Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme [Linki] 2023

İlk önce Instagram web'e gidin. Daha sonra ekranın sağ üst köşesindeki hesap simgesine tıklayın. Tekrar 'Profili Düzenle'yi tıklayın. Ad ve Kullanıcı Adı'nın yanındaki alana dokunun ve değişikliklerinizi yazın. Facebook'ta kullanıcı adının değiştirilmesine bir kez izin verilirken, Instagram'da kullanıcı adının değiştirilmesinde herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.
Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme

Bilindiği üzere Instagram'da iki farklı kullanıcı adı bulunmaktadır. Bunlardan ilki Instagram uygulamasına giriş yaparken kullandığımız benzersiz kullanıcı adıdır. İkincisi ise adımızı ve soyadımızı yazdığımız biyografi alanındaki kullanıcı adıdır. Bu yazımızda her iki kullanıcı adını da nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme Android

Instagram uygulamasının en ilgi çekici özelliklerinden biri de birçok işlemi gerçekleştirmek için mobil uygulama kullanımını gerektirmesidir. Örneğin Instagram hesabınıza PC üzerinden giriş yapabilirsiniz ancak herhangi bir fotoğraf veya video paylaşamazsınız. Paylaşmak için bir Android veya iOS cihazından hesabınıza giriş yapmalısınız. Durum böyle olunca birçok Instagram kullanıcısı kullanıcı adını değiştirmek için cep telefonunu kullanıyor. İşte Android cihazdan Instagram kullanıcı adını değiştirme işleminin adım adım süreci; Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve sol alttaki butona tıklayın. Profil Sekmeye geçin. Profil ekranının ortasında bulunur Profili Düzenle Alana dokunun.

Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme

Profil düzenleme ekranında Ad, Kullanıcı Adı ve Biyografi Tarlaları göreceksiniz. Ad alanı adınızı ve soyadınızı, kullanıcı adı alanı kullanıcı adınızı, bio alanı ise profil bilgilerinizi gösterir.

Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme

Bu ekrandaki Kullanıcı Adı alanını değiştirerek kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Daha önce alınmış bir kullanıcı adını seçemeyeceğinizi unutmayın. Not: Instagram uygulamasının Android ve iOS sürümleri neredeyse aynıdır. Bu nedenle yukarıda gösterilen adımlar Instagram'ın iOS sürümü için de geçerlidir.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Bağlantısı

Instagram hesabında yapılan önemli değişiklikler için mobil uygulamalar yerine internet tarayıcıları da kullanılabilmektedir. Nasıl ki hesap silme linki var, hesabı dondurma linki var, aynı şekilde Instagram’da kullanıcı adı değiştirme linki de mevcut. Kullanıcı adınızı tarayıcıyı kullanarak değiştirmek istiyorsanız aşağıdakileri yapmanız yeterlidir; https://www.instagram.com/accounts/edit/ Öncelikle PC'nizde veya cep telefonunuzdaki tarayıcıyı açın ve aşağıdaki bağlantıyı yapıştırarak ilerleyin: https://www.instagram.com/accounts/edit/ kullanarak giriş yapın. Açılan sayfada kullanıcı adınız ve şifreniz. yap. Giriş yaptıktan sonra profil düzenleme sayfasını göreceksiniz. Bu sayfada yer alan Kullanıcı adı Yeni kullanıcı adınızı alana yazın ve alttaki butona tıklayın. Göndermek Düğmeye bas.

Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme

Bu işlem sonrasında Instagram kullanıcı adınız değişecektir.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirmenin Sınırı Var mı?

Instagram kullanıcı adı güncelleme işlemiyle ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de bu işlemde herhangi bir kısıtlamanın olup olmadığıdır. Çünkü Facebook'ta hesap uzantısını oluşturan kullanıcı adını değiştirmenin tek bir hakkı vardır. Ayrıca Facebook'ta adınızı ve soyadınızı değiştirmek için belirli bir süre sınırı bulunmaktadır. Fakat Instagram'da kullanıcı adlarını değiştirme konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.
Kullanıcı adınız benzersiz olduktan sonra istediğiniz kadar değiştirme hakkına sahipsiniz. Buradaki temel kısıtlama şudur; Instagram'da kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde bir süreliğine eski kullanıcı adınızı almanız mümkün değildir.

Neden Instagram kullanıcı adı alamıyorum?

Instagram kullanıcı adı alamamanın en sık karşılaşılan sorunlarından biri mobil uygulamanın güncel olmamasıdır. Olması gerektiği gibi çalışmayabilir. Bu nedenle kullanıcı adında hatalar meydana gelebilir.

Instagram kullanıcı adı engellemesi ne zaman kaldırılacak?

Kullanıcılar tarafından engel olarak görülen bu tedbir 14 gün süreyle geçerlidir. 14 gün sonra boş alandaki adınızı veya eski adınızı değiştirerek hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu engeli ortadan kaldırmak veya değiştirmek için hiçbir şey yapılamaz. Sadece 14 gün beklemek gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*