Twitch Yayın Açma Nasıl Yapılır? [Telefon ve PC] Güncel

Twitch geçmişten günümüze en iyi canlı yayın platformlarından biridir. Dünya çapında binlerce oyuncu canlı yayın yapıyor. Hal böyle olunca daha fazla oyuncunun dikkatini çekmeyi başardı. Peki, Twitch'te canlı yayın nasıl yapılır? En detaylı şekilde anlattık. Bilindiği gibi Shroud ve Mithrain gibi oyuncuların en çok takıldığı mekanların başında Twitch geliyor. En yeni oyunları oynayarak Twitch'te yayın yapıyorlar. Milyonlarca insan bu oyuncuları izliyor. Daha sonra “Bu platformda nasıl canlı yayın açabiliriz?” diye soruyor. Elbette basit adımlarla canlı yayın başlatıp kendinizi oyun dünyasıyla tanıştırabilirsiniz. Gelin birlikte görelim.

PC'de Twitch Yayını Açma

Acma 2020 Sırasında Seğirme

Twitch'te canlı yayın nasıl yapılırEn kolay şekilde yayın nasıl açılır ona bakalım.

1- Twitch Hesabı Açmak

1- Yapmanız gereken ilk şey twitch.tv Web sitesine gidin. 2- Daha sonra sağ üstteki butona tıklayın Kayıt olmak Bunun yerine tıklayın. 3- Daha sonra kaydı göreceksiniz ekran gelecek. 4- Bu bölüme kullanıcı adınızı, şifrenizi, e-posta adresinizi ve doğum tarihinizi girerek kendi hesabınızı oluşturun. Not: Bu kısımlarla uğraşmak istemiyorsanız Twitch sayfasına tıklayabilirsiniz. Facebook ile Bağlan Düğmeye bastığınızda Facebook ile bir Twitch hesabı oluşturabilirsiniz.

2- OBS Canlı Yayın Uygulaması

gözlem
En önemli noktalardan biri de OBS canlı yayın uygulamasıdır. Bu uygulama ile canlı yayınlarınızı Twitch'e aktarabilirsiniz. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Açık Broadcoster Yazılımı İNDİR

3- Ekranın Kaydedilmesi

Tüm ayarları yaptıktan sonra artık tüm dünyaya canlı yayın yapabilirsiniz. 1- Oyun videosu çekebilmek için öncelikle oyuna giriş yapmalısınız. 2- Daha sonra ALT+Tab ile OBS ana ekranına gelip Kaynaklar kısmına sağ tıklayıp Oyun Yayını, Kamera Desteği ve Yayın Çerçevesi seçeneğini seçin. 3- Oyun yayını kısmından Kaynaklar kısmını eklediğinizde OBS oyunun görüntüsünü yayınlayacak ve masaüstüne dönseniz dahi yayına yansımayacaktır.
Olumsuz: Canlı bir yayını masaüstüne yansıtmak istediğinizde Windows bölümünü seçip yayına özel ayarlar yapın. Daha sonra bu bölümdeki ayarları yaparak en iyi yayını oluşturabilirsiniz.

4- Kamerayı Yayına Eklemek

Kamerayı yayına eklemek için yapmanız gereken adımlar var. 1- Oyun açıkken, kaynaklar Başlığın altına sağ tıklayın. 2- Ekle'ye tıkladıktan sonra Video Yakalama Cihazı Bölümü işaretleyin. 3- Açılan ekranda kullanmak istediğiniz kamerayı belirtin, ardından farklı FPS ayarlarını veya buna benzer ayarları kontrol edebilirsiniz.
Olumsuz: Ayarlar PC donanımına bağlı olarak değişiklik gösterir.

5- Twitch Yayın Anahtarı Alma

Twitch yayın anahtarı almak için atmanız gereken adımlar var. bir- Dosya Ayarları Bu bölümde Sürüm Anahtarı sekmesine gidin. 2- Seğirme Platforma giriş yapın. 3- Kullanıcı adınızın üzerine gelin ve ardından Gösterge Paneli Tıklayın ve Akış Anahtarı sekmesine gidin. 4- Sonra Geçiş Yapın Göstermek butonuna basın ve aldığınız key’i OBS’deki yayın anahtarı kısmına yapıştırın ve ayarları kaydedin. Not: Anahtarın size özel olması gerekir. Güvenlik açısından her canlı yayın öncesinde anahtar alınmasında fayda vardır.

Twitch Yayını Açma OBS VİDEOSU

2023 yılı Twitch yayıncılığı son sürümünü sizlerle paylaştık. Aşağıdaki videoda en güncel Twitch yayın programlarını görebilirsiniz.

Twitch Yayını Mobil VİDEOSUNU Açma

PC'de canlı yayın için Twitch tercih edilse de mobilde de önemli sayıda canlı yayın bulunmaktadır. Özellikle mobilde biraz daha kolay. El altında bulundurulması ve her an canlı yayın yapabilme imkanı ile oyunculara fırsatlar sunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*