Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? 2023 [Süresi ve Şartları]

Pek çok oyun, dünyanın en iyi oyun platformlarından biri olan Steam üzerinden indiriliyor. Elbette oyunları seri olarak indirip satın alabiliyoruz ancak bazen satın aldığımız oyunları nasıl beğeneceğimizi de biliyoruz. Peki, Steam oyun iadesi Gereksinimlerin neler olduğunu görelim.

Steam'de Oyun İadesi Gereksinimleri

1- Öncelikle oyunun Steam üzerinden satın alınması gerekmektedir. Başka bir yerden satın alınan anahtarlarla yüklenen oyunların iadesi Steam üzerinden yapılamaz. 2- Oyunun en geç 14 gün içerisinde satın alınması gerekmektedir. 3- Oyunu en fazla 2 saat oynamış olmanız gerekmektedir. Öte yandan para iadesinin yapıldığı durumlar da var ancak 2 saatten fazla oynanan oyunlar için ret oranı yüksek.

Steam'deki Bir Oyunun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam Oyun İadesi

Yukarıdaki işlemlere sahipseniz, steam oyun iadesi 2023 Nasıl yapıldığını görelim. 1- Öncelikle Kütüphanenizden geri dönmek istediğiniz oyunu seçin, sağdaki butona tıklayın. “Bağlantılar” başlığa ve oradan “Destek” Başlığa tıklayın veya https://help.steampowered.com“Oyunlar/Yazılım/vb.” itibaren /. Menüye gidin ve geri dönmek istediğiniz oyuna bakın. 2- Destek kısmında oyunu neden geri vermek istediğinizi belirteceğiniz seçenekler sunulacaktır. Seçenekleri ile ilgili bir sorun nedeniyle ya da sadece beğenmediğiniz için oyunu iade ediyorsanız. “Beklediğim gibi değil” Seçeneği seçin. 3- İade sebebinizi seçtikten sonra size sorunun çözümü için mesaj göndereceğiz veya yardım talebi yada geri ödemek seçenekler sunulmaktadır. İadeyi seçin. 4- Steam Cüzdanına veya Steam'de kayıtlı kredi kartına iade seçeneklerinden istediğiniz yöntemi seçin. 5- İade sürecini tamamlamak için talebi göndermek “İstek gönder” Tıklamak . 6- İade talebiniz iletildikten sonra incelenecek ve sonuç tarafınıza e-posta ile gönderilecektir. Steam oyunu iade talebinden sonra iade için zaman yoktur. Paranın hesaba geçmesi yaklaşık 1 hafta, resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda 7 iş günü kadar sürebilir.
Diğer taraftan Benİade talebinizin kabul edilip paranızın iade edileceğine dair bilgi almış olabilirsiniz. Hesabınızın geri yüklenmesi daha uzun sürerse Steam Destek ile iletişime geçin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın