Oyunlarda FPS, İşlemci ve [Ekran Kartı] Kullanımını Gösterme

Oyun oynarken CPU, GPU, RAM kullanımı ve sıcaklığı gösteren program sayesinde değerleri anında görebilirsiniz. Özellikle oyunlarda kullanılanlar aşırı derecede artıyor. Peki, oyunlarda fps gösteren program Yazımıza geçelim. PUBG gibi oyunları oynarken sistem gereksinimleriniz biraz düşük olursa bilgisayarınızın sıcaklığı yanacak noktaya gelecektir. Bu noktaya gelmesini engellemek için kullanabileceğiniz programdan bahsedeceğiz.

Oyunlarda İşlemci ve Ekran Kartının Kullanım Yüzdesini ve Sıcaklığını Gösterme

Nvidia ekran kartı sıcaklığını gösteren programOyun oynarken aniden fps düşüşleri yaşayanlar genel olarak bu programı kullanmak istiyor. Böyle bir hata aldığımız için programı kullanıyoruz. Tüm değerleri gördük ve hatanın kaynağını bulduk. Program içerisinde FPS değerlerine ve ekran kartı kullanım yüzdesine de ulaşılabiliyor. Şimdi size programı nasıl kullanabileceğimizi gösterelim. Ayrıca indirme adımını da göstereceğiz. 1- Öncelikle programı indirmek için linke tıklayın. 2- Programı indirin Kurulumdan sonra aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.
fps gösteren program

3- Buradan Teker (Ayarlar) öğesine tıklayın ve sekmeyi açın. 4- Daha sonra yukarıdaki sekmelerden “İzleme” Düğmeye bas. 5- Oyunda görünmesini istediğiniz değerin üzerine gelin ve aşağıya tıklayın. OSD'de göster (Bilgi Ekranı) öğesini seçin.
msi sonra
6- İşte bu kadar. Uygula Bunu söyledikten sonra programdan çıkmadan oyuna girdiğinizde sol üst köşede bilgileri görebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*