Zoom Canlı Derse Katılma – Zoom [Canlı Derse Nasıl Girilir?] Webhakim

Korona virüs salgınından bu yana çoğu kurumsal yer uzaktan çalışmaya geçti. Elbette çoğu yer bunu Zoom uygulamasıyla yapıyor. Özellikle eğitim kurumları bu uygulama üzerinden canlı ders gerçekleştirmektedir. Bu arada öğrenciler tablet, telefon ve bilgisayarlara nasıl indireceklerini merak ediyor. Peki, Zoom canlı dersine nasıl katılabilirsiniz?? Ayrıntılara bakalım.
Zoom canlı dersine katılmak, Öğrenci ve öğretmenlerin de kullandığı Zoom uygulaması yaygınlaşmaya başladı. Bilindiği gibi uzaktan eğitime geçildiğinden beri dersler bu uygulama üzerinden yapılıyor. Mobil marketlerden telefonlara ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Öte yandan öğrenci ve öğretmenlere yönelik Zoom uygulamasında canlı ders takibi nasıl yapılır konusunun tüm detaylarına bakalım.

Zoom Telefonunuza Nasıl İndirilir?

telefona zoom indir

Zoom uygulamasını telefonlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Elbette kullandığınız işletim sistemine göre indirmeniz gerekecek. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Zoom uygulamasını Play Store'dan indirmek için tıklayın.
Zoom uygulamasını iOS'tan indirmek için tıklayın.

Zoom Canlı Dersine Nasıl Katılabilirsiniz?

Zoom Canlı Dersine Nasıl Girilir?
Zoom uygulamasında canlı derse katılmak için yapmanız gereken adımlar bulunmaktadır. Detayları hem öğrenciler hem de öğretmenler için anlattık.

Canlı derse katılabilmek için öğrencinin:

1-Öncelikle Zoom uygulamasını indirin. 2- Daha sonra uygulamayı yükleyin ve öğretmenin verdiği kodu girin. 3- Son olarak Katıl kısmına tıklayın ve derse giriş yapın.

Öğretmen Canlı dersine katılmak için;

1- Öncelikle Zoom uygulamasını indirin. 2- Daha sonra uygulamayı kurup kayıt olun. 3- Son olarak New Meeting seçeneğine tıklayın ve canlı derse başlayın.

Zoom Uygulaması Nedir?

Zoom uygulaması uzaktan eğitim yapmak isteyenler için tasarlanmış canlı yayın uygulamasıdır.

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?
Bir toplantıyı canlı yayınlamak istediğinizde Zoom uygulamasının resmi sitesine girerek canlı yayını başlatabilirsiniz. Diğer taraftan Yakınlaştırma sitesinde girdiğinizde sağ tarafta Ücretsiz kaydol Butona tıklayarak e-posta adresiniz, Facebook veya Google hesabınızla kayıt olabilirsiniz. E-posta yoluyla kayıt olmanız durumunda, adresinize gönderilen doğrulama bağlantısını doğrulayıp İndirme Çalıştırmasını gerçekleştirdikten sonra indirme işlemi tamamlanacaktır. Nihayet İD Kabul etmeniz durumunda kişileri canlı yayına davet edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*