WhatsApp Mesaj Gitmiyor (Nedeni ve Çözümleri)

WhatsApp mesajları gönderilemiyor Çoğu kullanıcı bu sorunla karşı karşıyadır. Bilindiği üzere WhatsApp mesajlarının gönderilememesi çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bunlardan en önemlisi WhatsApp uygulamasında mesaj alamama sorunudur. Tüm ayrıntılara bakalım.

WhatsApp Mesajlarının Gitmemesine Neden Olan Nedir?

WhatsApp Mesajları Gönderilemiyor
WhatsApp mesajlarını göndermeme nedenleri Bunlardan ilki sunucu sorunlarıdır. Sunucuların aniden arızalanmasıyla dünya çapında WhatsApp mesajlarıyla ilgili sorunlar ortaya çıkıyor. Bu aynı zamanda mesaj hatalarından da kaynaklanmaktadır. Öte yandan uygulamadaki hatalar veya çakışmalar mesajların gönderimini etkileyebilir. Bazen uygulamayı kapatıp yeniden açmak veya telefonu yeniden başlatmak bu tür sorunları çözebilir. Buraya göndermeye çalıştığınız kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Bu durumda mesajlarınız karşı tarafa ulaşmayacaktır. Telefonunuzdaki ağ bağlantısı sorunları Güncel olmayan WhatsApp uygulaması Sorunlu WhatsApp önbelleği Hatalı beta yapısı Etkin bir veri tasarrufu modu WhatsApp'ta sunucu tarafı sorunları Mobil veri izninin reddedilmesi ve daha fazlası

WhatsApp Mesajı Gitmiyor Çözümü

Eğer WhatsApp mesajlarının gönderilememe sorunuyla karşılaştıysanız gelin tüm çözümlere bakalım.

internet bağlantısı

WhatsApp'ın çalışması için internet bağlantısı gerekir. Zayıf veya kesintili bir internet bağlantısı mesajların gönderilmesini engelleyebilir. iPhone veya Android cihazınızdaki ağ bağlantısını kontrol etmelisiniz. WhatsApp yavaş bir internet bağlantısında mesaj göndermeyebilir. Bu tür sorunları çözmek için Uçak modunu geçici olarak etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

hesap durumu

WhatsApp hesabınızın askıya alınması, belirli kısıtlamaların getirildiği anlamına gelir. Başka bir nedenden dolayı kısıtlanmışsa mesaj gönderme ve almayı etkileyebilir.

WhatsApp Güncellemeleri:

Hem WhatsApp'ın kendisi hem de telefonunuzun işletim sistemi güncel değilse bu durum uygulamanın stabil çalışmasına engel olabilir.

Veri Tasarruf Modunu Devre Dışı Bırak

iPhone veya Android'deki veri tasarrufu modu, WhatsApp'ın normal şekilde çalışmasını engelliyor olabilir. Telefonunuzda düşük veri modunu etkinleştirirseniz WhatsApp'ın son mesajları göndermesi veya alması engellenebilir.

WhatsApp için Arka Plan Veri Kullanımını Etkinleştirme

WhatsApp mesajlarını sık sık bildirim merkezinden mi yanıtlıyorsunuz? WhatsApp için arka plan veri kullanımını devre dışı bıraktıysanız uygulama bu tür mesajları gönderemez.

WhatsApp'ı Arka Planda Kilitle

MIUI, Color OS ve FunTouch OS gibi bazı üçüncü taraf Android görünümleri arka plan uygulamalarını kapatır. Bir mesaj gönderip uygulamayı hemen kapatırsanız sistem, uygulamayı arka planda kapanmaya zorlayabilir ve mesajı gönderemeyebilir. Uygulamayı telefonunuzdaki çoklu görev menüsünden kilitlemelisiniz. Sistem uygulamayı her zaman canlı tutacaktır.

WhatsApp'ın Mobil Verileri Kullanmasına İzin Ver (iPhone)

iOS, ayarlar menüsünden belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını kısıtlamanıza olanak tanır. WhatsApp uygulaması için bu seçenek etkinleştirilirse mesaj gönderemeyebilir veya alamayabilirsiniz. İPhone Ayarları uygulamasını açın ve WhatsApp'a ilerleyin. Etkinleştirmek için aşağıdaki menüden Mobil Veri'nin yanındaki anahtara dokunun.

Pil Tasarruf Modunu Devre Dışı Bırak

Pil tasarrufu modu, pil gücünden tasarruf etmek için uygulamaların arka planda çalışmasını önlemeyi amaçlar. Bu seçeneği etkinleştirdiyseniz Ayarlar menüsünden devre dışı bırakmayı düşünün. iPhone kullanıcıları menüden Ayarlar > Pil bölümüne giderek Düşük Güç Modunu kapatabilirler.

WhatsApp'ta Önbelleği Temizle

WhatsApp önbelleğini temizlemek hiçbir kişisel veriyi bozmaz; Yalnızca geçici ve sahte dosyaları siler. Hareket halindeyken yaygın WhatsApp sorunlarını çözmenin etkili yollarından biridir.

Uygulama Sorunları

Uygulamadaki hatalar veya çakışmalar mesajların iletilmesini etkileyebilir. Bazen uygulamayı kapatıp yeniden açmak veya telefonu yeniden başlatmak bu tür sorunları çözebilir.

Engellenen Kişiler

Göndermek istediğiniz kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Bu durumda mesajlarınız karşı tarafa ulaşmayacaktır.

Sunucu Sorunları

WhatsApp sunucularında yaşanan genel bir sorun, mesaj gönderme ve almayı etkileyebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın