En İyi 3 Telefonda Uygunsuz Siteleri Engelleme 2024

Telefondaki uygunsuz siteleri engelleyin Android ve iOS işletim sistemlerinde yapabilirsiniz. Genellikle aileler çocuklarını internetteki kötü sitelerden korumak için bu yola başvuruyorlar. İnsanların yasaklı ve kötü sitelere erişmesini istemeyen aileler engelleme yöntemlerine başvurmaktadır. Ayrıntılara bakalım. Telefonunuzdaki uygunsuz içeriğe erişimi engellemenin farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemler cihazınızın işletim sistemine ve kullandığınız mobil tarayıcılara göre değişiklik gösterebilir. Yaygın olarak kullanılan bazı yöntemler şunlardır:

Telefondaki Uygunsuz Siteleri Engelleme

Android, iOS ve PC'de uygunsuz sitelere erişimi engelleyebilirsiniz.

eyeZy

eyeZy uygulamasıyla onların +18, kumar veya şiddet içerikli URL'ler gibi belirli bir siteyi ziyaret etmesini engelleyebilirsiniz. Eyezy'e giriş yaparak hangi siteleri ziyaret ettiklerini öğrenebilirsiniz. Sorunlu siteleri filtreleyebilirsiniz. Eyezy'de seçimlerinizi yapın ve istediklerinizi engelleyin. Başvuru ücretlidir. Siteye buradan Gidebilirsin.
Olumsuz: Burada siz sorumlusunuz. Tamamen işlevsel olup olmadığı bilinmiyor.

mSpy

Çocuğunuzun mSpy ile gereksiz uygulamaları kurmasını ve kullanmasını önleyin. Uygunsuz içeriğe sahip veya gençleri zararlı davranışlara teşvik eden uygulamalara erişimi engellemenize olanak tanır. Başvuru ücretlidir. Siteye buradan Gidebilirsin.
Olumsuz: Burada siz sorumlusunuz. Tamamen işlevsel olup olmadığı bilinmiyor.

GPS'li Kaspersky SafeKids

Web sitelerindeki ve YouTube'daki kötü içerikleri engellemenize olanak tanır. Cihaz ve uygulama kullanımını yönetmenize ve şüpheli çevrimiçi davranışları anında tespit etmenize olanak tanır. Buradan siteye gidebilirsiniz. Android İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN. İOS için İNDİRMEK için tıklayın.

Android Chrome'da Siteler Nasıl Engellenir?

Bir siteyi engellemek için yapmanız gerekenlere bakalım. İlk önce Aile Bağlantısı başvuru indir.
Aileniz için bir hesap oluşturun. Çocuğunuz için oluşturduğunuz hesaba giriş yapın. Daha sonra Ayarlar Bölüme girin.
Google Chrome'daki filtreler Bölüme girin. Burada Siteleri yönet bölümden Engellenenlerin yolu takip etmek.
İstisna EkleMusluk . Engellemek istediğiniz site adresini, bağlantıyı veya alan adını yazın. Daha sonra Kaydet'e tıklayın. Site artık bu şekilde açılmayacaktır.

İOS Chrome'da Bir Site Nasıl Engellenir?

Aynısını iOS site engelleme için de yapabilirsiniz. Buradan Family Link uygulamasını indirebilirsiniz. indir.
Daha sonra Android işletim sistemindekiyle aynı şeyi yapın.

ÇÖZÜM

Bu yöntemlerin her biri cihazınıza, işletim sisteminize ve kullanıcı tercihlerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Uygunsuz içerikleri engellemek için en uygun yöntemi seçerken cihazınızın ve çocuklarınızın kullanımına ilişkin ihtiyaçlarınızı dikkate almanız önemlidir. Özellikle çocuklar için güvenli bir ortam oluşturmak için bu tür filtreleme ve kontrol yöntemlerini kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*