En İyi 6 İnternet Hızlandırma Yöntemleri (Programsız) 2024

YouTube'da bir video izleyeceksiniz ve internet inanılmaz derecede yavaş mı olacak? Bu sayfayı açarken bile zorluk yaşadınız mı? Hadi internet hızlandırma Yöntemlere ve çözümlere bakalım. İnternet hızınızı arttırmanın çeşitli yöntemleri vardır. İnternet hızınızı artırmanıza yardımcı olabilecek bazı yöntemler şunlardır:

İnternet Hızlandırma Programsız Bant Genişliği Yöntemi

İnternet hızlandırma yöntemleri Tüm yöntemleri kapsamaya çalıştık.

Kazan+R Tuşlara basın. koşmak'A “gpedit.msc” yazın. Açılan pencerede Yönetim şablonları Bölüme gidin. Buradan Beyaz Seçeneği seçin.

yazılımsız internet hızlandırma

Açılan pencerede Qos Paket Zamanlayıcı Sekmeye gidin ve Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla düğmeye çift tıklayın.

İnternet Hızlandırma Bant Genişliği Yöntemi

Açılan sekmede Etkili Bölüme gidin.

İnternet Hızlandırma Bant Genişliği Yöntemi

Alt bölümde “Bant Genişliği Sınırı (%): Sayı” bölümde 20(yirmi) nerede söylüyor 0(sıfır) yap. Bu kadar.

yazılımsız internet hızlandırma

İnternet Hızlandırma

İnternet Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir?
Herhangi bir iyileştirme yapmadan önce internet hız testinizi yaptırmanız yararınıza olacaktır.

İnternetinize Başka Biri Bağlı Olabilir! Kontrol etmek

internet hızlandırma
Öncelikle interneti başkası kullanıyor mu diye merak ediyorum. Yavaşlığın nedeni bu mu? Kontrol etmek gereklidir. Aksi halde ne yaparsanız yapın internetiniz her zaman yavaş olacak ve birileri internetinizi istismar ediyor olabilir.

Antivirüs Programını Kullanın

internet hızlandırma
Bilgisayarımıza ya da telefonumuza virüs bulaşırsa bu mutlaka interneti de etkiler. Arka planda çalışan uygulamalar mevcut interneti kullandığı için gecikmeye neden oluyor. Peki virüs temizlemeyi nasıl yapacağız? Bunun için öncelikle güvenilir bir antivirüs programına ihtiyacınız olacak. Şimdi bunun için size 2 yazımızdan bahsedeceğim. Eğer bu işlemi mobil üzerinden yapacaksanız Android için en iyi antivirüs yazılımı yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu işlemi bilgisayardan yapacaksanız virüs temizleme programı yazımıza bakabilirsiniz.

IP Adresini Değiştir

internet hızlandırma
Otomatik olarak kullandığınız DNS veya IP adresleriniz hatalı hale gelmiş olabilir ve yeni bir IP adresi kullanmanız gerekebilir. Bunun için kaliteli ve güvenilir IP adreslerine ihtiyacınız olacak. DNS değiştirerek internet hızlandırma sorununa çözüm bulabiliriz. Bunun için IP adresi nasıl değiştirilir yazımıza gidin ve IP adresleri yazımızdan size uygun olanı seçin.

İnternet Kartınızın Güncel Versiyonunu Kontrol Edin ve Ayarları Yüksek Performansa Yapın

internet hızlandırma
Ethernet kartınızda güncelleme olabilir. Bu nedenle internete güncel olmayan bir yazılımla bağlanıyor olabilirsiniz ve internetin yavaşlaması bundan kaynaklanıyor olabilir. Peki nasıl güncelleyeceğim? Bunun için bir programa ihtiyacınız olacak. Bunu manuel olarak yapabilir veya en iyi sürücü güncelleme programı yazımıza giderek sürücü yazılımını indirebilirsiniz. Ayrıca amd radeon fps arttırma yazımız ile yüksek performans ayarlamaları da yapabilirsiniz.

Otomatik güncellemeleri kapat

Oyunlarda ya da internette lag yaşıyorsanız ya da ani bir internet yavaşlaması varsa belki bir güncelleme vardır. Otomatik güncelleme olmadığından emin olmak için hazırladığımız Windows 10 güncelleme devre dışı bırakma yazımızı öneriyoruz. Ayrıca Chrome otomatik güncellemelerini kapattığınızda internette gezinirken güncellemelerle karşılaşmazsınız.

Wtfast ile Oyun Oynamak İçin İnternet Hızlandırma Programı

Wtfast programı sizi özel bir oyuncu ağına bağlayarak internetinizi hızlandırmaya ve lag problemini çözmeye yardımcı olur.
Wtfast ile Oyun İçin İnternet Hızını Arttırın
Wtfast ile Oyun İçin İnternet Hızını Arttırın
Deneme ve ücretli versiyonları bulunan programı buradan indirebilirsiniz.

Kablosuz Sinyal Gücünü Artırın:

Kablosuz ağınızın sinyal gücünü artırmak için güçlü bir yönlendirici veya genişletici kullanabilirsiniz.

Yazılım Güncellemelerini Kontrol Edin:

Modem ve yönlendirici güncellemelerini kontrol edin ve gerekiyorsa en son yazılım sürümüne güncelleyin. Bu performansı ve güvenilirliği artırabilir.

Modemin Konumunu Değiştirin:

Modeminizi Wi-Fi sinyalinin daha iyi yayıldığı bir yere yerleştirmek sinyal gücünü artırabilir. Diğer elektronik cihazlardan ve engellerden (duvar, metal nesneler vb.) uzakta olduğundan emin olun.

DNS Ayarlarını Değiştirin:

Alternatif DNS sunucularını kullanmak internet hızınızı artırabilir. Google Public DNS veya OpenDNS gibi hızlı DNS sunucularını seçebilirsiniz.

İnternet Sağlayıcınızla İletişime Geçin:

Hızınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız internet sağlayıcınızla iletişime geçerek durumu bildirin. Sorunlarını çözebilir veya daha hızlı bir plana geçebilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşarsanız yorum kısmından bize yazabilirsiniz. Her türlü internet hızlandırma konusunda yardımcı olmaya çalışalım.

ÇÖZÜM

Bu yöntemler çoğu zaman internet hızının artmasına yardımcı olabilir. Ancak internet hızınızı etkileyen faktörlerin birçoğu dış faktörlerden kaynaklanabiliyor, bu durumda daha ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorsanız internet sağlayıcınızla iletişime geçmeniz en doğrusu olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*