Kep Adresi Nedir? PTT’den [Kep Adresi Nasıl Alınır?] Kolay Yöntem

KEP Hesabımı Nasıl Alabilirim?? Kayıtlı Elektronik Posta sistemine üye olmak isteyen müşterilerimiz, Online Başvuru bölümünden Online Ön Başvuruyu tamamlayıp, başvuru için gerekli bilgi ve belgeleri hazırlayarak en yakın PTT Merkezinden hesaplarını alabilirler.

KEP Adresi Nedir?

KEP adresi Kayıtlı Elektronik Posta, diğer adıyla Kayıtlı Elektronik Posta, resmi yazışmalarda kullanılan, kayıtlı ve değiştirilemez organik e-posta adresidir. Bu adres sayesinde gönderiler ve paylaşımlar hem hızlı hem de güvenli bir şekilde teslim edilmektedir. KEP'in diğer e-postalardan en büyük farkı; Gönderim süresini ve sürecini gerçek zamanlı olarak takip etmektir. E-postanın hangi tutanakta iletildiği, bu süre içerisinde okunup okunmadığı, içeriğinin değiştirilip değiştirilmediği vb. konularda bireylere anında bilgi verilmektedir.
KEPUluslararası e-posta gönderim güvencesine sahip elektronik imza taşır. Bu elektronik imza sayesinde bilgi ve içeriği değiştirmeniz neredeyse imkansızdır. Bu aynı zamanda SSL güvenlik sistemi başta olmak üzere birçok güvenlik protokolüne de tabidir ve değiştirilmesi neredeyse imkansızdır. Bununla KEPDiğer e-postalardan farklı olarak sorgulanabilen ve geçersizliği şu veya bu şekilde kanıtlanabilen, hukuki açıdan bağlayıcı bir e-posta sistemidir. Bu sistemi doğru yönetemezseniz bazı hukuki sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Herhangi bir hukuki sorunla karşılaşmamak veya herhangi bir sebeple KEP adresinizi sonlandırmak için talimatları izleyerek hesabınızı dondurabilirsiniz.

KEP Adresi Nasıl Alınır?

Bizim ülkemizde, PTT üzerinde KEP Basvurabilirsin. Bunun için size en yakın PTT Merkez Şubelerinden birine gidiniz; 1- Kimlik kartınız, 2- Ehliyet, 3- Pasaport veya diğer TC kimlik bilgileriniz ile numaranızı içeren kimlik doğrulama sistemi ile başvuruda bulunabilirsiniz. Sizin için anında tanımlandı KEP tarafınıza bilgi verilecektir. Bunun için KEP Ön başvuru formunu eksiksiz doldurup imzalayıp şubeye teslim etmeniz gerekmektedir. Formda herhangi bir eksiklik yoksa; Artık siz de KEP sahibi olabileceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*