Ekran Yer Paylaşımı Kapatma (Android) 2023

Ekran yer paylaşımının nasıl kapatılacağı, Android kullanıcılarının karşılaştığı mobil sorunlardan biridir. Android 6.0 yayınlandığında Google'ın bu konuda değişiklikler yaptığı biliniyor. Peki ekran yer paylaşımını kapat Sorunun nasıl çözüleceğine dair haberimizi birlikte inceleyelim.
ekran yer paylaşımını kapat

Google Play Store'dan herhangi bir uygulamayı indirirken uygulamanın izinlerini onaylamanıza gerek yoktur. Gerektiğinde uygulamalara izin verebilirsiniz. Genel olarak “ekran yer paylaşımı tespit edildi” şeklinde bir mesaj görüyoruz bunun çözümü basit. Ayarlar bölümden Uygulamalar'a gidin ve ekran yer paylaşımını kapatın Sadece şunu söyleyin, işinize yaramazsa yazımızda daha detaylı görebilirsiniz.

Ekran Yerleşimi Nedir?

Ekran yer paylaşımı algılandı webhakim
Ekran yerleşimi Uygulamaların ekranına izniniz dahilinde müdahale edildiğinde meydana gelir. Özellikle el feneri ve clean master uygulamaları ekrana müdahale ettiğinde güvenlik sorunları ortaya çıkıyor.

Ekran Yerleşimini Kapatma

Ekran yer paylaşımı tespit sorunu güvenlik sorunu oluşturabilecek bir durumdur. Bu sorunu nasıl çözebileceğimize dair yöntemlere bakalım.

Ekran Yerleşimini Kapatma Samsung

Adım 1: İlk Ayarlar Girin ve ardından Uygulamalar'a girin. Adım 2: Sağ üstteki Diğer'e tıklayın. Adım 3: Ardından Sistem uygulamalarını göster seçeneğinin altına tıklayın. En üstte görünebilecek uygulamalar Tıklamak. Adım 4: Son olarak açılacak menüden tüm yeşil izinleri sola sürükleyin ve griye çevirin.
Olumsuz: Clean Master ya da benzeri uygulamanız varsa bunları silerseniz sorun ortadan kalkacaktır.
Olumsuz: LG'nin ekran yer paylaşımını kapatması için bu adımları uygularsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Ekran Yerleşimi Çözüm Messenger'ı Kapat

Facebook Messenger'da sohbet balonlarını etkinleştirdiyseniz bunları kapatın. Bunun nedeni sohbet balonlarının kendilerine öncelik vermesi ve bu da farklı uygulamalarda ekran yer paylaşımı sorunlarına neden olabilmesidir. Burada nasıl kapatılacağını görelim. Öncelikle Facebook Messenger uygulamasını balon olarak kullanıyorsanız uygulamaların üstünde görünecektir. Daha sonra Ekran yerleşimi algılandı ekranı karşınıza çıktığında sizi ayarlara yönlendirecek bir buton karşınıza çıkacaktır. Butona bastığınızda uygulamalar açılacak, tıklayıp açık uygulamaları kapatınız.

Olumsuz: Ekran yer paylaşımını kapatma Bu yöntemi J7'de uygularsanız kapatılacaktır.

Ekran Yerleşimini Kapatmanın Diğer Yöntemi

Buradaki yöntemle ekran yer paylaşımı tespit sorunu büyük ihtimalle çözülecektir. Öncelikle Ayarlar bölümüne gidip Genel seçeneğine tıklayalım. Daha sonra Erişilebilirlik bölümüne girdikten sonra Motor Cognition bölümüne girelim. Son olarak açılan menüden Touch Assistant ve Touch Control Areas’ı kapatalım.

Olumsuz: Ekran kaplamasını kapatma Bu yöntemi izlerseniz Not 4 kapanacaktır.

Ekran Yerleşimi Kapatma Çözümü Uygulama İndirme

Adım 1: Ekran yer paylaşımı nasıl kapatılır sorununu yukarıdaki yöntemlerle çözemiyorsanız uygulamayı indirerek sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Adım 2: Öncelikle Google Play Store’dan Install Button Unlocker uygulamasını indirin.
ekran yer paylaşımını devre dışı bırak android webhakim
Adım 3: Uygulamayı indirdikten sonra açın ve sağ üstteki noktayı sağa sürükleyin.
Ekran yer paylaşımı algılandı webhakim
Adım 4: Açılan sayfada alttaki kapat butonunu açıp uygulamayı kapatıp tekrar açıyoruz. Adım 5: Ardından cihaz Ayarlar girin ve Gizlilik ve güvenlik Tıklamak . 6. Adım: Uygulama izinlerini girin ve Kamera Düğmeye tıklayın ve ardından gelecek tüm programları açın.
android ekran yer paylaşımı webhakim'i devre dışı bırak
Adım 7: Daha sonra Kayıt Yeri ve Yeri Bölüme girin ve kapalı olanı açın. Ekran yer paylaşımı tespit sorunu bu şekilde çözülecektir. Ancak herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın