Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? [PC ve Mobil]

sonsuzluk sembolü Genellikle duygusal anlamda kullanılır. Farklı anlamlarda veya farklı platformlarda da kullanılabilir. Bazı platformlar yalnızca karakter kabul ederken, bazı platformlarda farklı dosya türlerini kullanmanız gerekebilir. Tüm detayları detaylı bir şekilde gösterdik. Sonsuzluk işareti: ∞

sonsuzluk sembolü

Sonsuzluk sembolünün farklı formatlardaki jpeg ve png görsellerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Sonsuzluk gibi diğer burçlara bakmak için burçlar sayfasına göz atabilirsiniz.

Sonsuzluk Sembolü Oluşturmak için Windows Kısayolu

Sonsuzluk İşareti resmi

Windows'ta sonsuzluk sembolü oluşturma işlemi son derece basittir. İmleci sonsuzluk sembolünü koymak istediğiniz alana konumlandırın ve ardından Alt tuşuna basarken 8734 sayısını kodlayın. İmlecin bulunduğu yere sonsuzluk simgesi yazılacaktır.

Android Sonsuzluk Sembolü Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk sembolü genellikle Android'deki varsayılan klavyelerde görünmez. Fakat Droid yazın Android adı verilen bir uygulama, karakterlere göre binden fazla simge ve sembol elde etmenizi sağlar. Ancak bu uygulamayı kullanmadan Android'de sonsuzluk sembolünü kullanmak istiyorsanız şu sembolleri kopyalayabilirsiniz: ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

İOS'ta Sonsuzluk Sembolü Nasıl Yapılır?

Benzer şekilde iOS'ta, aşağıda açıklandığı gibi sonsuzluk sembolünü yapmak için telefonunuzun klavyesini kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak sonsuzluk işareti iOS cihazlarda görünmez. Ancak bir kez ekleyip istediğiniz kadar kullanma şansınız var. Eklemeyi gerçekleştirmek için; iPhone’unuzdayken “ ∞ “ İşareti kopyalayın. Ayarlar menüsünde Genel > Klavye'ye gidin. Bu menüde “metin değiştirme” veya “kısayol” menülerinden biri karşınıza çıkacaktır. (iOS sürümüne göre değişiklik göstermektedir.) Bu alanda kopyaladığınız sonsuzluk işaretini “Emoticon” seçeneğinin karşısına kopyalayın. “Kısayol” seçeneğinin yanına “_infinity” yazın ve kaydedin. Artık klavyenin neresinde olursanız olun “_infinity” yazdığınız anda sonsuzluk simgesi karşınıza çıkacaktır.

Photoshop'ta Sonsuzluk Sembolü Ekleme

Her ne kadar Windows'ta bir tuş kombinasyonu kısayolu ile Sonsuzluk sembolü oluşturma imkanınız olsa da, bazı çalışmalar için Photoshop'ta yüksek çözünürlüklü Sonsuzluk sembolüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Buraya tıklayarak Photoshop için oluşturulmuş farklı sonsuzluk sembolü çalışmalarına ve şekil dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Macbook ve MacOS'ta Sonsuzluk Sembolü Nasıl Yapılır?

Macbook'ta sonsuzluk sembolünü elde etmek için kullanabileceğiniz bir tuş kombinasyonu var. Macbook'ta sonsuzluk simgesi yapmak için; ⌥ alt seçeneği + 5 tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti PNG Sonsuzluk Sembolü JPEG

Jpeg Formatı:
Sonsuzluk Sembolü JPG PNG Formatı;
Sonsuzluk Simgesi PNG

FontAwesome Sonsuzluk Sembolü Nasıl Kullanılır?

Bu bölüm Web, Android ve iOS geliştiricileriyle ilgilidir. FontAwesome ile Sonsuzluk sembolünü projelerinizde kullanmak için Unicode bilgileri; Unicode : \uf534 FontAwesome Kimliği : sonsuz HTML Kodu :

Sonsuzluk Sembolü SVG Formatı

Birçok yerde kullanabilmeniz için sonsuzluk sembolünün svg dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sonsuzluk Sembolü Emojisi

Sonsuzluk sembolü için kullanabileceğiniz karakter bazlı sembol için bu ifadeyi kopyalayabilirsiniz. ∞ ∞ ∞ ∞ Bu yazımızda farklı platformlarda kullanabilmeniz için birçok formattaki sonsuzluk sembollerini, emojilerini ve şekillerini paylaştık. Bu içeriğin kullanımı ve kurulumu sırasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yorum sekmesini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın