Truva Atı Hakkında Kısa Bilgi [Bilinmeyenler] İngilizce Türkçe Ödev

Öncelikle Truva atının nerede olduğundan bahsedelim. Truva Antik Kenti; Yani Truva atı Çanakkale Boğazı'ndan Ege Denizi'ne doğru 6 km uzaklıktadır. İç kısımda Hisarlık mevkiinde yer alan bir yerleşim yeridir. Şimdi Truva atı hakkında kısa bilgi ve hikayeyi özet olarak anlatan paragrafa geçelim.
Olumsuz: Bu tür haberler sadece söylentiden ibarettir.

Truva Atı Hakkında Kısa Bilgi

Truva atı hakkında kısa bilgi

# Mitolojiye göre Thetis adında bir deniz tanrıçası vardı. Thetis Güzel, etkileyici ve çekici bir tanrıçaydı ve onu görenler heybetine hayran kaldı.
Söylentiye göre Thetis'in bir oğlu olursa Babasından daha akıllı ve daha zeki olacağı söyleniyordu. Ve Tesalya Kralı Peleus bu evliliğe uygun görüldü. Olimpos Dağı'nda yemeklerin ve müzisyenlerin yer aldığı güzel bir tören düzenlendi. Biri hariç tüm Tanrı ve Tanrıçalar buradaydı… Nifak Tanrıçası Erins, davet edilmediği ve unutulduğu için bu törene katılamadı. # Buna öfkelenen Erins, gizlice törenin yapıldığı alana gider ve yemek masasına “Tanrıçaların en güzeline” yazan altın bir elma bırakır. Herkes elmayı fark eder ve tören karışır. Tanrıların Kralı Zeus intikam almak ister. Gökyüzü Tanrıçası Hera, Zeka Tanrıçası Athena ve Aşk Tanrıçası Afrodit arasında seçim yapmasını ister. Ancak olaydan haberi olmayan birinin olması gerekiyordu. Bunun için çoban Paris seçildi. Bu 3 tanrıça Paris'in huzuruna çıkar ve Paris'i etkilemek için her şeyi vaat eder. Afrodit, çobana dünyanın en güzel kadınını vaat eder ve çoban ikna olur. Ve o elma Afrodit'e verilir.

Diğer tanrıçalar bu duruma çok sinirlenirler. Çobandan intikam almak için sabırsızlanıyorlar. Bir süre sonra çoban Paris, Sparta Kralı Menelaus'un güzel karısı Helen'e aşık olur ve onu Afrodit'le birlikte Truva'ya kaçırır. Kral Menelaus'un kardeşi Agamennon bu duruma çok sinirlenir. Agamennon Truva'ya saldırır. Akhalar ile Truvalılar arasında bir savaş başlamıştı.
Akhalar tahtadan bir at yapıp onu Truva surlarının önüne bırakmışlardır. Geri çekildiler. Troyalılar bu olayı Akhaların korktuklarının ve kaçtıklarının bir göstergesi sandılar. Atı içeri aldılar ve zaferi kutlamaya başladılar. Zaferin sevinci uzun sürmedi. Akhalar en özel ve yetenekli askerlerini seçip o atın içine koyarlar. onu yerleştirmişti ve her şey bir anda altüst oldu, Akhalar Truva'yı yok etti. Kralı ve oğlunu da öldürdüler. Ve böylece Tanrıçalar intikamlarını aldılar…
Truva atı savaş sırasında düşmanı yanıltmaya yönelik bir taktiktir. Aslında karşı tarafa hediye olarak sunulmaktadır ve asıl amacı Truva şehrini ele geçirmek için askerleri taşıyan devasa bir tahta attır. Bu şekilde Truva atı hakkında kısa bilgi ve özet paylaşmış olduk.

İngilizce Truva Atı Hakkında Kısa Bilgi

Truva atı içi boş, devasa bir tahta at heykelidir. Truva Savaşı sırasında Yunanlılar tarafından Truva'ya girebilmek için inşa edilmiştir. At, usta bir marangoz olan Epeius tarafından yapılmıştır. Yunanlılar savaşı terk ediyormuş gibi yaparak yakındaki Bozcaada'ya doğru yola çıktılar. Truva atlarını atın Athena'ya (savaş tanrıçası) bir adak olduğuna ikna eden Sinon'u terk ettiler. Laocoon ve Cassandra'nın uyarılarına rağmen at şehir kapılarına götürüldü. O gece Yunan savaşçıları atların arasından çıktılar ve Yunan ordusunun içeri girmesine izin vermek için kapıları açtılar. Ve şehri Truvalıların elinden aldılar. Truva atının yapımı üç yıl sürdü. Kapasitesi üç bin kişi civarındaydı. Truva Atı Truva atı büyük, içi boş bir tahta at heykelidir. Truva Savaşı sırasında Yunanlılar tarafından Truva şehrine girmek için inşa edilmiştir. At, Epeius adında usta bir marangoz tarafından yapılmıştır. Yunanlılar savaştan vazgeçmiş gibi davrandılar ve gemileri Bozcaada adaları etrafında dolaştı. Sinon bölgesini terk ederek Truva atlarını atın Athena'ya (savaş tanrısı) sunulduğuna ikna ettiler. Laocoon ve Cassandra'nın uyarılarına rağmen at şehir kapılarından içeri alındı. O gece Yunan savaşçıları atlarından inerek şehrin kapılarını açarak Yunan ordusunun içeri girmesine izin verdiler. Ve şehri Truvalıların elinden aldılar. Truva atının yapımı yaklaşık 3 yıl sürmüştür. Kapasitesi yaklaşık 3 bin kişidir. Nihayet webhakim.com En iyi şekilde derledik. Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*