Google Deprem Uyarı Sistemi iOS ve iPhone İNDİR

Google deprem uyarı sistemi Dünya çapında en yaygın kullanılan ve güvenilir uygulamalardan biridir. Son Alanya depreminden sonra ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Peki Deprem Uyarı Sistemi Nedir? Google deprem erken uyarı sistemi uygulamasını iOS ve iPhone için nasıl kullanabilirim? Tüm ayrıntılara bakalım.

DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR?

DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR?

Bu sistemi akıllı telefonların sinyalleri algılayan küçük hareket sensörleri doğrultusunda kullanıyorlar.

DEPREM UYARI SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Sensörler kendilerine gönderilen bir mesajı alır.deprem dalgası uyarısı Bunu tespit etmeleri halinde bu uyarıyı akıllı telefon kullanıcılarına bildirim olarak gönderiyorlar. Daha sonra deprem algılama sunucusuna sarsıntının meydana geldiği yerle birlikte bir sinyal gönderirler. Sunucu daha sonra birçok telefondan gelen bilgileri birleştirerek depremin olup olmadığını tam olarak anlıyor. Öte yandan bu Android işletim sisteminde bu uyarıları SharkeAlert'in sağladığı verilerle gönderir. Bu süreçler çok hızlı gerçekleşir. Bu, saniyeler içinde kullanıcıya bir bildirim gönderir. Google Deprem Uyarı Sistemi Nasıl Yapılır? Android ve iOS için tıklayın.

Google Deprem Uyarı Sistemi iOS ve iPhone

Google Deprem Uyarı Sistemi iOS
Google deprem uyarı sistemine ulaşmak ve uyarı göndermek zordur. Ama biz sizin için en iyi deprem uyarı uygulamalarını derledik. Bu arada deprem uyarı sistemine Android ve iOS sistemler üzerinden daha detaylı olarak buradan ulaşabilirsiniz. https://webhakim.com/google-deprem-uyari-sistemi-nasil-yapilir.html bakabilirsin.

1-Deprem Ağı

Google Deprem Uyarısı nasıl çalışır?
Merkez üssüne yakın yaşıyorsanız gerçek zamanlı uyarılar alırsınız. ABD, Porto Riko, Hindistan, Endonezya, Türkiye, Meksika, Şili, Peru, Ekvador, Arjantin, Venezuela, Dominik Cumhuriyeti ve 21 sismik ağdan ücretsiz deprem verileri alabilirsiniz. Deprem dalgaları saniyede yaklaşık 5 km hızla hareket ettiğinden, depremin yıkıcı dalgalarının henüz ulaşmadığı nüfusu uyarmak mümkündür. Deprem Ağı iOS'u İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

2- Deprem – Uyarılar ve harita

google deprem uyarı sistemini indir
Resmi bir kaynaktan veri alınır alınmaz bildirim sağlar. Harita ve zaman çizelgesi görünümlerinden erişilebilen her etkinliğin ayrıntılı bir görünümünü sağlar. Olayları bölgeye (ülke, kıta) veya boyuta göre filtreleme yeteneğine sahiptir. Deprem Uyarıları ve Harita iOS'u İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

3- Deprem Uyarılarım

deprem uyarı sistemi 2022
Dünyanın her yerinden canlı deprem bilgileri sağlar. Deprem Uyarıları iOS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın