iPhone x Ekran Görüntüsü Alma (6, 11 ve X) 2023

iPhone x'in ekran görüntüsü Bu noktada telefonunuzda yapacağınız çok basit bir işlemle istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en kısa yoldan nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlatacağız. Ana Sayfa düğmesinin kaldırılması, kullanıcıların cihazı nasıl kullanacağını belirliyor ve eski iPhone efsanesi artık yok. Özellikleri güzel, ekran ve home tuşu denilince akla gelen soru iPhone X'te ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu iphone x ss alma Durum aslında oldukça basit, gelin birlikte bakalım.

iPhone X SS Alma

hepsi eski iPhone Modellerde ekran görüntüsü almak için güç düğmesine ve ana sayfa düğmesine aynı anda basmanız gerekir. Ana sayfa düğmesi olmadan, iPhone X'te ekran görüntüsü almak için farklı düğmelerin bir kombinasyonunu kullanmanız gerekir. Özellikle iPhone'da ekran görüntüsü almak için Güç ve Sesi Artırma Aynı anda düğmeye basmanız gerekir.
iphone x ss alma

Güç düğmesi iPhone X'te biraz farklı görünüyor ancak Apple konumunu değiştirmedi. Diğer iPhone modellerine göre biraz daha uzundur. Telefonu ekrana doğru tutarsanız güç düğmesi hâlâ sağ düğmedir. Neyse ki ses düğmeleri değişmedi ve bu noktada, cihazın son birkaç yıldaki yeniden tasarımında dokunulmayan tek düğmelerin onlar olduğunu düşünüyorum.

iPhone X Tasarımı

Eğer iPhone'u takip ettiyseniz
iphone x ss alma
Bu siyah çubuk, iPhone X hoparlörünün ve öne bakan kamera merceğinin bulunduğu yerdir. Bu iki temel donanım bileşenini bir araya getirmek için, tamamı ekranlı telefonlarda daha az ekran bulunur ve bu da her şeyin kesilmiş gibi görünmesini sağlar. Asıl soru şu: Ekran görüntüsü nasıl görünecek, yani üstte kesilmiş bir bölüm olacak mı? Aslında iPhone X'i kullanmadan yorum yapmak mantıksız ancak ekran görüntüsünün bir kısmının kesilemeyeceğini varsaymak mantıklı. Apple, 1000 dolarlık bir telefon tasarlarken estetikten ve sağduyudan fedakarlık etmiş olabilir, ancak muhtemelen kullanıcıların her zaman olduğu gibi mükemmel ekran görüntüleri almasına izin verecek öngörüye sahip olacaklar.

iPhone X Ekran Görüntüsü Sorunu


iPhone x'in ekran görüntüsü Yukarıda açıkladığımız gibi güç butonu ile ses açma butonunu aynı anda basılı tutmanız gerekiyor. Bazen ekran görüntüsü almada sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunun için telefonu tekrar açıp kapatmakta fayda var. Daha sonra tekrar deneyin.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

iphone ss alma

İlk olarak yanda güç düğmesi bastıktan sonra altta bulunur Ev Tek yapmanız gereken düğmeye basmak. Ekran görüntüsünü kaydetmek için kısaca güç düğmesini ve Ana Sayfa düğmesini basılı tutun.

iPhone 3, iPhone 3s, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Telefonun üst kısmında bulunur güç düğmesi sonra aşağıda ana menü tuşu Basılı tutarsanız ekran görüntüsü alınacaktır. Kısacası, güç düğmesini ve Ana Sayfa düğmesini basılı tutun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın