Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Windows 10 Çözümü (Çıkış Cihazı)

Windows 10 yüklü ses çıkış aygıtı yok Sorun, Windows'u güncelledikten sonra da ortaya çıktı. Aslında kullanıcılarına kolaylık sağlamak isterken işkenceye dönüştü diyebiliriz. Bazı kullanıcılar klavyede sorun yaşarken bazı kullanıcıların dosyaları otomatik olarak silindi ve Windows güncellemeleri geri çekmek zorunda kaldı. Windows yetkililerinin şu anki sorunu daha büyük, Reddit platformundaki binlerce kullanıcı Windows'ta ses sorunu olduğunu ve çalışmadığını belirtiyor.

Windows 10 Çözümü Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok [Güncel]

Güncellemeden sonra kullanıcılar ses çıkış cihazının kurulu olmaması sorunuyla karşılaştı. Bu noktada size birkaç temel yöntemden bahsedeceğiz.

Yöntem 1: Windows 10'da Ses Aygıtı Yüklü Değil

Ara bölüme “Aygıt Yöneticisi” Hadi yaz. Aygıt Yöneticisi bölümünde “Ses, video ve oyun kumandaları” Neyi seçtiğinizi öğrenelim. Bu bölümde “Sarı Ünlem” ile gösterilen cihazı bulalım. sarı ünlem işaretiyle “Ses Kartına” Tıklayalım. Aygıt Yöneticisi'nden – Görünüm bölümü “Bağlantıya Göre Cihazlar”Seçtiğinize tıklayalım. Ses kartına ait ana cihazı bulalım. ” INTEL SMART SES TEKNOLOJİSİ SÜRÜCÜ SÜRÜMÜ 09.21.00.3755” göreceksin. Gelelim bu cihaza sağ tıklayıp özellikler Hadi seçelim.
Sürücü Sekmeye tıklayalım.

Sürücü sürümü Eğer 9.21.0.3755’e sahipseniz güncellemeden olumsuz etkilenecek durumdasınız. Cihazı kaldır butonuna basalım. Son olarak kaldırma işleminden sonra bilgisayarı yeniden başlatalım ve sorun çözülecektir.

Yöntem 2: Windows 10'da Ses Aygıtı Yüklü Değil

başlangıç seçeneğine tıklayalım.
Bilgisayar yönetimi Bölümünü açalım.
Aygıt Yöneticisi Onu açalım.
multimedya ses denetleyicisi Bölüme tıkladıktan sonra özellikler diyelim.
detaylar Bölüme geçelim.
Teçhizat Bunlardan herhangi birinin ID’sine tıkladıktan sonra oraya kopyalayalım.
devid.info Adrese tıklayalım. Arama kutusuna yapıştırdıktan sonra AramakTıklayalım.
işletim sistemine Uygun olana tıklayalım.
Orijinal Dosya kısmına tıklayalım. Daha sonra RECAPTCHA Parçayı doğruladıktan sonra indirelim.
RAR'Onu açalım. masaüstüne yeni dosya Onu açalım.
RAR'lar Dosyaları yeni klasöre yükleyelim.
Bilgisayar yönetimi' Onu açalım.
Aygıt Yöneticisi Tıklayalım, ardından Multimedia Controller ve Update Driver diyelim.
FIRTINA- Masaüstüne gidip çift tıklayalım. Yeni Klasörü seçelim. Tamam ve İleri diyelim. Yükleniyor. Aşağıda görünecektir.

Yöntem 3: Windows 10'da Ses Aygıtı Yüklü Değil

Arama alanına Aygıt Yöneticisi yazalım. Aygıt Yöneticisi'nde Ses, video ve oyun denetleyicilerini seçelim. Sarı ünlem işaretiyle işaretlenmiş cihazı bulalım. Sarı ünlem işaretli Ses Kartına sağ tıklayalım. Açılan pencerede “Sürücüyü Güncelle” seçeneğini bulalım. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğini seçelim. Bir sonraki adımda “sonraki” butonuna tıklayalım. “Yüksek Tanımlı Ses” seçeneğine tıklayalım. Artık ses işlemi tamamlandı.

Yöntem 4: Windows 10 Ses Aygıtını Yükleme

Windows 10 yüklü ses çıkış aygıtı yok

Bu program, bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri tarayarak, bilmediğiniz eksik veya güncel olmayan sürücüleri tespit ederek günceller. Kurulu ses çıkış cihazı yok sorununuzu çözebilir. Program içerisinde tek tıkla tüm sürücülerinizi güncelleyebilirsiniz. Programa bu linkten ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın