Derin Dondurucuya Asla Konulmaması Gereken Yiyecekler! – Webhakim.com

Dondurucu mutfakta olmazsa olmaz ekipmanlar arasında yer alıyor. Hatta bazen dondurucu bazı gıdalar için hayati önem taşıyabiliyor, bu yüzden onları da dondurucuda saklıyoruz. Ancak bu kadar önemli olmasına rağmen bazı yiyecekler dondurucuya girmiyor, ne olmuş yani? Hangi gıdalar dondurucuda saklanmamalıdır? Bunun gerekli olduğunu biliyor musun?

Dondurucuda Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Dondurucuda Saklamamanız Gereken Yiyecekler

Derin dondurucuya konulmaması gereken pek çok yiyecek vardır. Bu yiyeceklerin içine konulduğu anda bozulma ihtimali oldukça yüksektir. Gelin hep birlikte bunlara göz atalım.

1 yumurta

Yumurta
Birçok yiyecek dondurucuda küçülür. Ancak yumurtalar bunun tam tersidir. Yumurtayı dondurucuya koyduğunuzda şişer ve patlayabilir.

2- Peynir

peynir
Peynir çok fazla dondurulmadığında vitaminlerini kaybedebilir. Dondurucudan çıkarıp kesmeye çalıştığınızda ufalanan bir hal alacaktır. Bu yüzden peyniri dondurmayın.

3- Pirinç

pirinç
Dondurucuda sakladığınız pirincin tadı değişebilir. Dondurulmuş pirinci tekrar çözdüğünüzde tadı çok değişecektir.

4- Makarna

makarna
Pirincin tadı değiştiği gibi yemeğin tadı da makarna gibi değişecektir. Normal nişasta tadını kaybedecektir.

5- Patates

patates
Patatesleri derin dondurucuya koymak iyi bir fikir olmayacaktır.. Patateslerinizin tadının değişmesini istemiyorsanız derin dondurucuya koymayın.

6- Mayonez, Ketçap

ketçap
Ayrıca mayonez, ketçap gibi sıvıları da dondurucudan uzak tutmalısınız. Buzdolabından çıkarıp tekrar çözdürdüğünüzde eski tadını bulamayabilirsiniz.

7- Konserveler

korur
Konserve yiyecekleri dondurucuda saklamak tamamen gereksizdir. Bunları koyduğunuz zaman patlama ihtimali yüksektir. Bu nedenle derin dondurucuya koymayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın