Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor Çözümü

Windows 10 SmartScreen filtresi sizi doğrulanmamış geliştiricilerin uygulamalarından korur. Çalıştırmak istediğiniz uygulamanın güvenli olduğunu biliyorsanız filtreyi kapatmak kolaydır. SmartScreen filtresi, çoğunu kolayca çözebileceğiniz farklı hata mesajları gösterebilir. İşte Windows 10 için Bu uygulama bilgisayarınızda çalıştırılamaz çözüm.. Bu hatalar genellikle yalnızca ekstra izinlerle veya yönetici hesabına giriş yapılmasıyla ilgilidir. Bu Uygulama Bilgisayarınızda Başlatılamıyor Hatası için aynı şeyi söyleyemeyiz. SmartScreen filtresinin size söylediği tek şey, uygulamanın geliştiricisiyle iletişime geçmeniz gerektiğidir.

Bu uygulama bilgisayarınızda Windows 10 çalıştırılamıyor

Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalıştırılamıyor Hatası

Bu hata bir uyumluluk hatasıdır. Yüklemeye çalıştığınız uygulama, Windows 10 ile uyumsuz olacak şekilde yapılandırılmıştır.
Bir uygulamanın standart bir kullanıcının sahip olmadığı özel bir izne ihtiyacı olması durumunda da bu hatayı görebilirsiniz. Bu hata, uygulamayı çalıştırdığınız sırada gerçekte yüklü olmayan bir uygulamayı açmaya çalıştığınız için oluşur. Eğer uygulama sisteminizde gerçekten kurulu ise bu hatayı almazsınız. Hatayı düzeltmenin iki yolu vardır.

Yönetici Hesabınızı Kullanın

Bu hata mesajını gördüğünüzde ilk seçenek olarak yönetici hesabınızla giriş yapın. Yönetici hesabını kullanmıyorsanız yönetici hesabınıza geçin ve uygulamayı tekrar açmayı veya yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse aşağıdaki diğer çözüme geçin.

32 bit veya 64 bit Uygulama

Windows 10'un Bir uygulamanın 32 bit sürümünü çalıştırıyorsanız ve 64 bit sürümünü çalıştırıyorsanız Eğer yüklemeye çalışıyorsanız bu hatayı alabilirsiniz. Aynı şekilde 64 bit Windows kurulumuna 32 bit uygulama yüklemeye çalışıyorsanız aynı hatayı görme ihtimaliniz yüksektir. Bu aşamada tek çözüm var; Uygulamanın doğru sürümünü bulun ve yükleyin.

SmartScreen'i devre dışı bırak

Yukarıdaki çözümleri denediyseniz ve hâlâ hata alıyorsanız SmartScreen'i devre dışı bırakmayı deneyin.
Denetim Masası uygulamasını açın ve Sistem ve Güvenlik > Güvenlik ve Bakım bölümüne gidin. Aşağı kaydırın ve 'Windows SmartScreen' altındaki 'Ayarları Değiştir'i tıklayın.
Windows SmartScreen penceresinde, 'Hiçbir şey yapma (Windows SmartScreen'i kapat)'ı seçin. Uygulamayı yönetici hesabınızdan tekrar açmayı deneyin. Uygulama açılırsa düzgün çalıştığından emin olmak için uygulama içeriğini kontrol edin. Yüklenmiyorsa sorun muhtemelen uygulama dosyalarındadır.
Artık tek çözümünüz uygulamaya güncelleme beklemek veya alternatif bulmak. SmartScreen'i kapatırsanız uygulamayı yükledikten sonra tekrar açtığınızdan emin olun. Sisteminizi korumasız bırakmak asla iyi bir fikir değildir ve güvenlik açıkları yaratabilir. Kaynak: https://www.addictivetips.com/windows-tips/fix-this-app-cant-run-on-your-pc-error-in-windows-10/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*