Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor (Samsung) Çözüldü

Çoğu mobil kullanıcı bazen benim telefonum wifi'ye bağlanılmıyor hatalar alabilir. Biz de bu yazımızda Wi-Fi'ye bağlanamıyorum Bu hataya birkaç çözüm önerisi derleyeceğiz. Telefonun Wi-Fi özelliğinin açık olduğundan emin olun. Kablosuz ağ bağlantısı kapsama alanında olduğunuzdan emin olun. Telefonum WiFi'ye bağlanmıyor sorununu yaşayan cihazı yeniden başlatın. Ağı unutun ve yeniden bağlanın.

Telefonlarda Wifi Sorununu Düzeltme

Yazımızın bu bölümünde adım adım Android Wi-Fi sorunu Size bunu nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

Wifi Ayarlarını Kapatıp Tekrar Açın

Hem iOS hem de Android telefonlarda görünen Wi-Fi'ye bağlanamıyorum Hata genellikle geçicidir ve Wifi özelliği kapatılıp açıldığında ortadan kaybolur. Ancak bağlanmaya çalıştığınız Wifi ağını telefonunuzdan silin ve güncellenen şifreyle tekrar ağa bağlanmayı deneyin. Bu adımlar büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.

Wi-Fi dahil tüm cep telefonları Ağ özelliklerinin kapatılmasına yardımcı olan uçak modu özelliği bazen kapalı gibi görünse de alt kısımda açık kalabiliyor.
Bu sorun Android telefonlarda iOS telefonlardan daha fazla ortaya çıkıyor. Uçak modunu açıp kapatmak için hem iOS hem de Android telefonlarda bildirim çubuğunu aşağı çekip uçak simgesinin bulunduğu simgeye dokunun, 5 saniye bekleyin ve aynı simgeye tekrar dokunun.
Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor

Bu adımlardan sonra Wifi ağına tekrar bağlanmayı deneyin.

Çoğu mobil cihazda pil tüketimini azaltmak için farklı güç modları sunulur. Bu güç modları pil tükettiğinden telefonun Wifi özelliğini de etkiler. Güç tasarrufu modu açıksa Wifi ayarları düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle sorunu çözmek için güç tasarrufu modunu kapatın.
Güç tasarrufu modu ayarları genellikle cihazdan cihaza değişir. Ayarlar ekranında “Pil” sekmesinin altında bulunur. Ayrıca bazı Android modellerinde güç modu bildirim çubuğundan etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Dizüstü bilgisayarlar gibi mobil Wifi ve Bluetooth cep telefonlarında da birbirleriyle bağlantılı olarak çalışır. Dolayısıyla bu iki özellik zaman zaman birbirini olumsuz etkileyebilmektedir. benim telefonum Wi-Fi'ye bağlanmıyor Hatayı çözmek için Bluetooth özelliğini kapatın ve ağa tekrar bağlanmayı deneyin.

Tüm Ağ Ayarlarını Sıfırla

Yukarıda belirtilen yöntemlerin hiçbiri sorunu çözmez Bu sorunu çözmezse ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Bu işlem daha önce cihaza bağladığınız tüm Wifi ağlarını sistemden siler ve logları temizler. Ayrıca, ağ ayarlarının sıfırlanması Bluetooth ve mobil veri ayarlarını da sıfırlayacaktır. Ağ ayarlarını sıfırlamak için bu adımları izleyin. 1. Adım: İlk olarak telefonunuz “Ayarlar” ekrana girin. Adım 2: “Ayarlar” ekranın alt kısmında “Genel Müdürlük” Sahayı göreceksiniz. Genel Yönetim menüsüne dokunun.
Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor
Adım 3: Genel Yönetim menüsünden “Sıfırla” Sekmeye dokunun.
Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor
Adım 4: Bu menünün altındaki simgesine tıklayın. “Ağ ayarlarını sıfırla” Seçeneği seçin.
Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor
Adım 5: Açılan ekranda “Fabrika ayarlarına sıfırla” Menüyü seçin.
Telefonum Wifi'ye Bağlanmıyor
Bu işlemden sonra geçmiş Wifi, Bluetooth ve Hücresel Veri Ayarlarınız ve günlük kayıtlarınız silinecektir. Bu işlem Android telefonlar için kesin çözüm sağlasa da kayıtlı Bluetooth cihazların ve Wifi ağlarının silineceğini de belirtelim. Ağ sıfırlama hiçbir verinizi silmez. Not: Bu açıklamada referans olarak Samsung marka cihaz kullanılmıştır. Bazı cihazlarda “Ağ ayarlarını sıfırla” seçeneği farklı bir menü altında olabilir. İlgili ayara ulaşmak için Ayarlar ekranının sağ üst kısmındaki arama butonunu kullanabilirsiniz. Not: Özellikle iOS versiyonları yeni çıktığında WifiBluetooth gibi bağlantı modülleri yazılım hatalarından dolayı düzgün çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda ne yazık ki yeni yazılım versiyonunun çıkmasını beklemek zorundasınız. Telefonu her zaman güncel tutmak wifi bağlantı sorunu için bir çözüm bulunabilir. Bu yazımızda mobil cihazlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlara değineceğiz. android wifi bağlanmıyor ve iphone wifi bağlanmıyor Sorunların en kısa yoldan nasıl çözülebileceğini gösterdik. Tüm bu çözüm adımları başarısız olursa cihazınızı teknik servise göndermeniz gerekebilir. Konuyla ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu yorum satırını kullanarak bize iletebilirsiniz. Son olarak, eğer telefonunuz Wi-Fi'ye bağlanmıyorsa, Yönlendiricinin ikili yayınını açıksa kapatın. Daha sonra 2,4 Ghz frekansına geçin. Bu arada eğer router size ait değilse router üzerinde MAC koruması olabilir, IP havuzu daraltılmış olabilir, IP’ler rezerve edilmiş olabilir, DHCP kapatılmış olabilir. Bunları kontrol ettikten sonra büyük olasılıkla bağlanacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın