iPhone Dfu Moda Alma Nasıl Yapılır? [Kurulumu Yapma] 2023

iPhone DFU moda alma Aşağıda sizler için süreci kısa ve hızlı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Başlamadan Önce Bilmeniz ve Yapmanız Gerekenler

Ana Sayfa düğmesi, iPhone ekranınızın altındaki dairesel düğmedir. Uyut/Uyandır düğmesi Apple'ın güç düğmesidir.
iphone dfu moda alma

8 saniyeyi saymak için bir zamanlayıcıya ihtiyacınız olacak (veya bunu kafanızdan da yapabilirsiniz). Yapabiliyorsanız iPhone'unuzu iCloud'a veya iTunes'a yedekleyin. Çünkü bilgilerinizin kaybolmasını önlemenin belki de en etkili yolu bu olacaktır.

iPhone Dfu Moda Alma

iPhone'unuz Bilgisayarınıza takın ve iTunes'u açın. iPhone'unuzun açık ya da kapalı olması önemli değil. Uyut/Uyandır Düğmesi ve Ana Sayfa Düğmesi (iPhone 6s ve altı) veya ses kısma düğmesi (iPhone 7 ve üzeri) 8 saniye boyunca aynı anda basılı tutun. 8 saniye sonra Uyku/Uyandırma Düğmesi bırakın ancak iTunes “iTunes, kurtarma modunda bir iPhone algıladı” diyene kadar Ana Ekran Düğmesini (iPhone 6s ve altı) veya ses kısma düğmesini (iPhone 7 ve üstü) basılı tutmaya devam edin. iTunes, kurtarma modunda bir iPhone tespit etti.
Ana menü tuşu veya ses kısma düğmesini bırakın. Başarılı bir şekilde DFU moduna girdiyseniz iPhone ekranınız tamamen siyaha dönecektir. Değilse, baştan tekrar deneyin. iTunes'u kullanarak iPhone'unuzu geri yükleyin.

Olumsuz: Ekranda yazıyı görüyorsanız işleminiz başarılı olmuş demektir. Ancak yazı görünmüyorsa yorumlarda belirtin, size yardımcı olalım. Uyarı! iPhone'unuzu DFU ile geri yüklediğinizde, bilgisayarınız iPhone'unuzdaki yazılımı ve donanımı kontrol eden her kod parçasını siler ve yeniden yükler. Bir şeylerin ters gitme potansiyelinden de bahsetmeye değer. iPhone'unuz herhangi bir şekilde hasar görmüşse, özellikle de su hasarına uğramışsa, DFU geri yüklemesi iPhone'unuzu bozabilir. Küçük hasara sahip kullanışlı bir iPhone, su hasarı nedeniyle DFU geri yüklemesinin başarısız olması durumunda tamamen kullanılamaz hale gelebilir.

iPhone 11 DFU Modu Nasıl Alınır?

Öncelikle iPhone'u Mac'e veya PC'ye bağlayın. Daha sonra iTunes'u açın. Sesi artırma düğmesine basın. Sesi azaltma düğmesine basın. Genellikle güç veya ses kısma düğmelerini basılı tutmanız gerekir. Ekran siyah olacaktır. Mac'inizde veya PC'nizde bir mesajı kabul edin.

iPhone 7 DFU Modu Nasıl Alınır?

Öncelikle bilgisayara bağlı olan iPhone’unuzun fişini çekin. Güç düğmesini ve ses kısma düğmesini aynı şekilde 10 saniye boyunca basılı tutun. Apple logosu göründüğünde iPhone'unuz artık DFU modundan çıkmıştır.

Fiemware nedir? Bu ne işe yarıyor?

Firmware, cihazınızın donanımını kontrol eden programlamadır. Yazılım her zaman değişir, donanım asla değişmez ve yazılım zorunlu olmadıkça neredeyse hiç değişmez.

Diğer Elektronik Cihazlarda Firmware Var mı?

Hepsini düşün! Ve bunu biraz daha derinlemesine düşünün: Ürün yazılımı donanımı, çamaşır makineniz, kurutucunuz, TV uzaktan kumandanız ve mikrodalga fırınınızdaki düğmeleri, zamanlayıcıları ve diğer temel işlevleri kontrol etmek için kullanılır.

DFU geri yükleme

iPhone'da geri yükleme Tarafından çözülebilecek bir sorun varsa, DFU geri yüklemesi bunu düzeltmek için en iyi seçeneğinizdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*