Flash Bellek Virüs Temizleme (CMD) Kısayol Virüs Temizle

Kısayol virüsü veya usb virüs temizleme Öncelikle flash belleğinizin veya USB cihazınızın bilgisayarınıza takılı olduğundan emin olun. Daha sonra virüs dosyalarını aktif hale getirmek yani görünür hale getirmek için başlangıç > CMD Programı açın. Flash bellek hangi sürücüde bulunursa bulunsun (genellikle F:), siyah ekrana F: yazın ve GİRMEKBasmak . Son olarak aşağıdaki kod attrib /S /D -h -r -s yazın ve tekrarlayın. GİRMEKBasmak .

Kısayol Virüsü – Usb Virüs Temizleme

Bu kod aynı zamanda flash bellek virüsü temizleme kodu olarak da bilinir.
kısayol virüsü

İşlem tamamlandıktan sonra Flash belleğinizi açın ve yabancı bulduğunuz dosyaları silin. Tamamen sıfırlamak istiyorsanız FORMAT demeyin. Antivirüs programıyla tarayın ve kendiniz silin. # Antivirüs yazılımı için buraya gidin ve size uygun olanı indirin. Böylece usb virüs temizleme Süreci gerçekleştirdik. Son olarak USB belleğinizi virüslerden korumak istiyorsanız NTFS Drive adında bir program bulunmaktadır. Klasörleri ve USB flash sürücüleri iyi korur. İndirip kullanabilirsiniz. Eğer yapamadığınız bir şey olursa lütfen yorumlardan bize bildirin. flash bellek virüs temizleme Hemen size geri dönelim.

CMD ile Temizleme

Flash sürücüyü temizlemek Komut İstemi (CMD) aracılığıyla da yapılabilir: Başlat menüsüne “cmd” yazarak Komut İstemi'ni açın. Açılan pencerede “attrib -h -r -s /s /dg:*.*” komutunu girin (g yerine flash sürücünüzün harfini yazın) ve Enter tuşuna basın. Bu komut tüm gizli, salt okunur ve sistem dosyalarını temizleyecektir.

Yeni Yazılım Kurulumu:

Virüslerin temizlenememesi veya flash sürücünün çalışmaz hale gelmesi durumunda sürücüyü formatlayarak temiz bir sayfa oluşturabilir veya sürücüyü fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz (bu işlem flash belleğinizin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir).

USB'yi biçimlendirmek virüsleri temizler mi?

Biçimlendirme, biçimlendirmeye eşdeğerdir. Virüs varsa siler. Ancak herhangi bir kurtarma programıyla geri almaya çalışırsanız virüs varsa tekrar geri gelebilir. Kısaca Format yaptığınızda tüm dosyaları siler ve HDD kayıt defterini değiştirirsiniz.

USB'de virüs taraması nasıl yapılır?

Flash Belleğinizde virüs varsa öncelikle; Başlat bölümündeki arama alanına CMD yazın. Daha sonra siyah pencere şeklinde bir komut istemi açılacaktır. Flash belleğinizin açıldığı bölgeyi yazın. İndirdiğiniz virüs programıyla USB belleğinizi tarayın.

Flash'ın virüslü olup olmadığını nasıl anlarız?

Flash bellekte virüs varsa bunu birkaç şekilde anlayabiliriz. Virüsün flash belleğe bulaştığının ilk ve en belirgin işareti, flash bellek üzerinde bizim kurmadığımız ve genellikle anlamsız isimlere sahip dosya ve klasörlerin bulunmasıdır. Onları açmaya çalıştığınızda açamazsınız. Ayrıca dosya boyutunu da arttırırlar.

ÇÖZÜM

Virüslerle mücadele etmek ve temizliği sağlamak için güncel bir antivirüs programı kullanmanız önemlidir. Ancak flash sürücünüzde önemli dosyalarınız varsa veri kaybını önlemek için öncelikle bunları yedeklemeyi unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın