WhatsApp Kelime Arama Yapamıyorum (2023)

Hiçbir mesajlaşma uygulaması, arama işlevi olmadan tamamlanmış sayılmaz. En dikkate değer Whatsapp uygulamalarında, bir konuşmadan hatırladığınız belirli bir kelimeyi veya ifadeyi bulmanızı sağlayan bir arama eklentisi özelliği bulunur. Whatsapp kelimelerini arayamıyorum Sorunun detaylarına bakalım. Çoğu uygulamanın arama özelliği bulunurken konuşma özelliği yoktur. Whatsapp mesaj arama özelliği tüm konuşmalarınızı tek seferde aramanıza olanak sağlar. Whatsapp bir süredir aynı rotayı izliyor ancak artık arama eklentisinde Whatsapp'taki bir konuşmayı dizinlerden çıkararak arayabilirsiniz. Bu yeni bir özellik olduğundan telefonunuzdaki uygulamayı güncelleyin. Şu anda bu özellik yalnızca mobil iOS sürümüne eklenmiştir. Android kullanıcıları için bir uygulama güncellemesi mevcut olsa da bu özellik güncellemede yer almıyor. Android kullanıcılarının biraz beklemesi gerekecek. Bu karmaşık bir özellik değildir ve şirketin yakın zamanda bu özelliği eklemesi gerekeceğinden emin olabilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Arama Özelliği

WhatsApp'ı açın ve aramak istediğiniz konuşmaya dokunun. En üste sohbetin adını (bir grup görüşmesi ise) veya kişinin adını (bire bir görüşme ise) yazın. Kişi/grup ayrıntıları ekranında Sohbet Arama'ya dokunun. Bu sizi sohbet dizisine döndürecektir ancak üste bir arama çubuğu ekleyecektir. Bu arama çubuğuna, konuşma dizisinde aramak için bir kelime veya kelime öbeği yazın. Whatsapp kelime/ifade seçeneklerini kullanabilirsiniz. Kelimenin tüm örneklerini taşımak için ekran klavyesinin üzerindeki küçük ok düğmelerini kullanın. WhatsApp, aradığınız kelimeyi ve konuşma balonunu vurgulayacaktır. Uygulama, kelimenin en son geçtiği yeri arar ve ardından konuşma geçmişi üzerinde çalışır. Örneğin film planlarınızı Eylül 2017 ve Ağustos 2017'de yaptıysanız 'film' diye arama yaparsanız Eylül ayına kadar sonuçlar gösterilir ve Ağustos ayına geçilir. Not: Bu özellik şu anda yalnızca iPhone telefonlarda mevcuttur. Android telefonunuzdan ve iPhone'un eski sürümü WhatsApp'tan mesajları veya kelimeleri nasıl arayacağınızı size göstereceğiz.

WhatsApp Mesaj Arama Android ve iOS Eski Sürüm

boş WhatsApp

Boşaltma seçeneğini kullanarak WhatsApp'ı yeniden yüklemek, Sonuçlar Hazırlanıyor 0 hatasını Sonuç Yok olarak değiştirir, ancak çağrı hala çalışmıyor! Nasıl: Ayarlar -> Genel -> iPhone Depolama Alanı -> Naber -> Uygulamayı Kaldır -> Uygulamayı Yeniden Yükleyin – Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve aşağıdaki gibi arama çubuğuna dokunun.
whatsapp mesaj arama

– Aramak istediğiniz kelimeyi veya hatırladığınız mesajdaki bir kelimeyi buraya girin. Aşağıda bu kelimeyi içeren mesajları listeleyecektir.
whatsapp mesaj arama

Whatsapp Mesaj Arama Videosu Açıklama

Arıtılmış Arama

Whatsapp'ta zaten tüm konuşmaları aynı anda aramak için kullanabileceğiniz bir arama fonksiyonu var. Uygulama hiçbir özelliği telafi etmez ancak kendi arama özelliğini geliştirir. Belirli bir görüşme yapmak istiyorsanız ve onun kim olduğunu hatırlamıyorsanız, bu özellik aramanızı hassaslaştırmanıza olanak tanır. Bu aynı zamanda biraz daha genel arama terimleri kullanabileceğiniz anlamına da gelir çünkü alakasız konuşmalara girmek zorunda kalmayacaksınız. Arama elbette yalnızca metin tabanlıdır. Resimlere veya ses kliplerine uygun dosya adları eşlik etmediğinden bunları arayamazsınız. Bir görsele eklediğiniz tüm başlıklar aranabilir. Geri kalanıyla ilgili henüz bir gelişme yok. Ancak bu özelliğin en kısa sürede ekleneceğine inanıyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*