YouTube İçin Kamera Önerileri (Tablo Linkli) 2023

Youtube için kamera önerileri Bu makaleyi arıyorsanız bu makale tam size göre. YouTuber olmak isteyenler için kaliteli kamera önerilerini burada bulabilirsiniz. Kendi YouTube kanalınızı açmayı planlıyorsanız, Kaliteli video çekmek için öncelikle elinizde iyi bir kameranın olması gerekir. Herkes, Youtube Video üretmek için en iyi kameraya sahip olmak istiyor. Ancak ne yazık ki herkesin en iyi kameralardan bazılarına sahip olacak bütçesi yok. Umarım YouTube için kamera tavsiyesi yazımız seçiminizde işinize yarar. Bütçe kısıtlamalarına ve performans ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tercih ettiğiniz kamera tamamen farklılık gösterebilir. Bu nedenle, YouTube kanalınıza yatırım yapmak istiyorsanız, her bütçeye uygun satın alabileceğiniz en ucuz 10 kamerayı sizin için araştırdık.

Youtube için Kamera Önerisi (2023)

Kamera Marka Bağlantısı 4K Video Kamera Kamera WIFI 48 MP IR Gece Görüş Vlog Kamerası Amazon.com.tr GOOKAM Aksiyon Kamerası 4K 20MP 40M su altı kamerası, su geçirmez, WiFi aksiyon kamerası Amazon.com.tr 3.2 inç IPS Ekranlı 4K Dijital Kamera Amazon.com .tr YEZIHJ Dijital Vlog Kamera 4K Ultra Amazon.com.tr 4K Mikrofon Lensli Dijital Kamera Kaydedici 48MP YouTube Amazon.com.tr

1-Nikon D5600 DX Formatlı DSLR Fotoğraf Makinesi

YouTube webhakim için Kamera Önerileri ve Kamera Fiyatları

Nikon'un DSLR fotoğraf makinelerini seviyorsanız D5600 DX Formatlı fotoğraf makinesine kesinlikle hayran kalacaksınız. Bu kamera 1080p'de 60 fps'de kadar kayıt yapabilme 24,2 MP CMOS sensörlü oynuyor. Bu fiyat noktasında 4K özellikli bir DSLR bekleyemezsiniz ancak 1080p/60fps kesinlikle en iyi seçenek olacaktır. Ayrıca YouTube'da vlog çekmeyi planlıyorsanız D5600, yararlanabileceğiniz kapaklı bir dokunmatik ekrana sahiptir.
Kullanıcılar, inanılmaz videolar çekmenin yanı sıra, YouTube videolarına ekleyebilecekleri harika fotoğraflar da çekebilecek. Son olarak Nikon D5600'ün pili yaklaşık olarak 2 saatlik video kaydı sağlayın için yeterince iyi.

2-Canon EOS 77D DSLR Kamera

Bu cihaz Nikon D5600'e rakip gibi görünüyor. Youtube için kamera önerisi Yazımızda vlog çekebileceğiniz kameralar arasında DSLR fotoğraf makineleri de yer alıyor. DSLR fotoğraf makineleri konusunda Canon markasına sadık olan ve halihazırda kendi Canon lensleri bulunan kişiler için oldukça uygun bir cihazdır. EOS 77D, performans açısından EOS 70D ile 80D arasında yer alıyor. Cihazda, 60 fps yüksek hızda 1080p video kaydı yapabilen, Dual Pixel AF özellikli 24,2 MP APS-C CMOS sensör bulunuyor. D5600 gibi EOS 77D de 4K kayıt kapasitesine sahip değil. D5600'e benzer şekilde EOS 77D, YouTube'da vlog çekmekle ilgileniyorsanız harika bir seçenektir. Bu kamera aynı zamanda kapak çıkışlı dokunmatik ekrana sahiptir.
Bu fotoğraf makinesindeki pil, D5600'ün sunduğu özelliklere göre önemli ölçüde daha düşük. sizin için yaklaşık 90 dakikalık sürekli video kaydı için yeterince iyi O olacak. Fiyatlandırma açısından EOS 77D, Nikon'a kıyasla oldukça pahalıdır; bu nedenle, sıkı bir bütçeyle uğraşmıyorsanız, EOS 77D kesinlikle değerli bir yatırım olacaktır.

3- Nikon D3400 Yeni DSLR Fotoğraf Makinesi

Bu cihaz, Canon EOS 77D veya Nikon 5600'e kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir seçenektir. D3400, 60 fps'de Full HD 1080p video kaydetme kapasitesine sahiptir 24,2 MP CMOS sensör mal sahibi. Ancak bu listedeki diğer DSLR kameralar gibi 4K video çekemiyor. Fotoğraf makinesi, Nikon'un üst düzey D810 ve D750 fotoğraf makinelerinde bulunan Expeed 4 görüntü işlemcisi tarafından desteklenmektedir, dolayısıyla fotoğraf makinesinin performansı hakkında hiçbir şüpheniz kalmaz. Daha önce bahsettiğimiz D5600'den farklı olarak D3400'de dokunmatik ekran çıkışı bulunmuyor, dolayısıyla YouTube'da vlog çekmeyi planlıyorsanız iyi bir seçim değil. Pil ömrüne ilişkin olarak Nikon D3400 fotoğraf makinesindeki pil 1080p/60 fps hızında yaklaşık 2 saat kesintisiz video kaydı yapabilmektedir. Nikon D5600 ve Canon EOS 77D ile aldığınız tek kit lensle karşılaştırıldığında Bu kamera 2 lensle birlikte geldiğinden saf bir şekilde parlıyor.

YouTube Videoları Çekmek İçin En İyi Aksiyon Kamerası

aksiyon kamerası

GoPro Hero5 Siyah Aksiyon Kamerası

YouTube, çeşitli videolar yükleyebileceğiniz bir platformdur. Yani aksiyon ve maceralarla dolu kendi kanalınızı oluşturmayı planlıyorsanız, en azından ikincil kamera olarak bir aksiyon kamerası gereklidir. Aksiyon kameraları söz konusu olduğunda GoPro Hero 5 Black oldukça iyi bir cihazdır. Hero 5 Black, 12 MP sensörüyle 30 fps'de 4K video görüntüleri kaydetmek için idealdir bir iş yapıyor. Ayrıca GoPro Hero aksiyon kameralarında bir ilk olan dokunmatik ekrana sahiptir. Bu aksiyon kamerasını bu kadar özel kılan şey, bu kamera için mevcut olan çeşitli, farklı montaj parçalarının avantajlarından yararlanabilmenizdir. Kolayca taşınabilir ve her yere kurulabilir kaynaklanıyor. Sağlam gövdesi sayesinde GoPro Hero 5 Gövdesiz olarak 10 metreye kadar suya dayanıklıdır.
Ancak daha da derine inmeyi planlıyorsanız konutu ayrı olarak satın almanız gerekecektir. Pil performansı söz konusu olduğunda, GoPro Hero 5'in pili, 90 dakikalık sürekli 4K video kaydı için tercihiniz olacaktır; bu, 399 dolarlık fiyat etiketi göz önüne alındığında oldukça iyi bir rakam.

Stabilize YouTube Videoları için En İyi Kamera

Stabilize YouTube En İyi Kamera

DJI Osmo + Taşınabilir Tam Stabilize 4K Kamera

Şu anda piyasada yerleşik görüntü sabitleme yardımıyla sabit görüntüler vaat eden birçok profesyonel kamera var. Ancak bu durum DJI Osmo+'ın sunduğu özelliklerle eşleşmiyor. bu cihazın Sunduğu profesyonel 3 eksenli stabilizasyon sayesinde stabil 4K görüntüler sağlamaya odaklanıyor. DJI Osmo+, 3,5x optik yakınlaştırmaya, 22×77 mm yakınlaştırma lensine ve 2x dijital kayıpsız yakınlaştırmaya sahiptir. Ayrıca bu kamera, 12 MP sensör, 30 fps hızında 4K Ultra HD video Kayıt kapasitesine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca Ücretsiz indirilebilir DJI Go uygulamasını kullanarak, DJI Osmo üzerindeki kamerayı akıllı telefonlarıyla tam olarak kontrol edebilecek. YouTube'da etkileyici videolar oluşturmak için kesinlikle mükemmel el kamerası. Tüm bunların ötesinde, Osmo+ bir dizi montaj parçasını ve uzantıyı destekler, böylece onu hemen hemen her durumda kullanabilirsiniz ve 680 $'ın altındaki fiyat etiketi için DJO Osmo+ gerçekten dikkate alınmaya değer tamamen devrim niteliğinde bir üründür.

YouTube Videoları Çekmek için En Uygun Fiyatlı 4K Aynasız Kameralar

YouTube Videoları Çekmek için En Uygun Fiyatlı 4K Aynasız Kameralar

1- Panasonic Lumix G7 4K Aynasız Kamera

Aynasız kameralar, ağır DSLR'lere kıyasla kompakt gövdeleri sayesinde son birkaç yılda popülerlik kazandı. Panasonic Lumix G7, sıkı bütçe kısıtlaması olan yeni başlayanlara yönelik uygun fiyatlı bir kameradır. Bu, 16 MP, 30 fps'de 4K Ultra HD video kaydedebilen Mikro sensöre sahiptir. Bu kameranın sunduğu video kayıt özelliğine ek olarak sensör, YouTube videolarında kullanılabilecek nefes kesici fotoğraflar çekmek için de harika bir cihazdır. Lumix G7'nin pil ömrü 350 çekim olarak derecelendirilmiştir, ancak sürekli 4K video kaydediyorsanız kameranın 90 dakika içinde bitmesini bekleyin.

2- Sony Alpha a6300 Aynasız Kamera

Bu listede yer alan en pahalı kamera olabilir ve profesyonel kullanıma oldukça uygundur. Bu cihaz, günümüzde mevcut olan bazı orta sınıf DSLR fotoğraf makinelerine bile rakip olabilir. Lansman sırasında bu kamera, otomatik odaklama hızı açısından dünyanın en hızlısı olarak derecelendirildi. A6300, çekimlerin mümkün olduğu kadar ayrıntılı olmasını sağlamak için 6K tam piksel okumadan 30 fps hızında 4K Ultra HD video kaydedebilen 24,2 MP APS-C Exmor CMOS sensöre sahiptir. sahip olmak. Bu aynasız kameranın sunduğu tüm video kayıt özelliklerine ek olarak, a6300, otomatik animasyon ve pozlamayla sürekli modda 11 fps'ye kadar çekim yapar yapabilir. Hava geçirmez magnezyum alaşımlı gövde, kamerayı son derece dayanıklı hale getirir, böylece cihazın yapım kalitesi hakkında hiçbir şüpheniz kalmaz. Pil ömrüne gelince, sürekli 4K çekim yapıyorsanız yaklaşık 80 dakika içinde şarjınız biter, bu nedenle ek pil satın almayı unutmayın.

YouTube Videoları için En İyi Ucuz Kameralar

YouTube Videoları için En İyi Ucuz Kameralar

1- Panasonic HC-WXF991K 4K Video Kamera

DSLR'lerin ve aynasız kameraların aksine, bu kameralar tamamen etkileyici fotoğraflar sunar. kaliteli görüntüler üretmeye odaklanır Panasonic HC-WXF991 de bir istisna değil. Bu cihaz Saniyede 30 kare hızında 4K video kaydedebiliyor. Leica Decoma lensi aynı zamanda video çekiminizdeki sarsıntıları ve şokları en aza indirmek için 20x optik yakınlaştırma ve 5 eksenli hibrit optik görüntü sabitleme özelliğine sahiptir. Cihaz ayrıca aşırı pozlanmış ve az pozlanmış çekim koşullarının oluşturduğu görüntüleri de algılayabiliyor. Ayrıca yüksek kontrastlı görünümü azaltmak için bir HDR moduna da sahiptir. Pil ömrüne gelince, bu kamera rakipleriyle karşılaştırıldığında yalnızca ortalama bir saatlik sürekli 4K video kaydı sağlayacak.

2- Sony FDRAX53/B 4K Video Kamera

AX53, 30 fps kare hızında keskin 4K Ultra HD video üretmek için 16,6 MP Exmor R sensörle birlikte çalışan bir Carl Zeiss 20x optik yakınlaştırma lensine sahiptir. sahip olmak. Cihaz, XAVC-S codec bileşenini kullanıyor ve önceki modele göre yaklaşık 1,6 kat daha büyük AX33 piksellerine sahip. AX53 aynı zamanda kaydedilen görüntülerdeki sarsıntı ve şoku en aza indirmek için Sony'nin Balance Optical SteadyShot görüntü sabitleme teknolojisine de sahiptir. Entegre 3 inç LCD dokunmatik panel, çekimlerinizi kolaylıkla kontrol etmek için de kullanılabilir. Kamera, surround ses deneyimi için beş farklı yönden aktif sesleri kaydeden 5.1 kanallı entegre bir mikrofona sahiptir.
Pil performansı söz konusu olduğunda, AX53 video kamera size yalnızca bir saatlik kesintisiz 4K video kaydı kadar dayanır. bu nedenle daha uzun süre çekim yapmayı planlıyorsanız yanınızda ilave pil bulundurduğunuzdan emin olun. Fiyatlandırma açısından Panasonic'in sunduklarına göre biraz daha düşük.

3- Canon VIXIA HF R800 Yeni Kamera

4K özellikli bir kameraya çok fazla para harcamak istemiyorsanız muhtemelen YouTube videolarınız için şu anda satın alabileceğiniz en ucuz kameralardan biridir. Elbette yukarıdaki önceki kameralarla aynı seviyede görsel elde edemeyeceksiniz, ancak VIXIA HF R800, makul bir 60 fps hızında 1080p videolar çekebilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca çekimleri ve takılmaları azaltmak için yerleşik Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliğine sahiptir. Ayrıca …. sahip. 32X optik yakınlaştırma lensi ve dijital yakınlaştırmayla birlikte HF R800, 57X'e kadar yakınlaştırma yapabilir; bu, bu fiyat aralığındaki bir video kamera için olağanüstü bir değerdir. Pil performansına gelince, bu kamera yaklaşık 2 saat boyunca sürekli kayıt yapabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*