarak kurunuz. Kurulumdan sonra sağ altta beliren FX ikonuna tıklayın ve POWER tuşuna basın. FxSound etkinleştirilecektir. Artık ses özelliklerini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
PC Ses Yükseltme
Bu makalede bilgisayar hacmi artışı Bunu hem yerel Windows ortamında hem de ek yazılımlarla nasıl yapacağımızı gösterdik. Tüm bu adımlara rağmen hala ses kısıklığından şikayetçiyseniz yorum sekmesini kullanarak bizden yardım isteyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*