Dual (Çift) Sim Ne Demek, Ne İşe Yarar?

Dual Sim tabirini internette ya da mağazalarda mutlaka görmüşsünüzdür. Gelişen teknolojiyle birlikte farklı işlevlere sahip cihazlar ortaya çıkıyor. İşte onlardan biri Çift sim oluyor. Peki, Çift Sim ne anlama geliyor?? diye soruyorsanız tüm detaylarıyla anlatalım.

Çift Sim Ne Demektir?

Çift Sim Ne Demektir?

Akıllı telefonunuzda veya herhangi bir cep telefonunuzda, Mobil ağa bağlanmak için bir Sim kart gerekir. Aynı anda 2 farklı SIM kartı tutabilen akıllı telefona çift sim cihazı denir.
2 sim karta sahip olmak, Çift Sim'li bir akıllı telefona sahip olmak anlamına gelirtelefon çağrılarını başlatmak için 2 SIM'den birini kullanabileceği anlamına gelir. Yani sonuç olarak çift sim, kullanıcıların aynı anda 2 farklı sim kartı kullanmasına olanak tanıyan bir akıllı telefon özelliğidir.
Çift Sim'li tek kart Bunu konuşmak için, diğerini ise internet için kullanabilirsiniz. Ayrıca 2 Sim kullanan akıllı telefonlarda 2 farklı operatörün 2 farklı planını birleştirip daha ucuz fatura alabilirsiniz. Diğer bir özellik ise, eğer telefonunuz belirli bir şebekeye kilitli değilse, 2 mobil sağlayıcı aynı anda kullanabilirsiniz; Daha fazla mobil kapsama alanı olacak.
Öte yandan, yurt dışına çok seyahat ediyorsanız, Bir Sim kartı ülkenizde, diğer ucuz Sim kartını ise gittiğiniz ülkelerde satın aldığınız kartlar için kullanabilirsiniz.

Çift Sim Nasıl Çalışır?

Çift sim nedir?
Çift Sim'li bir akıllı telefon satın alırsanız, farklı şekilde çalışan birkaç tür vardır. Çift Sim uygulaması Farklı ürün türleri olduğunu ve bazılarının diğerlerinden daha iyi olduğunu hatırlatalım. Bunlar mevcut Çift Sim uygulamaları Türler şunlardır: Çift Sim Tek Bekleme (Pasif), Çift Sim Çift Aktif, Çift Sim Çift Bekleme. Bizce sonuncusu daha iyidir.

Çift Hatlı Telefonların Dezavantajları

Çift Sim Çift aktif akıllı telefonlar, bir yerine 2 radyo alıcı-vericisine sahip oldukları için bekleme modundaki özerklikleri, bekleme modundaki özerkliklerinden çok daha kısadır. Ayrıca genellikle çift Sim ikili bekleme ikinci Sim Bunun için MICRO SD yuvasını kullanır. Üstelik 2 Sim kart kullanıyorsanız, depolama alanınızı genişletmek için MICROSD kart kullanamazsınız.
Çift SIM'li akıllı telefon İhtiyacınız olursa, daha fazla dahili depolama alanına sahip bir sürüm için daha fazla harcama yapmanız gerekecektir; yani MICROSD karta ihtiyacınız yok.
Akıllı telefon üreticileri 4G + 2G çift Sim ikili bekleme uygulamasını kullanır; Aslında bu, Sim'in veri bağlantıları için değil, yalnızca aramalar ve kısa mesajlar için kullanılabileceği anlamına gelir.

Çift Sim Neden Ucuz?

Çift sim ucuz Bunun nedeni ise talebin fazla olmaması ve çoğu ithalatçının garantisinin bulunmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın